Bugün: Sık Kullanılanlara Ekleyin
Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Vakfı
İyi, basit; kötü ise çok yönlüdür.
Aristoteles
  Online Bağış Sistemimiz Açıldı!    
Online Bağış
  Online Bağış Sayfamızdan güvenli olarak vakfımıza bağış yapabilirsiniz. Bağışlarınızı bekliyoruz...

AÖB’nin Söyleşi Programına Fadıloğlu Konuk Oldu

AÖB’nin Söyleşi Programına Fadıloğlu Konuk Oldu
Yayın Tarihi: 25/04/2018 11:00

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi Yükseköğretim Birimi tarafından düzenlenen söyleşi programına Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu konuk olarak öğrencilerle hasbihal etti.

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi Yükseköğretim Biriminin 24 Nisan Salı günü Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda düzenlediği söyleşi programına Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu konuk oldu. Programa, Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, İstikrar Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Rahmi Açıkkol, Şehitkâmil belediyesinden yetkililer, Bülbülzade Vakfı gönüllüleri ve öğrenciler katıldı.

Hangi işi yapıyorsanız en iyisini yapın

Kur’an-ı Kerim tilaveti başlayan programda daha sonra Şehitkâmil Belediyesinin tanıtım filmi izlendi. Tanıtım filminin ardından söyleşiye geçildi. Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu söyleşinin başında kendi eğitim hayatından bahsederek; “Öğrenciler olarak hayatın içinde olmamız lazım. Bugün burada ekip arkadaşlarımla beraber hayatın içinden gelmenin faydalarını gördük. Her biriniz okuduğunuz bölümlerden sonra mutlak surette bir yerlerde görev alacaksınız. Bu görevleri aldığınızda hiç bir şey hayatın içindeki yaşanmışlıklar kadar faydalı olmayacaktır. Biz bugün bir parça bir şey yapabildiysek ticari ve yöneticilik hayatımızdaki tecrübelerimizi buraya aktarmamızdandır. Aksi takdirde belediyeciliğin herhangi bir okulu yok. Oraya geldiğinizde neler yapacağınızı geçmişiniz olması sağlıyor. Bu geçmişinizdeki en önemli şey de hangi işi yapıyorsanız yapın en iyisini yapmak zorundasınız. Çay mı demliyorsunuz en iyi çayı demleyeceksin. Temizlik mi yapıyorsunuz en iyi temizliği sen yapacaksın. Bulunduğun yerde hangi işi yapıyorsan yap en iyisini yap. Ondan sonra başarı kendiliğinden gelecek.

Hazır olan ve farklı olan kazanır

Benim kendi yaklaşımımda başarının iki sırrı var. Hazır olan ve farklı olan kazanıyor. Bu hazırlık işte demin bahsettiğim gibi bugünkü öğrenci sıralarından geçiyor. Her bir günü değerlendirerek kendinize bir birikim elde edeceksiniz. Başarı sadece akademik alanda değildir. Akademik başarının sosyal hayata entegre edilmesiyle gerçek manada başarıyı elde edebiliyoruz. Burada yalnızca akademik başarı, yalnızca sosyal başarı da tam manasıyla sonuç getirmiyor.

İnsanın hayatını üç evreye bölmesi gerekir

İnsanın hayatını üç evreye bölmesi gerektiğini düşünüyorum. İnsanın aile yaşantısı olacak; onu ihmal etmeyecek, sosyal hayatı olacak; sivil toplum kuruluşlarında görev yapacak, iş hayatı olacak. Bu dengeli şekilde devam ettirilirse sürdürülebilir bir başarıdan bahsedebiliriz. Aksi takdirde iş kolik birisinin aile hayatının düzgün olması, sosyal hayatının düzgün olması mümkün değildir. Sırf sosyal faaliyetlerle ilgilenip de dünyalıkla ilgili çoluk çocuğunun nafakasını evine getiremezse yine başarılı olması söz konusu değildir. Bir diğer taraftan aile hayatını devam ettirmek adına eş çocuk ilişkilerini üst düzeyde tutabilmek ve bunu da yalnızca çekirdek aile değil geniş aile boyutunda bakarak devam ettirmek gerekiyor. Bundan dolayı benim naçizane 54 yıllık hayatımda elde ettiğim birikimler neticesinde hayatınızı tek noktadan geliştirmemeniz gerektiğine inanıyorum. Normal şartlarda bir bebek yalnızca sağ kolu büyürse veya sağ bacağı büyürse dengeli büyümesi söz konusu değildir. Vücudun orantılı şekilde büyümesi için hepsinin dengeli şekilde devam ettirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Coğrafyamıza karşı sorumluluğumuz var

Bugün eğitim sistemi içerisinde hangi branşta okuyorsak okuyalım, hangi bölümde okuyorsak okuyalım büyük bir sorumluluğumuz var. Bu coğrafyada doğmuşuz, bu coğrafyada bize düşen özel görevler var. Mesleğinizi icra ederken yalnızca kendinizi kurtarmak değil öncelikle kendi içinde bulunduğumuz topluma karşı sorumluluğumuz ve bu coğrafyaya karşı büyük bir sorumluluğumuz var. Bundan dolayı çok çalışmamız gerekiyor. Bize düşen gayret. Biz bu gayreti göstereceğiz ondan sonra rabbim ne derse o olacak.

