Bugün: Sık Kullanılanlara Ekleyin
Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Vakfı
İyi, basit; kötü ise çok yönlüdür.
Aristoteles
  Online Bağış Sistemimiz Açıldı!    
Online Bağış
  Online Bağış Sayfamızdan güvenli olarak vakfımıza bağış yapabilirsiniz. Bağışlarınızı bekliyoruz...

Bu Ramazanda da KARDEŞİZ DEĞİL Mİ?

Bu Ramazanda da KARDEŞİZ DEĞİL Mİ?
Yayın Tarihi: 08/05/2018 08:00

Tüketimin bulunduğu her alanda menüler seçerek kimi zaman karnımızı doyurur kimi zaman farklı dünyalık ihtiyaçlarımızı karşılarız.

Peki ya, ahiretimiz için neden iyilik menüleri seçmeyelim? Ya da dünyalık ihtiyaçlar ve zevkler için harcadığımız bu enerjiyi bu Ramazan da neden yetimlere ve mazlumlara bir nebze de olsa ayırmayalım dedik ve sizlere her bütçeye uygun, birbirinden değerli İYİLİK menüleri hazırladık!

Bu yıl da ülkemiz başta olmak üzere AFRİKA, ASYA, BALKANLAR ve ORTADOĞU'da birçok ülkede gıda kolisi dağıtımları, yetim giydirme, yoksullara yönelik iftar programları, fitre dağıtımları ve daha birçok etkinlikle sizlerin bağışlarını kardeşlerimize ulaştırmak için hazırız.

Bağışlanacak her İyilik Menüsünün, Ramazanın da bereketiyle cennetimize vesile olması duasıyla.

2018 RAMAZAN AYI İYİLİK MENÜLERİ;

1.    İyilik Menüsü: Fitre

Fıtır sadakası, Ramazan bayramına kavuşan ve temel ihtiyaçlarının dışında belli bir miktar mala sahip olan Müslümanların, kendileri ve velâyetleri altındaki kişiler için, yerine getirmekle yükümlü oldukları malî bir ibadettir. Yoksulların ihtiyaçlarının karşılanmasına katkıda bulunmak suretiyle, toplumda karşılıklı sevgi ve kardeşlik bağlarının pekişmesine vesile olan bu mali ibadetin meşru kılınmasındaki temel hedeflerden biri, insanların paylaşma bilincini canlı tutmaktır. Bu sayede her Müslüman, ihtiyacı olan yoksullara az da olsa bir şeyler verebilmenin ve yardımlaşmanın sevincini yaşar. Bundan dolayıdır ki fıtır sadakası, zekâttan farklı olarak, daha geniş bir mükellef kitlesi tarafından yerine getirilir. Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığınca 2018 yılı Ramazan ayının başlangıcından 2019 yılı Ramazan ayının başlangıcına kadar en düşük sadaka-i fıtır miktarı 19 TL olarak belirlenmiştir. İyilikder olarak Fitre Bağışlarınız 20 TL şeklinde alınmaktadır.

Bu kapsamda derneğimize bağışlayacağınız fitre’leriniz her yıl olduğu gibi bu yıl da başta ülkemiz olmak üzere Afrika, Balkanlar, Suriye, Filistin ve dünyanın dört bir yanındaki mazlum ve ihtiyaç sahiplerine ayrım gözetmeksizin sizin adınıza ulaştırılacaktır.

Fitrenizi ulaştırmak için BAĞIŞ menüsünden çevrimiçi kredi kartı ile FİTRE kategorisinde yüksek güvenlikli ödeme sistemimizle bağış yapabileceğiniz gibi yine bağış sekmesinde bulunan banka hesap numaralarımız sayfasındaki IBAN numaralarımıza Havale/EFT ile açıklama kısmına FİTRE ve telefon numaranızı yazarak da ulaştırabilirsiniz. Ödemeniz tarafımıza ulaştığında SMS ile bilgi verilecektir.

2.    İyilik Menüsü: Zekât

İYİLİKDER olarak tarafımıza ulaştıracağınız zekâtlar dinimizce belirlenmiş kimselere sizin adınıza ulaştırılır. Zekât bağışları dinimiz hükümlerine göre değerlendirildiğinden, müsaade edilen şartlar dışında herhangi bir kesinti vb yapılmamakta olup bağışçılarımızın emanetleri eksiksiz olarak gerek ülkemizde gerek dünyanın dört bir yanında mazlum ve ihtiyaç sahiplerine güvenli bir şekilde ulaştırılmaktadır.

Zekatlarınızla; ülkemizde yada dünyanın birçok yerinde yetimlere (100 TL/aylık) yada muhtaç kardeş ailelere (200 TL/aylık) yıl boyunca sponsor olabilir, yetimleri bayram öncesi giydirebilir veya Afrika'da açlık, yoksulluk içinde olan ailelere istediğiniz adette süt keçisi (1 süt keçisi 300 TL, her yoksul aileye 3 adet verilmekte) bağışlayarak geri kalan hayatlarında yoksulluktan uzak geçinmelerine vesile olabilirsiniz. Böylece zekâtlarınızı kalıcı yardımlara tasarruf edebilirsiniz.

Zekâtınızın bir kısmını ya da tamamını ulaştırmak için BAĞIŞ menüsünden çevrimiçi kredi kartı ile ZEKÂT kategorisinde yüksek güvenlikli ödeme sistemimizle bağış yapabileceğiniz gibi banka hesap numaralarımız sayfasındaki IBAN numaralarımıza Havale/EFT ile açıklama kısmına ZEKÂT ve telefon numaranızı yazarak da ulaştırabilirsiniz. Ödemeniz tarafımıza ulaştığında SMS ile bilgi verilecektir.

3.    İyilik Menüsü: Gıda Kolisi

Bu yıl da sizlerin vesilesi ile ulaşan gıda kolisi bağışlarını başta ülkemiz olmak üzere Arakan, Asya, Afrika, Balkanlar, Suriye, Filistin ve dünyanın dört bir yanındaki mazlum ve ihtiyaç sahiplerine ayrım gözetmeksizin sizin adınıza ulaştırılacaktır. Bu konuda altyapı çalışmaları ve organizasyon planları hazırlanmıştır. Bir gıda kolisi içerisinde temel gıda maddelerinden makul oranlarda hazırlanarak dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine Ramazan ayında dahi olsa daha lezzetli yemekler sunmak, özellikle çocukların yüzlerinde bir nebze de olsa tebessüm olmak ve kardeşlik duygusunu pekiştirmeyi, hissettirmeyi hedeflemekteyiz. Vereceğiniz bağışlar ülkemizle birlikte binlerce kilometre ötedeki kardeşlerinize de siz adına ulaştırılmış olacaktır.

Ramazan kolisi: Pirinç, Bulgur, Salça, Yağ, Makarna, Şeker, Zeytin, Un, Mercimek, Nohut ve Hazır çorbadan oluşmakta olup, döviz kurları nedeniyle dağıtım yapılacak her ülke için ayrı birim kilogram miktarlarına sahiptir.

Ramazan Kolisi adet bedeli 100 TL olarak belirlenmiştir. Dileyen bağışçımız bir adet dileyen birden çok gıda kolisi bağışında bulunabilir. Bunun için BAĞIŞ menüsünden çevrimiçi kredi kartı ile gıda kolisi kategorisinde yüksek güvenlikli ödeme sistemimizle bağış yapabileceğiniz gibi yine bağış sekmesinde banka hesap numaralarımız sayfasındaki IBAN numaralarımıza Havale/EFT ile açıklama kısmına RAMAZAN KOLİSİ ve telefon numaranızı yazarak da dilediğiniz sayıda adet için sponsorluk bedelinizi ulaştırabilirsiniz. Ödemeniz tarafımıza ulaştığında SMS ile bilgi verilecektir.

4.    İyilik Menüsü: Yetim Bayramlık Giyindirme

Yetimler, bizlere dünyada berekete vesile birer emanettir. Hz. Peygamber (sav) kendisi de bir yetim ve öksüz idi. Peygamberimiz, yetimleri çokça önemser, başlarını okşardı. Siz de bu Ramazan bir yetimin bayramlık giyimine sponsor olarak sünneti ihya etmenin yanı sıra ebedi hayatta miras kalacak bir hayra kavuşabilirsiniz. Dilerseniz birden çok yetim giydirme için de sponsor olabilirsiniz. Yetim giydirme kampanyamız başta ülkemiz olmak üzere Afrika, Balkanlar, Suriye ve Filistin olmak üzere dünyanın dört bir yanında gerçekleştirilecektir.

Yetim bayramlık giyindirme için belirlenen fiyat bir yetim için 120 TL’dir. Üst giyim, alt giyim ve ayakkabıdan oluşan bu pakette dilerseniz bir yetim sponsorluk bedeli dilerseniz birden çok yetim için sponsor olabilirsiniz.

Bunun için BAĞIŞ menüsünden çevrimiçi kredi kartı ile yetim giydirme kategorisinde bir ya da birden çok yetim adedi seçerek yüksek güvenlikli ödeme sistemimizle bağış yapabileceğiniz gibi yine bağış sekmesinde banka hesap numaralarımız sayfasındaki IBAN numaralarımıza Havale/EFT ile açıklama kısmına YETİM GİYDİRME ve telefon numaranızı yazarak da dilediğiniz sayıda adet için sponsorluk bedelinizi ulaştırabilirsiniz. Ödemeniz tarafımıza ulaştığında SMS ile bilgi verilecektir.

5.    İyilik Menüsü: İftar

İftarlar Ramazanlarda bir araya gelişlerin, kardeşlik duygularını yeşertmenin, bereketin ve paylaşmanın sembolü. Bu Ramazan da özellikle yetimlere ve çocuklara öncelik vererek birçok ülkede iftar organizasyonları düzenleyeceğiz. Bu organizasyonlardaki amacımız yetimlerin, çocukların ve yoksul ailelerin kendilerine verilen önemi, kardeşlik duygusunu öne çıkarmaktır. Verilecek olan yemek ise yalnızca bir detay olacaktır.

Başta ülkemizde olmak üzere dünyanın dört bir yanında, binlerce kilometre uzaklıktaki yetimler, çocuklar ve yoksullar için siz de çorbada tuzunuz olsun isterseniz katkı sağlayabilirsiniz. Bir kişilik İftar yemeği bedeli olarak 20 TL belirlenmiştir. Dileyen bağışçımız bir iftar bedeli ile dileyen bağışçımız birden çok hatta yüzlerce iftar menüsü için sponsor olabilir.

Bunun için BAĞIŞ menüsünden çevrimiçi kredi kartı ile iftar organizasyonu kategorisinde bir ya da birden çok adedi seçerek yüksek güvenlikli ödeme sistemimizle bağış yapabileceğiniz gibi yine bağış sekmesinde banka hesap numaralarımız sayfasındaki IBAN numaralarımıza Havale/EFT ile açıklama kısmına İFTAR ve telefon numaranızı yazarak da dilediğiniz sayıda adet için sponsorluk bedelinizi ulaştırabilirsiniz. Ödemeniz tarafımıza ulaştığında SMS ile bilgi verilecektir.

Ayrıca tüm operatörlerden 4025 SMS bağış hattımıza İFTAR yazarak göndereceğiniz mesajlarla da İftar bağışı yapabilirsiniz.1 SMS bedeli 10 TL olup 2 SMS göndermeniz halinde bir iftar bedelini ulaştırmış olacaksınız. Daha çok SMS göndererek birden fazla İftar bedeli de ulaştırabilirsiniz.

6.    İyilik Menüsü: Genel Bağış

Tüm bunların yanı sıra 4025 SMS bağış hattımıza İFTAR, YETİM ya da RAMAZAN yazarak yukarıda bahsedilen kampanyalara 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Tüm bu çalışmaları ülkemiz genelinde 70’yi aşkın temsilciliğimiz ve dünya genelinde Afrika, Suriye, Balkanlar, Filistin başta olmak üzere güvenilir partner kuruluşlarımız ile gerçekleştirmek için hazırız.

Derneğimizin İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı ve Maliye Bakanlığı tarafından rutin olarak denetlenmekte ve yardım toplama/dağıtma iznine sahiptir.

Yardım kategorisinde bulunan tüm haberler


Paylaşınca Hayat Bayram Olur.

Bu yılda "Paylaşınca Hayat Bayram Olur" sloganıyla kurban vekaletlerinizi 15 farklı ülkede kardeşler

Paylaşınca Hayat Bayram Olur!

Her yıl olduğu gibi bu yıl da kurban organizasyonları ile ülkemizde ve dünyanın birçok noktasında vekâletlerinizi yerine getiriyoruz.

İyilikder Gaziantep’te 1500 Gıda Paketi Dağıttı

İyilikder Gaziantep Şubesi, Uluslararası İslami Yardımlaşma Derneği (ULİSYAR) işbirliği ile Gaziantep’te 1500 adet gıda paketi dağıttı.

İyilik Sofrası Çobanbey'de Kuruldu

İyilikder, Bülbülzade Vakfı ve Minberşam Derneği’nin düzenlediği iftar programında Suriye’nin Çobanbey İlçesinde 650 kişilik iftar yemeği verildi.

Yetimlerle İftar Sofralarında Buluşuyoruz

Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu, Ramazan ayında gerçekleştirdiği Yetimlerle İftar Sofralarında Buluşalım kampanyası ile yetimlerin evlerine misafir oluyor.

Bir Çocuk da Siz Giydirin

1994 yılından beri her yıl binlerce ailenin evine ulaştırdığımız gıda ve giyim yardımlarımızı bu Ramazan’da da gerçekleştirmenin heyecanı içindeyiz.

Geleneksel Ramazan Yardımları Başladı

İyilikder Gaziantep Şubesi, Geleneksel Ramazan yardımları kapsamında 15 bin çocuğa kıyafet yardımı yapıyor.

İyilikder’den 2 bin Aileye Gıda Yardımı

İyilikder Gaziantep Şubesi, Uluslararası İslami Yardımlaşma Derneği (ULİSYAR) işbirliği ile 2 bin aileye gıda paketi dağıttı.

Yetimlerle İftar Sofralarında Buluşuyoruz

Bu Ramazan’da bir yetimin yüreğine dokunmak, ona kardeş olduğunuzu bildirmek ister misiniz?

Bu Ramazanda da KARDEŞİZ DEĞİL Mİ?

