Salı, 26 Eylül 2023
17.Anadolu Buluşmaları Gerçekleştirildi

17.Anadolu Buluşmaları Gerçekleştirildi Öne Çıkarılmış

Anadolu Federasyonu tarafından her yıl düzenlenen Anadolu Buluşmaları’nın 17.si Afyonkarahisar Sandıklı’da May Thermal Otel’de 14-18 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirildi.

5 gün süren programın ilk günü Kur'an-ı Kerim Tilaveti ile başlayarak sinevizyon gösterimi ile devam etti. Anadolu Federasyonu Yönetim kurulu üyesi Mehmet Alpcan, takdim konuşması gerçekleştirdi.  Program, Anadolu Öğrenci Birliği Başkanı Şamil Kılıçparlar'ın konuşmasıyla devam etti. Kılıçparlar konuşmasında, Anadolu Öğrenci Birliği'nin "Oku-yorum" projesinden bahsetti. Ardından Anadolu Federasyonu İnsan Kıymetleri ve Teşkilatlanma Birimi Başkanı Gazi Kılıçparlar’ın “Anadolu Federasyonu Deprem Süreci Çalışmaları” konu başlığıyla devam etti.

Programın özel oturumu için Yeryüzü Gençlik ve Spor Derneği Başkanı Seyfullah Kar moderatörlüğünde katılımcıların görüş ve değerlendirmeleri ile “Deprem Günlerinde Neler Yaşadık? Deprem Günlerinde Neler Yaptık?” konu başlığıyla oturum yapıldı. Görüş ve değerlendirmelerin ardından yapılan teşkilat ve birim toplantılarıyla 1. Gün sona erdi.

İkinci gün, Vakıf Başkanımız Turgay Aldemir açılış semineri konuşması ile başladı. Daha sonra Balıkesir Kütüphanesi Kurucusu Ahmet Kot, Erkan Çav, Psikolog Dr. Mehmet Başkak, İbrahim Bahar, Hüseyin Özhazar, Rabia Aldemir selamlama konuşmaları ile devam etti. 2. Günü ilk oturumunda Necmi Gürsakal “Yapay zeka, Nesnelerin İnterneti, Robotik Uygulamalar Gibi Teknolojilerin Dönüştürücü Etkileri" ve İZÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Ahmet Kaplan, "Teknolojik Dönüşüme Hikmetle Yön Vermek" konu başlıklı sunumlarını gerçekleştirdi.

  1. Anadolu Buluşmaları salon oturum programları ve ara toplantılar ile devam ederken bunun yanı sıra 3. Anadolu Çocuk buluşmaları gerçekleşti. Çocuk Buluşmaları’nda, çocukların keyifli vakit geçirmeleri için eğlenerek öğretmek amaçlanarak birçok etkinlik düzenlendi.

İkinci günün 2.oturumunda Savaş S. Barkçin, "Emanet, Emniyet ve Ehliyet" konu başlığıyla sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından yapılan teşkilat ve birim toplantıları, özel oturumlar ile 2. Gün sona erdi.

Üçüncü günün 1.Oturumunda Bülent Gülçubuk "İklim, Gıda ve Çevresel Değişimlerin Toplumların Üretim ve Yaşam Biçimlerine Dirençlik Temelinde Etkileri", Eksen Yayın Grubu Genel Müdürü Ömer Altaş "Dayanıklı Toplum Bağlamında Türkiye Perspektifi" konu başlıklı sunumları yapıldı. 2.Oturumda ise AÜ İlahiyat Fakültesi Temel İslami Bilimleri Bölüm Başkanı, Şaban Ali Düzgün'ün Çatışarak Gelişme: “Dinin ve Toplumsal Gelişme Dinamiklerinin İlişkisi Üzerine”, 3. Oturumda ise Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum, "Dönüşen Dünyada Dayanıklı Toplum Mu, Özne Toplum Mu?" konu başlıklı oturumları gerçekleştirildi. Oturumların ardından teşkilat ve birim toplantıları, Anadolu Federasyonu Yönetim kurulu toplantıları ve özel oturumlar ile sona 3. Gün erdi.

Dördüncü gün 1.Oturumda İstanbul Fikir ve Toplum Araştırmaları Merkezi Başkanı, Mehmet Lütfü Arslan "Dayanıklı Toplum İçin Yetkin İnsan ve Yönetişim Model Önerileri", Yazar Halit Bekiroğlu "Dayanıklı Toplum İçin Dayanıklı STK Nasıl olmalıdır?", Prof. Dr. Ahmet Kızılay "Sağlık ve Dayanıklı Toplum" konu başlıklı sunumları ile gerçekleşti. 2.Oturumda Ömer Torlak'ın "Dayanıklı Bir Toplumun İnşasında Kuşaklar Arası Farklılıkların İrdelenmesi ", Prof. Dr. Ayşen Gürcan "Dayanıklı Ailenin Değişkenleri", 3. Oturumda ise Snow Consulting CEO'su M. Furkan Yaşar, "Dönüşen Dünyada İnsan Merkezli, Sürdürülebilir Ekonomik Yaklaşımlar", Yavuz Yiğit “Dayanıklı Gençlik” konu başlıkları ile sunumlarını gerçekleştirdi. Ayrıca 3. Anadolu Çoçuk Buluşmaları’na yönelik çocuklar tarafından hazırlanan gösteri sahnede sergilendi.

Yapılan oturumların ardından konuşmacılarına hediye takdiminde bulunuldu.

Programın beşinci gününde ise Vakıf başkanımız Turgay Aldemir Teşekkür konuşması gerçekleştirdi. Katılımcılara, organizasyon ve medya ekibine teşekkür etti.

  1. Anadolu Buluşmaları toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.


Ortam

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

 Snow  Snow   

         Snow Snow          Snow