Pazar, 28 Kasım 2021
Yeşil Bir Dünya için Haydi Pedalla!

Yeşil Bir Dünya için Haydi Pedalla! Öne Çıkarılmış

Yeşil Umut Derneği Bisiklet Kulübü, sağlıklı yaşam ve bisiklet kullanımına dikkat çekmek için bir dizi etkinlik gerçekleştiriyor. Bu kapsamda 17 Ekim Cumartesi günü yetişkin kategorisindeki kulüp üyeleri ile Bülbülzade Vakfı’ndan - Kilis Yolu Şahinbey Anıtına kadar bir bisiklet turu gerçekleştirildi.

Yeşil Bir dünya için umut ol sloganıyla çalışmalarına devam eden Yeşil Umut Derneği, her yaş kategorisinden bisiklet kullanan gönüllülerine hizmet veriyor. Dernek, önümüzdeki hafta Pazar günü de bu minvalde bir bisiklet turu düzenleyecek.

 

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • “Medeniyet Yolcuları” Bisiklet Turuna Katıldı

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen ve Bülbülzade Derneği tarafından yürütülen “Medeniyet Yolcuları” projesi kapsamında gençlerle birlikte bisiklet turu düzenlendi.

  17 Kasım Çarşamba günü düzenlenen etkinlikte gençlere önce Bülbülzade Aygün Erkek Öğrenci Yurdu’nda yemek ikram edildi. Ardından eğitimcilerin de katılımıyla vakıf merkezinden Burç Ormanlarına kadar bisiklet turu düzenlendi. Etkinliğe katılan gençlerle hasbihal edildi, hoşça vakit geçirildi.

 • Katre Sanat Merkezi Güz Dönemi Kursları Devam Ediyor

  Katre Sanat Merkezi tarafından düzenlenen Piyano, Bağlama, Gitar, Keman, Robotik Kodlama ve Akıl Oyunları alanlarındaki güz dönemi kursları hafta içi ve hafta sonu grupları ile devam ediyor.

  İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen kurslara öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Kurslar, Güneykent Mahallesinde bulunan Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi içinde bulunan Katre Sanat Merkezi ve BEKAM binasında yapılıyor.

 • “Göçmen Hizmetleri Merkezi” İş Birliği Protokolü İmzalandı

  Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Bülbülzade Vakfı arasında “Göçmen Hizmetleri Merkezi” kurulması amacıyla protokol imzalandı.

  Protokol dolayısıyla düzenlenen imza törenine Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Bülbülzade Vakfı Turgay Aldemir ve ilgili birim amirleri katıldı.

  Protokol kapsamında yerel yönetimlerin göç yönetiminde kapasitesinin güçlendirilmesine katkıda bulunmak amacıyla bir “Göçmen Hizmetleri Merkezi” açılacak. Burada göçmenlere yönelik danışmanlık ve yönlendirme hizmeti verilecek, toplumsal uyumu desteklemek amacıyla etkinlik, eğitim ve iş birliği faaliyetleri yapılacak.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow