Cuma, 23 Nisan 2021

Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu Genç Öğretmen Birimi tarafından düzenlenen çevrimiçi makale okumaları devam ediyor.

Bu hafta beşincisi gerçekleştirilen oturumlarda Ortadoğu, din psikolojisi, İslam tarihi gibi alanlarda okumalar yapılıyor. Zoom platformu üzerinden çevrimiçi olarak yapılan oturuma genç öğretmen birimi ekibi katılıyor. Bu ayki oturumda “Haset” konusu işlendi. Haset konusunu Sema Demir Öztürk sundu. Diğer katılımcılarında interaktif olarak katkı sağladığı oturum müzakerelerin ardından sona erdi.

Geçtiğimiz gün vefaat eden Suriyeli alim mütefekkir Prof. Dr. Mustafa Mülsim için Ortadoğu Medya İletişim Merkezi bir video yayımladı. Hayatını ilme ve öğrencilerine adayan Prof. Dr. Mustafa Mülsim'e Allah'tan rahmet, sevenlerine başsağılığı diliyoruz...

Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi (EKE) Komisyonu Ramazan ayına özel atölyeler düzenliyor. Ramazan ayı boyunca 4 hafta sürecek atölyeler şöyle; 04-06 yaş ve 07-09 yaş arası çocuklar için Hadis sohbetleri Atölyesi, 04-06 yaş arası çocuklar için Masal Atölyesi, 07-10 yaş arası çocuklar için Adab-ı Muaşeret Atölyesi.

Atölyeler cumartesi günleri Zoom platformu üzerinden çevrimiçi olarak yapılacak. Kayıt ve iletişim bilgililerini ilgili afişin üzerinden edinebilirsiniz.

Gaziantep Suriye Topluluğu Başkanı Mustafa El Hüseyin ve beraberindeki heyet vakfımızı ziyaret etti.

19 Nisan Pazartesi günü gerçekleştirilen ziyarete Gaziantep Suriye Topluluğu Başkanı Mustafa El Hüseyin, Başkan Yardımcısı Adnan Zerbani, Genel Sekreter Muhammed Şimali ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet; 10. yılına giren Suriye devriminin yıl dönümü ve bu süre zarfında Bülbülzade Vakfı’nın bütün Suriyelilere ayrım yapmaksızın yaptığı yardımlardan dolayı Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir’e teşekkür etti. Heyet ramazan ayı münasebetiyle Turgay Aldemir’e Kuran-ı Kerim hediye etti.

Heyet daha sonra Fecr Radyo’yu ziyaret ederek Fecr Radyo Müdürü Aladdin Hüsso’ya da Kuran-ı Kerim hediye etti.

Pazartesi, 19 Nisan 2021 09:24

Kur’an ve Toplum

Anadolu Platformu tarafından ramazan ayı dolayısıyla organize edilen ve “Söz’den Öz’e” söyleşi programlarının ilki “Kur’an ve Toplum” üst başlığı altında Prof. Dr. Hayrettin Karaman’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

16 Nisan Cuma günü Zoom ve YouTube platformları üzerinden canlı olarak yayımlanan programın moderatörlüğünü İbrahim Özmantar yaptı. Söyleşinin tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Cuma, 16 Nisan 2021 17:29

El Bab’dan Misafirlerimiz Var

El Bab Eğitim Müdürü Kasım Yıldız ve Eski Yerel Meclis Başkanı Cemal Osman ve beraberindeki heyet vakfımızı ziyaret etti.

Suriye’nin El Bab kenti Eğitim Müdürü Kasım Yıldız, Eski Yerel Meclis Başkanı Cemal Osman ve beraberindekilerden oluşan heyet 16 Nisan Cuma günü vakfımızı ziyaret etti. Ziyarette El Bab kentinde yürütülen eğitim faaliyetleri, kültürel faaliyetler, Anadolu Kültür Merkez’inde yapılması planlanan kurslar üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu. Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, ziyaret dolayısıyla misafirlere kitap hediye etti.

Cuma, 16 Nisan 2021 11:14

AÖB Ramazan Sineması Başlıyor

Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) Ortaöğretim Birimi Türkiye geneli lise öğrencilerine yönelik çevrimiçi “Ramazan Sineması" etkinliği düzenliyor.

Anne Gibi, Çağrı, Reis Bey, Ömer Muhtar gibi Ramazan'ın ruhunu yansıtacak filmlerin tahlillerinin yapılacağı programa dileyen öğrenciler aileleriyle birlikte katılabilecekler. İlki 16 Nisan Cuma günü yapılacak etkinliğin moderatörlüğünü Turan Yaman yaparken, programın konuğu yılmaz Ergen olacak. Programda Anne Gibi filmi tahlil edilecek. Programa katılmak isteyen kişilerin Whatsapp iletişim hattını arayıp kayıt yaptırmaları gerekiyor. Kayıt telefonu 05343491317

Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Birimi, Ramazan ayına özel Türkiye geneli Kur'an-ı Kerim Meal yarışması düzenleyecek.

19 Nisan - 9 Mayıs arası tarihleri arasında düzenlenecek olan yarışmaya ortaokul ve lise öğrencileri katılabilecek. Salı günleri saat 21.00’da Kahoot uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek yarışmaya katılabilmek için öğrencilerin kayıt olmaları gerekiyor. İlki 20 Nisan Salı akşamı yapılacak yarışmada iki kategoride 1. olan öğrencilere tablet, diğer katılımcılara da sürpriz hediyeler verilecek.

Kayıt olmak için tıklayın

İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği 42 yetim aileye nakit, 127 aileye de gıda yardımında bulundu.

İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği Avrupa Yardım Vakfı iş birliği ile Ramazan arifesinde 42 yetim aileye nakit, 127 aileye de gıda yardımında bulundu. Aylık rutin olarak yapılan yardımlar İyilik Derneği Yardım Koordinasyon Merkezi Gıda Yardımı Depolarından yapıldı. İhtiyaç sahiplerine temel gıda maddeleri ile nakit zarfları görevliler tarafından teslim edildi.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/bulbulza/public_html/templates/shaper_newsplus/html/com_k2/templates/default/user.php on line 260
Page 1 of 113

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow