Cumartesi, 25 Ocak 2020
İftar Soframıza Yetimler Konuk Oldu

İftar Soframıza Yetimler Konuk Oldu Öne Çıkarılmış

Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu 23 Mayıs Perşembe günü yetim ailelere yönelik iftar programı düzenledi.

Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi avlusunda düzenlenen iftar programına Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet, komisyon üyeleri ve 300 yetim aile katıldı.

Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet iftar dolayısıyla yaptığı konuşmada; “Bugün burada yavrularına hem analık hem de babalık yapan siz anneleri ağırlamaktan onur duyuyoruz. Çocuklarımızın canını korumak, beslenme ve barınma ihtiyaçlarını gidermek nasıl görevimizse psikolojik gelişimlerini sağlamak, sevgi dolu bir ortam hazırlamak, dini bilgiler, güzel bir ahlaki eğitim vermek de bizim sorumluluklarımız arasındadır. Biz de vakıf olarak, yetim komisyonu olarak, sizleri desteklemek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Yetim komisyonu üyesi Meryem Yılmaz ve bir yetim annesi de kürsüye gelerek duygu ve düşüncelerini hazirun ile paylaştı. Konuşmaların ardından yetim çocuklar tarafından dua yapıldı.

İftar programı balon dağıtımı sonrası yapılan eğlence ve oyunların ardından sona erdi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Yetimler “Küçük Prens”i Tahlil Etti

  Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu’nun düzenlediği kitap tahlili programında yetim öğrenciler ve ailelerinin katılımıyla Antonie de Saint’in “Küçük Prens” isimli kitabını tahlil edildi.

  18 Kasım Cumartesi günü BEKAM Konferans Salonunda yapılan kitap tahliline Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet, komisyon üyeleri öğrenciler ve aileleri katıldı. 47 yetim öğrencinin katıldığı programda kitabı okuyarak gelen öğrencilere yönelik önce bir sınav yapıldı. Sınavda öğrenciler komisyon tarafından kitapla ilgili hazırlanan soruları yanıtladı. Ardından dört yetim öğrenci tarafından kitabın tahlili yapıldı. Tahlil sonunda sınav sonucunda dereceye giren 7 öğrenciye hediye çekleri komisyon üyeleri tarafından verildi.

  İyilikder Gaziantep Temsilciliği kitap tahlili programına katılan tüm öğrencilere çanta hediye etti. Program hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

 • Yetim Anneleri Yusuf’un Üç Gömleği’ni Tahlil Etti

  Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu tarafından yetim annelerine yönelik düzenlenen kitap tahlili programında “Yusuf’un Üç Gömleği” kitabı tahlil edildi.

  28 Aralık Cumartesi günü BEKAM Konferans Salonunda düzenlenen kitap tahlili programına Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet, komisyon üyeleri ve 45 yetim annesi katıldı. Aylık olarak düzenlenen kitap tahlilli programında ilk önce kitabı okuyarak gelen yetim annelerine sınav yapıldı. 45 yetim annesi sınavda kitapla ilgili soruları yanıtladı. Ardından Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet’in moderatörlüğünde iki yetim annesi kitabın tahlilini yaptı. Kitap tahlilinin ardından sınava girip biri 100 olmak üzere 95 puan alan 8 yetim annesine komisyon üyeleri tarafından çeşitli hediyeler verildi.

  Program anısına katılan tüm yetim annelerine İyilikder Gaziantep Temsilciliği tarafından hazırlanan hediyeler takdim edildi. Program, toplu hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

 • Yetimler “Sol Ayağım” İsimli Kitabı Tahlil Etti

  Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu yetim öğrenciler ve aileleri ile Christy Brown’ın “Sol Ayağım” isimli kitabını tahlil etti.

  9 Kasım Cumartesi günü BEKAM Konferans Salonunda yapılan kitap tahlili programına Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet, komisyon üyeleri öğrenciler ve aileleri katıldı. 32 liseli yetim öğrencinin katıldığı programda önce kitapla ilgili bir sınav yapıldı. Programa kitabı okuyarak gelen öğrenciler komisyon tarafından hazırlanan soruları yanıtladı. Sınav sonucunda dereceye giren 3 öğrenciye toplam 600 TL değerinde hediye çeki verildi.

  Ardından kitabın sunumuna geçildi. Bu bölümde yetim komisyonu üyesi Mukaddes Canyurt’un moderatörlüğünde öğrencilerden İbrahim Sinan Akbulut, Naime Oymak, İlayda Vurucu’nun sunumlarıyla kitabın tahlilini gerçekleştirdi. Sunumların ardından salondaki dinleyicilerin katkılarıyla kitap derinlemesine irdelendi.

  Kitap tahlili programının son bölümünde tüm yetim öğrencilere program anısına çeşitli hediyeler verilirken pasta ikramı da yapıldı.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız