Çarşamba, 06 Aralık 2023
Toplumsal Hafıza Kitabının Tahlili Gerçekleştirildi

Toplumsal Hafıza Kitabının Tahlili Gerçekleştirildi Öne Çıkarılmış

10 Kasım Cuma günü, edebiyat ve kültürün kalbinin attığı Pusula Kitabevi'nde anlamlı bir etkinlik gerçekleştirildi. Okur-Yazar Buluşmaları kapsamında düzenlenen bu özel etkinlikte, Tevfik Çayraz'ın moderatörlüğünde Necmettin Erbakan Üniversitesi'nde öğretim görevlisi Doç. Dr. Faruk Karaarslan ile "Toplumsal Hafıza" kitabının tahlili yapıldı.

 Katılımcılar, Faruk Karaarslan'ın toplumsal bellek ve hafızanın önemini ele alan eserini derinlemesine inceleme fırsatı buldular. Karaarslan, kitabında geçmişle bugün arasındaki bağlantıları ve toplumsal hafızanın bireysel ve kolektif kimlik üzerindeki etkilerini irdeliyor. Çayraz'ın deneyimli moderatörlüğü sayesinde, kitabın ana temaları üzerine yoğun ve interaktif bir tartışma gerçekleştirildi.

 Ayrıca, vakfımızın toplantı salonunda "Türkiye'de Toplumsal Hatırlama ve Unutma" üst başlığı altında Toplumsal Hafıza kitabının belli bir bölümü tahlil edildi.

 Etkinlik, kitapseverler ve edebiyat meraklıları tarafından yoğun ilgi gördü. Katılımcılar, hem yazarın görüşlerini yakından dinleme hem de kendi düşüncelerini paylaşma şansı buldu. Soru-cevap bölümünde ise okurların kitapla ilgili merak ettikleri konulara açıklık getirildi


Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

 Snow  Snow   

         Snow Snow          Snow