Bugün: Sık Kullanılanlara Ekleyin
Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Vakfı
İyi, basit; kötü ise çok yönlüdür.
Aristoteles
  Online Bağış Sistemimiz Açıldı!    
Online Bağış
  Online Bağış Sayfamızdan güvenli olarak vakfımıza bağış yapabilirsiniz. Bağışlarınızı bekliyoruz...

11. Öğretmen Sempozyumu Gaziantep’te Başladı

11. Öğretmen Sempozyumu Gaziantep’te Başladı
Yayın Tarihi: 05/05/2018 08:00

Anadolu Platformu tarafından bu sene 11.si düzenlenen Öğretmen Sempozyumu “Eğitim Felsefemiz” üst başlığıyla Gaziantep’te başladı.

Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Üniversitesi, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla Bülbülzade Vakfı’nın ev sahipliğinde yapılan sempozyuma ülkemizin 60 ilinden 500 öğretmen katılıyor. İki gün sürecek sempozyumda birçok eğitimci, yazar ve akademisyen tebliğ sunacak.

Sempozyumun açılışı 5 Nisan Cumartesi günü Gaziantep Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde yapıldı. Açılışa; Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Nezir Gül, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir ve davetliler katıldı.

Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan sempozyumun açılış konuşmasını Anadolu Platformu Öğretmen Birimi Başkanı Saim Dursun gerçekleştirdi. Dursun, konuşmasında Anadolu Platformu olarak bugüne kadar 10 öğretmen sempozyumu gerçekleştiklerini belirterek; “Bu sempozyumla öğretmenlerine kariyerlerinde kolaylık sağlamaya çalışıyoruz. Bu sempozyuma ülkemizin değişik şehirlerinden katılımcılar geldi. Daha önce gerçekleştirdiğimiz 10 sempozyumu kitaplaştırdık ve milli eğitim camiasıyla paylaştık. Bu coğrafyada yaşayan bizler birçok devlet kurmuşuz. Son olarak Osmanlı medeniyeti ile günümüze kadar gelmişiz. Ancak Batı medeniyetinin yükselişi ile dengeler bozulmuş ve kendi bakış açımız da değişmiştir.

Tarih boyunca bütün medeniyetler ortak değerlerden bir kısmını almışlar, bir kısmını reddetmiş ve bir kısmını yenileyerek hayata geçirmişlerdir. Felsefesi olmayan medeniyetler asla girdaptan kurtulamazlar. Düşünce olmadan, eğitim olmaz prensibi ile güçlü bir eğitim felsefesi diyoruz. Yerli, eşitçi ve dayanışmacı bir eğitim istiyoruz.  Kişilik sahibi, yerli değerlerimize bağlı, yabancı değerlere açık bir felsefe planlıyoruz” dedi.

Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir de; “ Değerlerimizden kendi kadim hikayelerimizden koptuğumuz dönemler oldu. Dünyaya yeni bir eğitim paradigmasının çıkması için vakit gelmiş de geçiyor da. Biz değil Müslümanların, Gayri Müslimlerin bile umuduyuz.  Hepimizin yaşadığı acılar var. Artık acılarımızı yan yana sıralamaktan çok burada çözüm bulmalıyız ve bir çıkış elde etmeliyiz. Akılla, irfanla, fenle yeniden inşa edilme vakti gelmiştir. Camililerimizi, okullarımızı ve şehirlerimizi yeniden inşa etmek için yan yanayız” dedi.

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete ise eğitim felsefesinin her toplumun meselesi olduğunu vurgulayarak; “Eğitim felsefesinin her toplumun meselesi olduğunu düşünüyorum. Ne ekersek onu biçeriz. Aynı zamanda evlatlarımızın dünyada ve ahrette mutluluğu için en donanımlı ve en güzel eğitimi vermek zorunda olduğumuzu biliyoruz.  Hepimizin derdinin insan yetiştirmek, en önemlisi de iyi bir insan yetiştirmek olduğunu çok iyi biliyorum.  Hepimizin gözbebeği olan evlatlarımızın ruhlarının tam anlamıyla doyuma ulaşması çok önemli.  İnsan yetiştirirken hepimizin sorumluluğu var. Öğretmenlerimizin eğitimli ve yetenekli olması büyük bir avantaj ve geleceğin öğretmen adayları için büyük bir şans” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Nezir Gül de; “Öğretmenlerimizin; bizim toplum olarak en temel gayelerimizden biri olan hayatın güzel yanlarını kendine örnek alan, her türlü yanlış ve çirkefliklere karşı direnç gösteren, birer arkeolog edasıyla öğrencilerini evlat edinen, özlemini çektiğimiz neslin yetişmesine özne olduklarını biliyorum” dedi.

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür ise; “Bizim en büyük sermayemiz neslimizdir. Eğer bir toplumu inşa etmek istiyorsanız, insan kaynaklarını geliştirmek zorundasınız. İslam devletlerinde eğitim baş faktördür. Selçuklular bugünkü konumuz olan eğitimin temelini oluşturan Nizamiye medreselerini kurarlar. Nizamiye Medreseleri’nin ne olduğunu merek ederseniz yetiştirdiği meyvelere bakın. İlk meyvelerinden biri İmam-ı Gazali’dir.

Eğitim sayesinde dünyaya kök salabilmek için eğitimli fertlere ihtiyacımız var. Gücünüzü kaybederseniz güçlüleri taklit edersiniz. Biliyorum sevgili öğretmenlerim sizin de sıkıntınız var. Unutmayalım ki son süreçte neslimizi heba ettik. FETÖ’nün yaptığı en büyük alçaklık bu ülkenin gelecek sermayesi olan en zekilerini alarak yok ettiler. Biz istediğimiz kadar yer altı ve yerüstü kaynaklarımızla övünelim. Gücümüzü, birliğimizi koruyarak tekrar geleceği inşa etmek zorundayız” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şaban Ali Düzgün tarafından “Eğitim Felsefemiz, Yönlendirici Temel Değerler” başlıklı sunum yapıldı.

 

Eğitim kategorisinde bulunan tüm haberler


EKE Yılsonu Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi (EKE) Komisyonu 2017-2018 eğitim-öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla bir değerlendirme toplantısı düzenledi.

11. Öğretmen Sempozyumu Sona Erdi

Anadolu Platformu tarafından bu sene 11.’si düzenlenen Öğretmen Sempozyumu yapılan oturumların ardından okunan sonuç bildirisiyle sona erdi.

Geleceğin Dünyası Nasıl Olacak?

Anadolu Platformu tarafından Gaziantep’te düzenlenen 11. Öğretmen Sempozyumu’nun ikinci günü son programında Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş öğretmenlere hitap etti.

Hayatın İçinde Hayat Boyu Öğretmen

Anadolu Platformu tarafından bu sene 11.si düzenlenen Öğretmen Sempozyumunun ikinci günüde ilk oturum olan “Hayatın İçinde Hayat Boyu Öğretmen” paneliyle devam edildi.

Sempozyumun Akşam Bölümü Hasbihallerle Devam Etti

Anadolu Platformu tarafından bu sene 11.si düzenlenen Öğretmen Sempozyumu “Eğitim Felsefemiz” üst başlığıyla Gaziantep’te devam ediyor.

Öğretmenlik Davası ve Geleceğin İnşası

Anadolu Platformu tarafından bu sene 11.si düzenlenen Öğretmen Sempozyumu “Eğitim Felsefemiz” üst başlığıyla Gaziantep'te devam ediyor.

İkinci Oturum: Eğitim Felsefemiz

Anadolu Platformu tarafından bu sene 11.si düzenlenen Öğretmen Sempozyumu “Eğitim Felsefemiz” üst başlığıyla Gaziantep’te devam ediyor.

Eğitim Felsefemiz, Yönlendirici Temel Değerler

Anadolu Platformu tarafından bu sene 11.si düzenlenen Öğretmen Sempozyumu “Eğitim Felsefemiz” üst başlığıyla Gaziantep’te devam ediyor.

11. Öğretmen Sempozyumu Gaziantep’te Başladı

Anadolu Platformu tarafından bu sene 11.si düzenlenen Öğretmen Sempozyumu “Eğitim Felsefemiz” üst başlığıyla Gaziantep’te başladı.