Önce iyi insan olalım

Belediye başkanı olmadan önce hangi branşta ne olursak olalım önce iyi insan olalım. Gerisinin hepsi boş. Benim bu koltukta seçilmiş birisi olarak aday gösterilmemde benim hiçbir dahilim olmadı. Demin söylediğim gibi normal hayatımım sürdürürken yapmış olduğum işin en iyisini yapmaya çalıştım. Hiçbir zaman niceliği ön plana almadım, niteliği ön planda tuttum. Az olsun ama en kalitelisi olsun mantığı ile hareket ederek o şekilde yaşamaya gayret gösterdim. Bu makamlar gelip geçicidir. Esas olan bu kubbede hoş seda bırakmak adına arkamızdan Allah razı olsun dedirte bilmektir. Yoksa bizden önce de ne başkanlar geldi geçti, bizler de geçeceğiz. Geçmiş dönemdeki siyasilerin çoğu unutuldu siyasi çöplükte kayboldu gitti. Ama bu memlekete hizmet eden yöneticiler bugün hala rahmetle anılıyor. Diğer yönüyle bir bakarsak belediyecilik çok karlı bir iştir. Ama bu dünyalık kardan bahsetmiyorum. Manevi kârı ve hazzı çok fazla arkadaşlar. Neden derseniz; insan ne kadar varlıklı olursa olsun kendi servetiyle yapabileceği hayır hasenat bir noktaya kadardır. Ama belediyecilik hizmeti direkt insana dokunan bir hizmet olması hasebiyle milletin parasıyla millete hizmet edecek başka karlı bir yer yoktur. Gece yarısı millete hizmet eden temizlikçi, yine gece yarısı bir yetimin yardımına koşan bir görevli insanlara faydalı olarak hem dünyevi hem de uhrevi saadeti için çalışmaktadır” dedi.

Fadıloğlu, sunumun ardından öğrencilerden gelen soruları yanıtladı.  Programın sonunda Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir gecenin anısına Fadıloğlu’na kitap hediye etti. Bülbülzade Yurtları Genel Müdürü Sıddık Akdoğan da Rıdvan Fadıloğlu’na çiçek takdim etti.

Program toplu çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

Gençlik kategorisinde bulunan tüm haberler


AÖB Kız Öğrenciler için İftar Programı Düzenledi

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi Yüksek Öğretim Birimi kız öğrencilere yönelik iftar programı düzenledi.

Hemhal Dergisi TURDEB Fuarında

AÖB Gaziantep Şubesinin çıkardığı Hemhâl Dergisi 8-13 Mayıs tarihlerinde TÜRDEB tarafından organize edilen 9. Uluslararası Dergi Fuarında stant açtı.

AÖB Uluslararası Öğrenci Buluşması Festivaline Katıldı

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi, Gaziantep Üniversitesi’nde düzenlenen 11. Uluslararası Öğrenci Buluşması Festivalinde stant açarak çalışmalarını tanıttı.

AÖB Öğrencilerinden Diyarbakır ve Hasankeyf’e Ziyaret

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi, 28 Nisanda 40 öğrencinin katılımıyla Batman/Hasankeyf ve Diyarbakır’a gezi düzenledi.

AÖB Ortaöğretim Pikniği Yapıldı

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Birimi tarafından 29 Nisan Pazar günü ortaöğretim öğrencilerine yönelik piknik düzenlendi.

AÖB Meal Yarışması Gaziantep Bölgesinde Yapıldı

AÖB Ortaöğretim Biriminin Gaziantep Bölgesinde düzenlediği meal yarışması Kahramanmaraş, Adıyaman, Gaziantep illeri ile Nizip ilçesinde yapıldı.

EKE Pikniğinde 200 Öğrenci Doyasıya Eğlendi

Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi Komisyonu tarafından düzenlenen piknikte 200 EKE öğrencisi doyasıya eğlendi.

Para, Ulus ve Roman Konferansı GAÜN’de Yapıldı

Anadolu Öğrenci Topluluğu’nun organize ettiği ve Mustafa Özel’in konuşmacı olarak katıldığı “Para, Ulus ve Roman” konulu konferans GAÜN'de yapıldı.

AÖB’nin Söyleşi Programına Fadıloğlu Konuk Oldu

AÖB Gaziantep Şubesi Yükseköğretim Birimi tarafından düzenlenen söyleşi programına Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu konuk olarak öğrencilerle hasbihal etti.

Söyleşiye Davetlisiniz

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesinin düzenlediği söyleşi programına Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu konuk oluyor.
Alt Manşet
Gündem
EKE ve Yetim Komisyonu İftarı Yapıldı
GAÜN Öğrencileri Filistin için Meydanlarda
Gaziantepliler Filistin için Yürüdü
Ramazan-ı Şerif’iniz Mübarek Olsun
Suriyeli Gazeteciler TRT'nin Özel Davetine Ka
Hayır Çarşısı ve Bahar Şenliklerimize Davetli
11. Öğretmen Sempozyumu Değerlendirildi
Mustafa Özel Söyleşi Programına Katıldı
Bitcoin Çağında İslam Ekonomisi
Yardım
Yetimlerle İftar Sofralarında Buluşuyoruz
Bir Çocuk da Siz Giydirin
Geleneksel Ramazan Yardımları Başladı
İyilikder’den 2 bin Aileye Gıda Yardımı
Yetimlerle İftar Sofralarında Buluşuyoruz
Bu Ramazanda da KARDEŞİZ DEĞİL Mİ?
50 Yetim Ailesine Gıda Yardımı Yapıldı
İyilikder’den 130 Yetim Ailesine Yardım
9 Yetim Aile Evlerinde Ziyaret Edildi
Eğitim
EKE Yılsonu Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
11. Öğretmen Sempozyumu Sona Erdi
Geleceğin Dünyası Nasıl Olacak?
Hayatın İçinde Hayat Boyu Öğretmen
Sempozyumun Akşam Bölümü Hasbihallerle Devam
Öğretmenlik Davası ve Geleceğin İnşası
İkinci Oturum: Eğitim Felsefemiz
Eğitim Felsefemiz, Yönlendirici Temel Değerle
11. Öğretmen Sempozyumu Gaziantep’te Başladı
Kurumsal
Vakıf Personeli ve Mahalle Sakinleri İftarda
Mehmet Emin Er İHL Yönetiminden Vakfımıza Ziy
Fotoğraflarla Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Orman
Hayır Çarşısı ve Bahar Şenliklerimiz Sona Erd
Hayır Çarşımıza ve Bahar Şenliklerimize Bekli
Gönüllülük ve Yardım Anlayışımız Müzakere Edi
Ülfetder Ortaöğretim Öğrencilerinden Vakfımız
Sivas AÖB Öğrencilerinden Vakfımıza Ziyaret
S.Bahattin Teymur Ortaokulu’ndan Vakfımıza Zi
Gençlik
AÖB Kız Öğrenciler için İftar Programı Düzenl
Hemhal Dergisi TURDEB Fuarında
AÖB Uluslararası Öğrenci Buluşması Festivalin
AÖB Öğrencilerinden Diyarbakır ve Hasankeyf’e
AÖB Ortaöğretim Pikniği Yapıldı
AÖB Meal Yarışması Gaziantep Bölgesinde Yapıl
EKE Pikniğinde 200 Öğrenci Doyasıya Eğlendi
Para, Ulus ve Roman Konferansı GAÜN’de Yapıld
AÖB’nin Söyleşi Programına Fadıloğlu Konuk Ol
Aile
“Değerler ve Desenler” Sempozyumu Sonuç Bildi
“Değerler ve Desenler” Sempozyumu Van’da Yapı
“Değerler ve Desenler” Sempozyumu Van’da Yapı
Dijital Çağda Müslüman Kalmak
Prof. Dr. Ali Gür Öğrencilere Tavsiyelerde Bu
AKADDER Genişletilmiş İstişare Toplantısı Yap
Maksim Gorki’nin Ana Kitabı Tahlil Edildi
KAGEM’den Mozaikder’e Ziyaret
Değerler Psikolojisi ve İnsan Kitabı Tahlil E
Röportajlar
Aldemir Orient TV’ye Konuştu: Ortak Paydamız
Hayalimiz İnsani Gelişmişlik Endeksi Yüksek B
Yurt Anlayışını Yeni Bir Konsepte Dönüştürdük
Anadolu'nun ötekisi şeytandır, emperyalistler
28 Şubat'ı Cezalandıramadığımız için 15 Temmu
İstikrar Spor Kulübü Başkanı ile Röportaj
15 Temmuz Sonrası Sokak Röportajları
Bölge halkını savaşın aracı yapmak istiyorlar
Suriye'nin geleceğine 'entelektüel yatırım'
Yayınlarımız
Renas Programı Çok Yakında TRT Kürdi Ekranlar
Tefsîra Quranê TRT Kürdi’de
11. Öğretmen Sempozyumu Video Görüntüleri
Bitcoin Çağında İslam Ekonomisi (video)
Hemhal Dergisi 3 Dilde Yayın Hayatına Başladı
Sykes – Picot’tan Arap Baharına Ortadoğu (Vid
İş Dünyası Programına Triko Sektörü Konuk Old
İş Dünyası Programına ANESİAD Konuk Oldu
Anadolu Platformu Fikriyat ve Yapılanma İlkel