Geçmişte ve Günümüzde Gaziantep’te Ramazanlar

Geçmişte ve Günümüzde Gaziantep’te Ramazanlar Öne Çıkarılmış

Prof. Dr. Halil İbrahim Yakar Şafak Radyo’da yayınlanan Ramazan Günlükleri programına konuk olarak geçmişte ve günümüzde Gaziantep’te yaşanan ramazanlarla ilgili bir söyleşi gerçekleştirdi.

Hâlen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gazikültür A.Ş. Genel Müdürlüğü ve Gaziantep Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim üyeliği yapan Prof. Dr. Halil İbrahim Yakarla söyleşi programının moderatörlüğünü Hüseyin Rahmi Açıkkol yaptı.

21 Mayıs Salı günü canlı olarak yayınlanan programda; tefekkür ve nefis tezkiyesi, geçmişte ve günümüzde yaşanan ramazanlar, ramazanın hayatımızdaki etkileri konuşuldu.

Şafak Radyo’nun yayınlarını FM 98.0’dan Gaziantep’te, www.safakradyo.net web adresi üzerinden de tüm dünyada dinleyebilirsiniz. Ayrıca facebook hesabından geçmiş yayınların tekrarını da izleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Ortadoğu Medya Showreel’i Yayınladı

  Belgesel, aktüel, canlı yayın, televizyon programı, tanıtım filmleri, eğitim filmleri, reklam filmleri, radyo yayıncılığı, gazete yayıncılığı alanında faaliyet gösteren Ortadoğu Medya İletişim Merkezi’nin showreel’i yayınladı.

  Muhacirler, Rastiya Jiyane ve Renas gibi programları TRT’nin muhtelif kanallarında beğeniyle izlenen Ortadoğu Medya İletişim Merkezi; Şafak Radyo, Fecr Radyo, Şafak Kurdi Radyo, İşrak Gazetesi ve TV stüdyosuyla Gaziantep’in önde gelen medya kuruluşlarından biri durumunda. Sektöre kalifiye eleman kazandırmak için ücretsiz kurslar düzenleyerek gençlerin eğitimine büyük katkı sağlayan Ortadoğu Medya İletişim Merkezi’nin showreel’ini aşağıdan izleyebilirsiniz.

 • İşrak Gazetesi’nin 91. Sayısı Çıktı

  Ülkemizde çıkan ve 60 ülkeye gönderilen Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak yayınlanan İşrak Gazetesi’nin 91. sayısı çıktı. Gazetenin bu sayısında da kapak konusu olarak “Barış Pınarı Harekâtı” seçilmiş.

  Yayın hayatında 4. yılını geride bırakan, 15 günde bir çıkan ve 3 dilde yayınlanan gazetenin 91. sayısında Türkiye’nin Kuzey Suriye’de düzenlendiği “Barış Pınarı Harekâtı” kapak konusu olarak öne çıkarılmış. Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Turgay Aldemir; “Düzensiz Göçmenlerin Entegrasyonunda STK’ların Rolü”, Yasin Aktay; “Ve Türkiye ABD’ye Yanlışından Dönme Fırsatı Sağladı”, İbrahim Karagül; “Üç Haftada Üç Büyük Müdahale İsrail, AB, Arap Rejimleri Şaşkın”, Dr. Muaz Uleyvi; “Türkiye’nin Barış Pınarı Harekatına Karşı Arapların Çelişkili Tutumları” makaleleri öne çıkıyor. Gazetede; Subhi Dusuki, Ali Şerif, Eymen Ebu Haşim, Ahmet Qasim, Ahmet Mazhar Saadu, Dr. Zekeriya Melahefçi ve daha birçok yazarın şiir, deneme ve makaleleri yer alıyor. Gazete, ülkemizdeki bütün mülteci kampları ile resmi ve sivil kurumlara ücretsiz olarak dağıtılıyor. İşrak Gazetesinde Türkiye’den ve Suriye’den birçok habere de yer veriliyor.

 • Ayıntab Sohbetlerine Eczacılar Konuk Oldu

  Gaziantep’in kadim kültürünün gelecek nesillere aktarıldığı Ayıntab Sohbetlerinde bu hafta Gaziantep Eczacılığında farklı bir yeri olan Duayen isimler programa konuk oldu.

  Hüseyin Rahmi Açıkkol tarafından sunulan ve Şafak Radyo’da canlı olarak yayınlanan Ayıntab Sohbetlerinde bu hafta Gaziantep Eczacılığında farklı bir yeri olan duayen isimlerden; İdris Uğur, Hacı duymaz, Beyhan Düzkaya ve Mehmet Asım Özdemir konuk oldular.

  Programda Gaziantep eczacılığı, geçmişte yaşanılan zorluklar ve sektörle ilgili anılar duayenlerin dilinden dinleyicilere aktarıldı. Eczacılar programın ardından Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir’i de ziyaret ederek hasbihal ettiler.

  Şafak Radyo’nun yayınlarını FM 98.0’dan Gaziantep’te, www.safakradyo.net web adresi üzerinden de tüm dünyada dinleyebilirsiniz. Ayrıca facebook hesabından geçmiş yayınların tekrarını izleyebilirsiniz.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız