Çarşamba, 06 Aralık 2023
"Gençlerle Kapasite Arttırımı" Projesinin Eğitimleri Tamamlandı

"Gençlerle Kapasite Arttırımı" Projesinin Eğitimleri Tamamlandı Öne Çıkarılmış

BEKAM tarafından yürütülen ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen "Gençlerle Kapasite Arttırımı" ESC30 projesinin eğitimleri, "Proje Yazımı, Planlaması ve Yönetimi" oturumuyla tamamlandı.

Projeli çalışmanın öneminin vurgulandığı, "etkili bir proje nasıl hazırlanır" sorusuna cevap arandığı oturum, Avrupa Komisyonu tarafından fonlanan Erasmus+ ve ESC projelerinin tanıtılmasıyla sona erdi.

Değişen ve gelişen dünyada ortaya çıkan yeni yetkinlik alanları ve sorunlar karşısında gençlerin daha dayanıklı ve farkındalık sahibi olmalarına katkıda bulunmak amacıyla tasarlanan projede toplamda 9 oturum gerçekleştirildi.

İlk oturumu 13 Mayıs 2023'te yapılan projede ele alınan konular "Dijitalleşme ve Sosyal Medyada Dezenformasyon", "Gençlik Çalışmaları Üzerine İyi Uygulamalar", "Lise ve Üniversite Öğrencilerine Yönelik Kariyer Planlama", "Çevresel Sürdürebilirlik, İklim Değişikliği ve Enerji Kaynaklarının Korunumu", "Genç Gönüllülerin Sivil Toplum Çalışmalarına Adaptasyonu ve Motivasyonu", "Mülteci Gençlerin Sosyal Uyumuna Yönelik İyi Uygulamalar", "Gençlerin Demokratik Hayata Katılımı", "Sporun Madde Bağımlılığı ve Gençlerin Suçtan Uzaklaşması Yönündeki Olumlu Etkileri", "Proje Yazımı, Planlaması ve Yönetimi" şeklinde gerçekleşti.

Elde edilen sonuçların yaygınlaştırılması ve katılımcılara sertifika takdiminin yapılması için düzenlenecek olan kapanış programıyla proje sona erecektir.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

 Snow  Snow   

         Snow Snow          Snow