Salı, 26 Eylül 2023
Bülbülzade Camiası Genel Kurulunu Yaptı

Bülbülzade Camiası Genel Kurulunu Yaptı Öne Çıkarılmış

Bülbülzade Vakfı Genel Kurulu 5 Temmuz Salı günü vakıf merkezindeki Davut Özgül Konferans Salonunda yapıldı. Bu yıl ilk defa dijital ortamda yapılan seçimlerde vakfımızın 9 kişilik Yönetim Kurulu seçildi. Genel Kurula Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, mevcut yönetim kurulu üyeleri, komisyon başkanları, komisyon üyeleri ve gönüllüler katıldı.

Celal Er’in gerçekleştirdiği Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan Genel Kurul’da seçimi gerçekleştirmek üzere yönetim kurulu tarafından görevlendirilen tertip kurulunda Hüseyin Rahmi Açıkkol, Hatice Sohbet ve Mesut Aydağ yer aldı. Vakıf Başkanımız Turgay Aldemir, seçim dolayısıyla bir konuşma gerçekleştirdi. Başkan Aldemir yaptığı konuşmada, “3 yıl çok kısa bir süre gibi görünüyor ama yaşadığımız pandemiyi, acıları, sıkıntıları, ülkemizin ve dünyanın içinden geçtiği bu süreci düşündüğümüz zaman hakikaten asra bedel bir döneme hep birlikte şahit olduk ve içerisinde yer aldık. Bu sürece birlikte başladığımız ancak rabbimizin katına ulaşan kardeşlerimiz oldu.  Rabbim tümünün mekanını cennet eylesin. Biz ölülerimizi gömeriz ancak onların ideallerini ideallerimiz olarak yaşatırız. Ve onlar bu sayede yaşamaya devam ederler. Onun için Allah katında mücadele edenlerin ölmediğini rabbimiz bizim önümüze bir muşta olarak koyar” dedi.

Geçtiğimiz 3 yıl ile ilgili açıklamalarda da bulunan Başkan Aldemir, “Bundan 3 yıl önce teveccühleriniz ile seçtiğiniz Bülbülzade Vakfı camiasının yönetimi olarak hep beraber birçok hizmete vesile olduk, birçok yeniliğe öncülük ettik. Bu 3 yıllık süre içerinde toplam düzenli olarak Yönetim Kurulu ve Teşkilat toplantısı gerçekleştirerek faaliyetlerimiz hakkında bilgi alışverişinde bulunduk. Bunların tamamı dijital bir şekilde arşivimizde kayıtlı ve raporlu olarak bulunduruluyor. Hangi dönemde ne konuşulmuş nereden gelmiş nasıl konuşulmuş hepsi bu kayıtlarda yer alıyor. Diğer taraftan her ramazanda Genel İstişare Toplantıları yaparak yaptığımız, yapacağımız ve yapmamız gereken şeyleri birlikte konuştuk. Her yıl düzenli olarak diğer birimlerimizin de programları gerçekleştiriliyor. Vakfımızın birçok alanında kadın gönüllülerimizin sayısı artmış durumda. Değerli arkadaşlar örgütlemediğiniz alan sizin için soruna dönüşüyor. Geçtiğimiz günlerde bu işlerle ilgilenen bakan yardımcısıyla görüştük. O görüşmede bize hem ilkokullardaki hem de İmam Hatiplerdeki kadın öğretmen sayısının arttığını hatta kız öğrenci sayılarının erkek öğrenci sayılarını geçtiğini söylediler. Aynı zamanda YÖK’te de aynı şekilde kız öğrenci sayısında büyük artış görünür durumda. Vakfımız da bu alanlardaki çalışmalarını arttırarak devam ettiriyor” ifadelerini kullandı. Başkan Aldemir konuşmasına vakfımızın geride kalan 3 yıldaki faaliyetlerini anlatarak devam etti.

Başkan Turgay Aldemir’in ardından Anadolu Federasyonu Teşkilatlanma Birimi Başkanı Gazi Kılıçparlar bir selamlama konuşması gerçekleştirdi. Kılıçparlar, gerçekleştirdiği konuşmada, “Bu tür kurumsal ortamlarda özellikle kullanılan dile bakılır. Ben ifadesi mi yoksa biz ifadesi mi daha çok öne çıkıyor diye.  Ben kendi adıma bize çok müthiş bir biz tablosu çizildiğini düşünüyorum. Her bir işte arka planda onlarca arkadaşımızın temsilinin olduğu müthiş bir görüntü ortaya çıktı. Tek kişilik kahramanlıklar yok diyorduk. Hakikaten Bülbülzade Vakfımız bunun en güzel örneklerini sergiliyor” ifadelerini kullandı.  

Düzenlenen selamlama konuşmalarının ardından seçime geçildi. Bu yıl ilk defa dijital ortamda yapılan seçimlerde imzaları alınan seçmenler tabletlerin başına geçerek 9 kişilik Yönetim Kurulunu seçmek için oylarını kullandı. Seçimin ardından dijital ortamda oy sayım işlemine geçildi. Sayımın ardından divan kurulu tarafından seçim sonucu açıklandı.

Açıklanan sonuca göre; Turgay Aldemir, Rabia Aldemir, İbrahim Kutlu Özmantar, Âdem Er, M. Hıdır Akaslan, Yunus Atilla Hamallar, Hamdi Keleş, Fadime Eminoğlu ve Ömer Faruk Kavuncu yönetim kuruluna seçilen isimler oldular. Gerçekleştirilen Genel Kurul Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Kutlu Özmantar tarafından yapılan dua ile sona erdi.

 https://www.youtube.com/watch?v=8Vtncr5HftI

 


Ortam

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

 Snow  Snow   

         Snow Snow          Snow