Çarşamba, 10 Ağustos 2022
Elbirliği Dernek Başkanı Handan Karataş’dan Vakfımıza Ziyaret

Elbirliği Dernek Başkanı Handan Karataş’dan Vakfımıza Ziyaret Öne Çıkarılmış

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi, Şanlıurfa sivil toplum kuruluşları insani yardım platformu Başkan yardımcısı ve Elbirliği Dernek başkanı Handan Karataş 1 Ağustos Pazartesi günü Vakfımızı ziyaret etti.
Gerçekleştirilen ziyarette Yönetim Kurulu Üyesi Rabia Aldemir ve üyelerimiz ile görüşen Karataş, faaliyetlerimiz ve çalışmalarımız hakkında bilgi aldı. Ayrıca birlikte yapılacak projeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Elbirliği Dernek başkanı Handan Karataş, görüşme esnasında Yönetim Kurulu Üyesi Rabia Aldemir’e hediye takdim etti. Ziyaret sonrası Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi bünyesinde bulunan Ortadoğu Medya İletişim Merkezi’ni ziyaret eden Karataş; Şafak Radyo, Fecr Radyo ve TV Stüdyosunu gezerek faaliyetlerimiz hakkında bilgi aldı.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Suriye Geçici Hükümeti Başkanı Abdurrahman Mustafa Vakfımızı Ziyaret Etti

  Suriye Geçici Hükümeti Başkanı Abdurrahman Mustafa Vakfımızı Ziyaret Etti

  Suriye Geçici Hükümeti Başkanı Abdurrahman Mustafa ve Genel sekreteri Feyiz Nabi Vakfımızı ziyaret ederek Vakıf Başkanımız Turgay Aldemir ile bir araya geldi.

   Gerçekleştirilen ziyarette Türkiye’de ve Suriye’nin kuzeyindeki güvenli bölgelerde yapılan çalışmalar hakkında bilgi alışverişi yapıldı.  Yapılacak çalışmalar ve faaliyetler hakkında istişare edildi. Ziyarette konuşan Vakıf Başkanımız Turgay Aldemir: “Hem Suriye’de hem Türkiye içerisinde birçok halktan insan yaşıyor. Biz kadim bir medeniyete sahibiz ve yeni bir medeniyet değiliz. Bu farklılıkların hepsini kucaklayan kalıcı söylemlere ihtiyacımız var. Suriye’nin geleceğinin çözümü masaya sorunu yaşayanların ortak edilmesiyle ancak çözülür. Suriye de ve Türkiye’de yaşayan göçmen halkın kısa vadeli değil, uzun vadeli planlamalar ile gelişimi ve refahı sağlanabilir. Suriye'nin Geçici Hükümetinin, eğitim ve kültür çalışmalarında ve Suriye'nin geleceğinde daha önemli adımlar atmalarını isteriz. Biz ne kadar görürsek, ne kadar istişare edersek güvenli bölgelerde daha yaşanılır bir ortam oluşur. Yüz yıldan bu yana kurtuluş için her yolu denedik. Bir araya gelip, fikri mülahazalarında bulunup, çözüm üretmeliyiz. Bir toplumda fikir ve düşünce öne çıkmazsa askeri güç öne çıkar.” söylemlerinde bulundu.

  Suriye Geçici Hükümet Başkanı Mustafa: “Suriye'nin geleceğinde Türkiye'nin kültürünü, yönetim tecrübesini, eğitim çalışmalarına örnek olarak daha yaşanır bir devlet kurmak istiyoruz. Şuan ki durumumuz bizim Şam'ı, Halep'i, Lazkiye’yi unutmamıza sebep olmamalıdır. Türkiye ile güçlü bir kültürel bağımız var. Bunu her ne kadar bozmak isteseler de buna izin vermeyip geleceğimizi hep birlikte inşa edeceğiz. Söylemlerimiz de kararlarımızda ve planlarımızda bizi birbirimizden koparacak fevri davranışlara fırsat vermemeliyiz. Suriye’nin önemli bir kısmı Türkiye’nin oluşturduğu güvenli bölgelerde Türkiye ile beraber yiyip içiyor. Bu kadar sıkı sıkıya bağlı olan bu iki toplumun kardeşliğini güçlendirmek en temel görevimiz. İş birliği içerisinde STK'larla ve yardım kurumlarımızla hareket ederek çalışmalarımızı sürdürülebilir olmasını istiyoruz. Merkezi yönetim ne kadar güçlü olursa halkın refahı o kadar çabuk artar. Diplomatik, stratejik ve planlı çalışmalar yapmamız lazım. Bu çalışmalar ile insanlarımıza katkı sağlamalıyız” şeklinde konuşmasını bitirdi.

 • Kilis Gençlik ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan’dan Vakfımıza Ziyaret

  Kilis Gençlik ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan ve beraberindeki heyet vakfımızı ziyaret ederek Başkanımız Turgay Aldemir ile bir araya geldi.

  Yapılan ziyarette bölgedeki gençlik çalışmalarının önemi üzerinde durulurken gençlerin spor ile olan münasebetlerinin önemine dikkat çekildi. Ayrıca Suriye içerisinde gençlik alanında yapılan faaliyetler gündem edildi. Aynı zamanda Azez ve Çobanbey bölgelerinde gerçekleştirilebilecek ortak çalışmalar konuşuldu. Ziyaret sırasında vakfımız bünyesinde Suriye’deki güvenli bölgelerden eğitim faaliyetleri yürüten Anadolu Kültür Merkezleri hakkında da karşılıklı fikir alışverişinde bulunurken oradaki faaliyetlerimizi geliştirmek adına yapılabilecek iş birlikleri hakkında istişarelerde bulunuldu. Metin Kaplan, ziyaretin ardından faaliyetlerimiz hakkında bilgi aldı.

 • Başkan Aldemir Kilis'te bir takım ziyarette bulundu

   Vakıf Başkanımız Turgay Aldemir ve beraberindeki heyet, Kilis Valisi Recep Soytürk, Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun’u ve İş adamı Necmettin Şekeroğlu'nu ziyaret etti.

  Vakıf Başkanımız Turgay Aldemir, Kilis Valisi Recep Soytürk’e gerçekleştirdiği ziyarette Suriyelilerin onurlu ve gönüllü geri dönüşü ve Suriye içerisinde yapılacak konutlarla alakalı fikir alışverişinde bulunuldu. Aynı zamanda Suriye’deki güvenli bölgelerde vakfımız adına eğitim faaliyetleri yürüten Anadolu Kültür Merkezlerindeki çalışmalar gündeme getirildi. Ardından Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun ile bir araya gelen Başkan Aldemir, yapılan görüşmede Suriye'de ve bölgede yapılacak akademik çalışmaların, araştırmaların, bilimsel raporların önemine değindi. Rektör Karacoşkun ile eğitim ve kültür çalışmaları, akademi camiasına dönük çalışmalar ve Suriye çalışmaları gündem edilerek ortak yapılabilecek projeler üzerinde duruldu. Son olarak Şekeroğlu Holding Başkanı Necmettin Şekeroğlu ile bir araya gelen Başkan Aldemir, yapılan görüşmede yerel halk ve Suriyeli halkın ekonomiye ve istihdama olan katkısı, bölgedeki iş birlikleri ve dünya çapındaki ticarete yönelik birtakım görüş alışverişinde bulundu.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

 Snow  Snow   

         Snow Snow          Snow