Çarşamba, 07 Aralık 2022
Hayata Dokun Yetim Derneği, Yetim Aileler ile İftar Organizasyonunda Buluştu

Hayata Dokun Yetim Derneği, Yetim Aileler ile İftar Organizasyonunda Buluştu Öne Çıkarılmış

Hayata Dokun Yetim Derneği tarafından düzenlenen, yetim ailelerinin katıldığı iftar programı 27 Nisan günü Vakıf merkezimizde yer alan Davut Özgül Konferans salonunda yapıldı. Çocukların oyunlarıyla başlayan etkinlikte şarkı ve türkülerin söylenmesiyle eğlenceli anlar yaşandı.
Gerçekleştirilen iftar organizasyonunda konuşan Hayata Dokun Yetim Derneği Başkanı Yunus Atilla Hamallar, “Etkinliğimize katılarak bizi onurlandıran tüm misafirlerimize yürek dolusu teşekkür ederim. Yüce Rabbim hepimizi birbirimize emanet etmiştir. Siz bize emanetsiniz biz size emanetiz. Bu mübarek kadir gecesinde sizlerle beraber olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Yüce rabbim bu mübarek gecede tüm İslam aleminin günahlarını affetsin, dualarını kabul etsin. Hepimize sağlık ve afiyet ile bayrama kavuşmayı nasip etsin inşallah” ifadelerini kullandı.

İftar programına katılan ailelerin de görüşünü belirttiği organizasyonda çocuklar tarafında gerçekleştirilen dualar ve konuşmalar büyük alkış topladı. Gerçekleştirilen iftar programda yetim ailelerine hediye takdiminin ardından sohbet ve hasbihal eşliğinde program son buldu. 

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Hayata Dokun Yetim Derneği’nden Yetim Ailelere Maddi Yardım Desteği

  Hayata Dokun Yetim Derneği’nden Yetim Ailelere eğitim desteği için maddi yardım yapıldı. 

  Vakıfımız bünyesinde faaliyet gösteren Hayata Dokun Derneği tarafından yetim ailelere yönelik öğrencilerin eğitimine destek vermek amacıyla maddi yardımda bulundu. 24 Eylül Cumartesi günü gerçekleşen yardımda 100 yetim aileye maddi destek yardımı yapıldı.

  Hayat Dokun Yetim Derneği yönetim kurulu üyeleri Hatice Sohbet ve Perihan Kaya Yetim ailelerle eğitim yılının başlangıcında eğitim üzerine karşılıklı hasbihal yapıldı. Hasbihalde eğitimin önemi ve gerekliliği hakkında konuşuldu.

  Hasbihal sonrası ailelere eğitim amacıyla maddi yardım desteğinde bulunuldu.

 • Hayata Dokun Yetim Derneği’nden Öğrencilere Havuz Eğlencesi

  Hayata Dokun Yetim Derneği tarafından gerçekleştirilen etkinlikte Yaz Okulunda eğitimlerine devam eden yetim öğrencilerimiz Vâkıfımız bünyesinde faaliyet gösteren İstikrar Spor Kulübünün yüzme havuzuna götürüldü. Yüzme havuzunda serinleyen çocuklar oyunlar oynayarak keyifli vakitler geçirdi. Daha sonra Bülbülzade Eğitim ve Hizmet Merkezinin avlusunda yenilen öğle yemeğinin ardından etkinlik sona erdi.

 • Vakfımızdan İhtiyaç Sahibi Ailelere Giyim Yardımı

  Vakfımızın yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla 150 ihtiyaç sahibi aileye giyim yardımı yaptı.
  Yıl boyunca Yardım Mağazasında birçok ihtiyaç sahibi aileye giyim yardımlarında bulanan vakfımız yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla yardımlarını arttırdı. Çocukların Kurban Bayramı’na yeni kıyafetleriyle mutlu bir şekilde girmeleri için 3 gün boyunca 60 gönüllümüzün eşliğinde 150 aileye giyim yardımı yaptı. Vakfımızın Giyim Mağazasında yapılan yardım organizasyonunda çocuklar kendi elleriyle kendi istedikleri kıyafetleri seçerek almanın mutluluğunu yaşadı.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

 Snow  Snow   

         Snow Snow          Snow