AFRİKA, ASYA, BALKANLAR ve ORTADOĞU'da gıda kolisi, yetim giydirme, iftarlar, fitre dağıtımları ve birçok etkinlikle bağışlarınızı kardeşlerimize ulaştırmak için hazırız.
Alt Manşet
Gündem
Merveşehir Derneği Öğrencilerinden Vakfımıza
Aldemir “Kartepe Zirvesi 2018”de Konuştu
STK Kadın Temsilcileri Bülbülzade Vakfı’nda T
Türk ve Suriyeli STK’lardan Kardeşlik Ormanı
Üniversite Öğrencileriyle Tanışma Programı Ya
EKE Yılın İlk Değerlendirme Toplantısını Yapt
Kurtuluş Ormanında Badem Hasadı Başladı
Emek ve Uyum
Çare Sizsiniz Projesinde Müze Gezileri Yapıld
Yardım
Paylaşınca Hayat Bayram Olur.
Paylaşınca Hayat Bayram Olur!
İyilikder Gaziantep’te 1500 Gıda Paketi Dağıt
İyilik Sofrası Çobanbey'de Kuruldu
Yetimlerle İftar Sofralarında Buluşuyoruz
Bir Çocuk da Siz Giydirin
Geleneksel Ramazan Yardımları Başladı
İyilikder’den 2 bin Aileye Gıda Yardımı
Yetimlerle İftar Sofralarında Buluşuyoruz
Eğitim
Medya Akademi Kursları Başladı
EKE Yılın İlk Hizmetiçi Eğitim Programını Yap
Suriyelilerin Sosyal Uyumuna Dair STK’ların Ç
Siyasal Liderlik ve R.Tayyip Erdoğan’ın Lider
Suriyelilerin Sosyal Uyumunda Sivil Toplumun
İslam Dünyasının Değişim Dinamikleri
Yetim Anneleri için “Gayret ve Çaba” Semineri
Öğretmen Hasbihal Seminerleri Başlıyor
Bir STK Örgütlenme Modeli Olarak Düşünce Kuru
Kurumsal
Anadolu Platformu Gaziantep Bölge Toplantısı
Ahmet Şat Vakfımızı Ziyaret Etti
Türksat Gaziantep İl Müdüründen Vakfımıza Ziy
Ekim Ayı Teşkilat Toplantısı Yapıldı
Önder Dayanışma Derneği’nden Vakfımıza Ziyare
13. Anadolu Buluşması Müzakere Edildi
Vakıf Personeli Kahvaltıda Bir Araya Geldi
Anadolu Platformu Gaziantep Bölge Toplantısı
Vatan Derneğinden Vakfımıza ziyaret
Gençlik
AÖB Öğrencileri Diyarbakır Gençlik Festivalin
Üniak’dan AÖB’ye Ziyaret
Cins Dergisinin Eylül Sayısı Tahlil Edildi
Gündem Oturumları Başladı
Ortaöğretim Öğrencileriyle Tanışma Programı Y
Üniversiteyi Yeni Kazanan Öğrencilerle Hasbih
AÖB’den Dünya Dillerinde Basın Açıklaması
20 Yetimin Evine Kütüphane Kuruldu
AÖB Öğrencilerinden Yetim Aile Ziyareti
Aile
Mozaikder’de Seçim Heyecanı
Mozaikder’den Gece Yolculuğu adlı Hizmetiçi P
“Değerler ve Desenler” Sempozyumu Sonuç Bildi
“Değerler ve Desenler” Sempozyumu Van’da Yapı
“Değerler ve Desenler” Sempozyumu Van’da Yapı
Dijital Çağda Müslüman Kalmak
Prof. Dr. Ali Gür Öğrencilere Tavsiyelerde Bu
AKADDER Genişletilmiş İstişare Toplantısı Yap
Maksim Gorki’nin Ana Kitabı Tahlil Edildi
Röportajlar
Aldemir Orient TV’ye Konuştu: Ortak Paydamız
Hayalimiz İnsani Gelişmişlik Endeksi Yüksek B
Yurt Anlayışını Yeni Bir Konsepte Dönüştürdük
Anadolu'nun ötekisi şeytandır, emperyalistler
28 Şubat'ı Cezalandıramadığımız için 15 Temmu
İstikrar Spor Kulübü Başkanı ile Röportaj
15 Temmuz Sonrası Sokak Röportajları
Bölge halkını savaşın aracı yapmak istiyorlar
Suriye'nin geleceğine 'entelektüel yatırım'
Yayınlarımız
4. Yetim Şenliği Video Görüntüleri
Senai Demirci Şafak FM’de Söyleşi Programına
Onlar Eğlenerek Öğrendiler
Bültenimizin 15. Sayısı Yayımlandı
Renas Programı Çok Yakında TRT Kürdi Ekranlar
Tefsîra Quranê TRT Kürdi’de
11. Öğretmen Sempozyumu Video Görüntüleri
Bitcoin Çağında İslam Ekonomisi (video)
Hemhal Dergisi 3 Dilde Yayın Hayatına Başladı