Salı, 26 Eylül 2023
Hayata Dokun Yetim Derneğinin Ramazan Ayı Son İftar Programı Yapıldı

Hayata Dokun Yetim Derneğinin Ramazan Ayı Son İftar Programı Yapıldı Öne Çıkarılmış

Hayata Dokun Yetim Derneği tarafından yetim ailelere yönelik düzenlenen Ramazan ayının son iftar programı, Bülbülzade Vakfı ve Uluslararası Ticari Eleştirme Platformu iş birliği ile 18 Nisan Salı günü Vakıf Merkezimizde gerçekleştirildi.

İftar öncesi her programda çocuklara, çocuk tiyatrosu ve Karagöz-Hacivat gösterimi yapan tiyatro ekibine, Hayata Dokun Yetim Derneği Başkanı Yunus Atilla Hamallar tarafından hediye takdim yapılarak teşekkür edildi. Ayrıca ekibe, Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Ormanında ekip adına kişi başı 5’er fidan dikilecek. Hediye takdiminin ardından ekip söz alarak duygularını dile getirdi.

Tiyatro ekibinden Hayta Dokun Yetim Derneğimizde büyüdüğünü söyleyen Yağmur Baran Yalçın, “Bundan 6-7 yıl önce Bülbülzade Vakfı ile tanıştığımda burada olan birçok çocuk gibi küçük ve yetimdim. İmkanlarınız her şeye el vermiyor yetemiyorsunuz, kendinizi ne kadar geliştirebilirsiniz bilmiyorsunuz ama Bülbülzade Vakfı bana bu konuda el uzattı. Şu an ben bir tiyatro ekibinde isem, burada arkadaşlarımla başarılı işler çıkarabiliyorsam bunun en büyük nedeni ve sebebi Bülbülzade Vakfında yetişmiş olmamdır. Eğitim ve sanat konusunda bana çok destekleri oldu. Bunlar için Bülbülzade Vakfına çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Deprem Bölgelerine her gün yemek hazırlayan Şeflerimiz Yetim iftarı içinde yemek hazırladı. Rafet şef ve ekibi tarafından hazırlanan yemeklerle iftar yapıldı. Ardından çocuklara Karagöz-Hacivat gölge oyununun gösterimi gerçekleştirildi. Program, çocuklara tatlı ve şeker dağıtımının ardından sona erdi.


Ortam

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

 Snow  Snow   

         Snow Snow          Snow