Öğretmenler Yetim Öğrencilere Tecrübelerini Aktardı

Yetim Komisyonumuz ve Öğretmen Komisyonumuz tarafından ortak düzenlenen “Tecrübe Paylaşımı” programında yetim öğrencilerle öğretmenler bir araya geldi.
Alt Manşet
Gündem
EKE ve Yetim Komisyonu İftarı Yapıldı
GAÜN Öğrencileri Filistin için Meydanlarda
Gaziantepliler Filistin için Yürüdü
Ramazan-ı Şerif’iniz Mübarek Olsun
Suriyeli Gazeteciler TRT'nin Özel Davetine Ka
Hayır Çarşısı ve Bahar Şenliklerimize Davetli
11. Öğretmen Sempozyumu Değerlendirildi
Mustafa Özel Söyleşi Programına Katıldı
Bitcoin Çağında İslam Ekonomisi
Yardım
Yetimlerle İftar Sofralarında Buluşuyoruz
Bir Çocuk da Siz Giydirin
Geleneksel Ramazan Yardımları Başladı
İyilikder’den 2 bin Aileye Gıda Yardımı
Yetimlerle İftar Sofralarında Buluşuyoruz
Bu Ramazanda da KARDEŞİZ DEĞİL Mİ?
50 Yetim Ailesine Gıda Yardımı Yapıldı
İyilikder’den 130 Yetim Ailesine Yardım
9 Yetim Aile Evlerinde Ziyaret Edildi
Eğitim
EKE Yılsonu Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
11. Öğretmen Sempozyumu Sona Erdi
Geleceğin Dünyası Nasıl Olacak?
Hayatın İçinde Hayat Boyu Öğretmen
Sempozyumun Akşam Bölümü Hasbihallerle Devam
Öğretmenlik Davası ve Geleceğin İnşası
İkinci Oturum: Eğitim Felsefemiz
Eğitim Felsefemiz, Yönlendirici Temel Değerle
11. Öğretmen Sempozyumu Gaziantep’te Başladı
Kurumsal
Vakıf Personeli ve Mahalle Sakinleri İftarda
Mehmet Emin Er İHL Yönetiminden Vakfımıza Ziy
Fotoğraflarla Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Orman
Hayır Çarşısı ve Bahar Şenliklerimiz Sona Erd
Hayır Çarşımıza ve Bahar Şenliklerimize Bekli
Gönüllülük ve Yardım Anlayışımız Müzakere Edi
Ülfetder Ortaöğretim Öğrencilerinden Vakfımız
Sivas AÖB Öğrencilerinden Vakfımıza Ziyaret
S.Bahattin Teymur Ortaokulu’ndan Vakfımıza Zi
Gençlik
AÖB Kız Öğrenciler için İftar Programı Düzenl
Hemhal Dergisi TURDEB Fuarında
AÖB Uluslararası Öğrenci Buluşması Festivalin
AÖB Öğrencilerinden Diyarbakır ve Hasankeyf’e
AÖB Ortaöğretim Pikniği Yapıldı
AÖB Meal Yarışması Gaziantep Bölgesinde Yapıl
EKE Pikniğinde 200 Öğrenci Doyasıya Eğlendi
Para, Ulus ve Roman Konferansı GAÜN’de Yapıld
AÖB’nin Söyleşi Programına Fadıloğlu Konuk Ol
Aile
“Değerler ve Desenler” Sempozyumu Sonuç Bildi
“Değerler ve Desenler” Sempozyumu Van’da Yapı
“Değerler ve Desenler” Sempozyumu Van’da Yapı
Dijital Çağda Müslüman Kalmak
Prof. Dr. Ali Gür Öğrencilere Tavsiyelerde Bu
AKADDER Genişletilmiş İstişare Toplantısı Yap
Maksim Gorki’nin Ana Kitabı Tahlil Edildi
KAGEM’den Mozaikder’e Ziyaret
Değerler Psikolojisi ve İnsan Kitabı Tahlil E
Röportajlar
Aldemir Orient TV’ye Konuştu: Ortak Paydamız
Hayalimiz İnsani Gelişmişlik Endeksi Yüksek B
Yurt Anlayışını Yeni Bir Konsepte Dönüştürdük
Anadolu'nun ötekisi şeytandır, emperyalistler
28 Şubat'ı Cezalandıramadığımız için 15 Temmu
İstikrar Spor Kulübü Başkanı ile Röportaj
15 Temmuz Sonrası Sokak Röportajları
Bölge halkını savaşın aracı yapmak istiyorlar
Suriye'nin geleceğine 'entelektüel yatırım'
Yayınlarımız
Renas Programı Çok Yakında TRT Kürdi Ekranlar
Tefsîra Quranê TRT Kürdi’de
11. Öğretmen Sempozyumu Video Görüntüleri
Bitcoin Çağında İslam Ekonomisi (video)
Hemhal Dergisi 3 Dilde Yayın Hayatına Başladı
Sykes – Picot’tan Arap Baharına Ortadoğu (Vid
İş Dünyası Programına Triko Sektörü Konuk Old
İş Dünyası Programına ANESİAD Konuk Oldu
Anadolu Platformu Fikriyat ve Yapılanma İlkel