Yetimlerle İftar Sofralarında Buluşuyoruz

Yetimlerle İftar Sofralarında Buluşuyoruz Öne Çıkarılmış

Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu tarafından organize edilen “Yetimlerle İftar Sofralarında Buluşalım” kampanyası yoğun bir ilgi ile devam ediyor.

Bu sene 4. yılına giren kampanyaya dâhil olan vakıf gönüllüleri evinde hazırladıkları yemeklerle bir yetim ailenin evine misafir oluyor ve birlikte iftar yapıyorlar. Yetim aile ile iftar yapan aileler birlikte hasbihal edip kaynama imkânı buluyorlar. Yetim ailelerin sorunlarını dinleyen gönüllü aileler sorunlara birlikte çözüm üretiyorlar. Kampanyaya katılmak isteyen gönüllülerin yetim komisyonu tarafından hazırlanan bilgi formunu doldurmaları gerekiyor. Formun doldurulmasının ardından yetim komisyonu yetkilileri bilgileri değerlendirerek bir yetim aile tahsis ediyor.

Kampanyaya katılan ailelerin düşünceleri

Kampanyaya katılan yetim ailelerin duygu ve düşünceleri şöyle;

“Dün evimde bir şenlik vardı. Bir ay kapımı çalan olmamıştı. Çok sevindik, çocuklar çok mutlu oldu. Kızım Merve; bugün ne güzel bir iftar yaptık diyerek mutluluğunu ifade etti. Çok teşekkür ederim.”

“Sayenizde o kadar mutluyum ki bayram sevinci yaşayan çocuk gibiyim. Allah hepinizden razı olsun. Bize geleceğinizi söylediğiniz zaman içim içime sığmadı. Dünyaları bağışladınız bize. Evimize neşe ve huzur getirdiniz.”

“Ziyaretinizden çok memnun kaldım. Türkiye’deki bayraklar âdetince size iyilikler dokunsun. Bu çalışmalara emeği geçen herkese duacıyım.”

“Çok mutlu oldum. İlk defa böyle bir şeyle karşılaştım. Çocuklarımızla çok ilgilendiler. 8 yıldır buzdolabım yoktu, olmayan eşyalarıma yardımcı oluruz dediler. Ben de sevginiz yeter hiçbir şey istemiyorum dedim.”

“Çok neşeliydiler. Çocuklarım çok mutlu oldular. Birlikte şakalar yaptık, çok eğlendik.” dediler.

Kampanyaya katılan gönüllü aileler ise;

“Ailece çok etkilendik. Tekrar gidip ihtiyaçlarını gidereceğiz inşallah. Vesile olup bizi tanıştırdığınız için çok teşekkür ederim.”

Nezih, kibar ve misafirperver bir ailemizdi. Çok kısa zamanda çok güzel sohbetler ettik. Bir iftar yemeği sayesinde hoş bir yakınlaşma oldu. Çok teşekkür ederim.” dediler.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Yetimler “Sol Ayağım” İsimli Kitabı Tahlil Etti

  Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu yetim öğrenciler ve aileleri ile Christy Brown’ın “Sol Ayağım” isimli kitabını tahlil etti.

  9 Kasım Cumartesi günü BEKAM Konferans Salonunda yapılan kitap tahlili programına Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet, komisyon üyeleri öğrenciler ve aileleri katıldı. 32 liseli yetim öğrencinin katıldığı programda önce kitapla ilgili bir sınav yapıldı. Programa kitabı okuyarak gelen öğrenciler komisyon tarafından hazırlanan soruları yanıtladı. Sınav sonucunda dereceye giren 3 öğrenciye toplam 600 TL değerinde hediye çeki verildi.

  Ardından kitabın sunumuna geçildi. Bu bölümde yetim komisyonu üyesi Mukaddes Canyurt’un moderatörlüğünde öğrencilerden İbrahim Sinan Akbulut, Naime Oymak, İlayda Vurucu’nun sunumlarıyla kitabın tahlilini gerçekleştirdi. Sunumların ardından salondaki dinleyicilerin katkılarıyla kitap derinlemesine irdelendi.

  Kitap tahlili programının son bölümünde tüm yetim öğrencilere program anısına çeşitli hediyeler verilirken pasta ikramı da yapıldı.

 • Kutsal Emanetleri İftar Soframızda Ağırladık

  Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu bu ramazan üçüncüsünü düzenlediği yetim ailelere dönük iftar programı 27 Mayıs Pazartesi günü Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi avlusunda yapıldı.

  Şehitkâmil, Şahinbey ve Büyükşehir için ayrı ayrı düzenlenen iftar programına Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet, komisyon üyeleri ve 300 yetim aile katıldı.

  Yetim çocuklar tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan iftar programında yemek duası da yine yetimler tarafından yapıldı. Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet iftar dolayısıyla yaptığı selamlama konuşmasında; “Bülbülzade Vakfı Ramazan iftarımız da sizleri görmek bizi çok mutlu ediyor. Bugün burada yavrularına hem annelik hem de babalık yapan sizleri ağırlamaktan onur duyuyoruz. Hepimiz Bülbülzade Vakfı çatısı altında kocaman bir aileyiz. Dünyada da ahrette de güzellik olsun diye sizlerle birlikte yürümeye çalışıyoruz. Burada buluştuğumuz gibi Rabbim hepimizi ahrette cennetinde buluştursun” dedi.

  Yetim annelerinden Suna Kaya duygularını paylaştığı konuşmasında beş yıldır yetim komisyonu çalışmalarına katıldığını belirterek; “Artık vakıf bizim ailemiz oldu. Sürekli eğitimlere devam ediyoruz. Eğitimlerin bana ne kattığını sorarsanız kendime özgüven, çocuklarımı anlama ve bilgimin arttığını görüyorum” dedi.

  Bir diğer bir yetim annesi Fatma Çelik de; “Empati kurmayı, kendime güveni ve pozitif olmayı burada görendim. Hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

  Konuşmaların ardından yetim çocuklar tarafından şiirler okundu, şarkılar söylendi, oyunlar oynandı. İftar programı balon dağıtımının ardından sona erdi.

 • İftar Soframıza Yetimler Konuk Oldu

  Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu 23 Mayıs Perşembe günü yetim ailelere yönelik iftar programı düzenledi.

  Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi avlusunda düzenlenen iftar programına Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet, komisyon üyeleri ve 300 yetim aile katıldı.

  Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet iftar dolayısıyla yaptığı konuşmada; “Bugün burada yavrularına hem analık hem de babalık yapan siz anneleri ağırlamaktan onur duyuyoruz. Çocuklarımızın canını korumak, beslenme ve barınma ihtiyaçlarını gidermek nasıl görevimizse psikolojik gelişimlerini sağlamak, sevgi dolu bir ortam hazırlamak, dini bilgiler, güzel bir ahlaki eğitim vermek de bizim sorumluluklarımız arasındadır. Biz de vakıf olarak, yetim komisyonu olarak, sizleri desteklemek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” dedi.

  Yetim komisyonu üyesi Meryem Yılmaz ve bir yetim annesi de kürsüye gelerek duygu ve düşüncelerini hazirun ile paylaştı. Konuşmaların ardından yetim çocuklar tarafından dua yapıldı.

  İftar programı balon dağıtımı sonrası yapılan eğlence ve oyunların ardından sona erdi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız