Pazar, 28 Kasım 2021
Sonbahar Şenliklerimizde Aşı Kampanyası

Sonbahar Şenliklerimizde Aşı Kampanyası Öne Çıkarılmış

Vakfımızın bu sene 23-26 Eylül tarihlerinde Festival Park’ta düzenleyeceği Hayır Çarşısı ve Sonbahar Şenlikleri kapsamında Covid-19 Aşı Kampanyası düzenlenecek.

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü iş birliği ile 25-26 Eylül tarihlerinde saat 10.00 ila 18.00 arasında yapılacak aşı kampanyamıza katılımınız bekliyoruz.

23-24-25-26 Eylül tarihlerinde Festival Park’ta yapacağımız Hayır Çarşısı ve Sonbahar Şenliklerimize ailenizle birlikte davetlisiniz…

 

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Sezai Karakoç Rahmet-i Rahman'a Yürüdü

  Düşünce dünyamızın ve Diriliş Nesli’nin öncüsü, edebiyat dünyasının mümtaz şahsiyeti Üstad Sezai Karakoç, dünya sürgününü tamamlayarak Dar-ı Bekaya irtihal eyledi. Anadolu Dirilişine verdiği emeklerin şahitleri olarak hüzünlüyüz.

  Üstadımıza Allah’tan rahmet, cümlemize sabırlar dileriz...

  ‘’Faninin sonsuzla barışması
  Affın mağfiretle yarışması
  Yaprağın düşüşü değil bu toprağa
  Bir yıldırım çarpışıdır dağa
  Sonbahar değil ilkbahardır
  Ölümden sonra ölümsüz hayat vardır
  Bulutlar açılır güneş çıkar
  Yağmur taneleri inci tanelerine dönüşür
  Deniz çalkanır saçar ortaya hazinesini’’

 • Suriyeli İş Adamları Toplantısı Çevrimiçi Yapıldı

  Gaziantep Valisi Davut Gül başkanlığında yapılan Suriyeli iş adamları ve kanaat önderleri toplantısı 5 Kasım Cuma günü çevrimiçi yapıldı.

  BEKAM Başkanı Mehmet Ali Eminoğlu’nun da katıldığı toplantıda şu kararlar alındı;

  Nizip ve Karkamış’taki nüfus işlemlerinin kolaylaştırılması için yeni bir birim kurulacak. Suriyeli misafirlerin nüfus işlemleri ve adres kaydı için Gaziantep’e kadar gelinmesine gerek kalmayacak.

  İş adamlarına verilen 6 aylık izin 1 yıla çıkarılacak. İzin sayesinde ticari işleri sekteye uğramadan devam edebilecek.

  Kapalı olmayan illere e-devlet üzerinden başvuru yapıldığı takdirde herhangi bir şart aranmaksızın izin verilecek.  Yıllık cirosu belli bir miktarın üzerinde olan iş adamları herhangi bir izin olmaksızın kapalı illere giriş çıkış yapabilecek.

  Suriyelilerin resmi işleminde kesinlikle aracı kullanmamaları ve aracılara para ödememeleri gerektiğini vurgulayandı, Göç İdaresinin tüm işlemleri para ödemeden ve aracısız yaptığı dile getirildi.

  Özellikle 8. sınıfı bitirmiş Suriyeli öğrencilerin Çıraklık Eğitim Merkezlerine gidip meslek edinmeleri gerektiği, Çıraklık Eğitim Merkezleri’nde alacakları mesleki eğitim süresi boyunca sağlık sigortalarının yapılacağı, eğitim gören çocuklara asgari ücretin 3’te1’i oranında ödeme yapıldığı, eğitimlerini tamamladıktan sonra gençlerin istihdam sorununun daha da aza ineceği vurguladı.

 • Gaziantep Valisi Davut Gül Cerablus AKM’yi Ziyaret Etti

  Gaziantep Valisi Davut Gül ve beraberindeki heyet, Cerablus Anadolu Kültür Merkezi’ni ziyaret ederek yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

  4 Kasım Perşembe günü gerçekleştirilen ziyarette Cerablus Anadolu Kültür Merkezi’ni gezen Davut Gül ve beraberindeki heyet, yürütülen eğitim ve kültür çalışmalarını yerinde müşahede etti.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow