Salı, 11 Mayıs 2021
Öğretmen Komisyonu İftarı Yapıldı

Öğretmen Komisyonu İftarı Yapıldı Öne Çıkarılmış

Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu tarafından düzenlenen, öğretmenler ve ailelerinin katıldığı iftar programı 29 Mayıs Perşembe günü Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi avlusunda yapıldı.

İftar programına; Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Öğretmen Komisyonu Başkanı Mesut Aydağ, Kadın Öğretmen Komisyonu Başkanı Ayşegül Günaslan, şube müdürleri, eğitim yöneticileri, komisyon üyeleri ve 450 civarında davetli katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan iftar programında daha sonra Bülbülzade Vakfı’nın tanıtım filmi izlendi. Ardından Bülbülzade Vakfı Kadın Öğretmen Komisyonu Başkanı Ayşegül Günaslan kürsüye gelerek kısa bir selamla konuşması yaptı. Günaslan konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Hepimiz gençlerin durumundan kaygılıyız. Her gün öğretmenler odasında gençlerin durumunu konuşuyoruz, şikayetleniyoruz, tartışıyoruz. Biz inanıyoruz ki şikâyet ettiğimiz durumu düzeltecek olan da yine biz öğretmenleriz. Bu amaçla düzenlediğimiz bir dizi etkinliğin sonuna geldik ve her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz iftar sofrasında hep birlikteyiz. Hepinizin ayaklarına sağlık hoş geldiniz” dedi.

Tahammülsüzlük ve şikâyet bizim işimiz değildir

Öğretmen Komisyonu Başkanı Mesut Aydağ konuşmasında şu hususlara değindi; “Ramazan aynının son günlerinde hep birlikte bir sofrada buluşmak bizler için büyük bir mutluluk kaynağı. Biliyorsunuz biz Hz. Peygamber’in vahiyle buluşmasını, oruçlar tutarak, iftarlarda bir araya gelerek, sahurlara kalkarak kutlamaktayız. Açıkçası vahyi konuştuğumuz bir dönemdir ramazan. Ramazan yeniden vahyi idrak etmenin, yeniden vahiyle buluşmanın zamanıdır. Bizler Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu olarak tahammülsüzlüğün ve şikâyetin olduğu yerde maarif davasının olmayacağına inanan bir kitleyiz. Tahammülsüzlük ve şikâyet bizim işimiz değildir. Biz yegâne çalışma alanımız olan insana ne kadar dokunabiliriz, insanı ne kadar Resullullah’ın yoluna yönlendirebiliriz onun hesabını yapmaktayız. Vahiyle buluştuğumuz ramazan ayı fetihlerin de ayıdır. Mekke’nin fethi bir ramazan gününde nasip oldu. Hz. Peygamber sahabe-i kiramla beraber Mekke’ye doğru yol alırken şöyle diyor; ‘artık oruçlarınızı açabilirsiniz. Yarın Mekke’ye giriyoruz. Şuanda sizin oruçlarınızı açmanız Mekke’nin fethi açısından çok önemlidir’ deyip önce kendisi oruçlarını açıyor. Bizler de yeni gönüller fethetmek için adımlarımızı sıklaştırdık. Bütün öğretmenlerle birlikte yemeklerimizi hazırladık yetimlerin evlerine misafir olduk. Yardımlarımızla fakir fukaranın gönlüne dokunmaya çalıştık. Nesli ıslah ederken yeryüzünü imar etmenin de kaygısını içimizde taşıyarak Kurtuluş Ormanımıza yeni fidanlar diktik. Kurtuluş Ormanımız insanın içinde huzur bulduğu bir mekâna dönüştü. Bizler arzın imarı neslin ıslahı için yola çıkan Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu olarak yaklaşan kadir gecenizi tebrik ediyoruz, onun ardından gelecek olan ramazan bayramınızı tebrik ediyoruz. Allah’tan sevdiklerinizle beraber nice kadir gecelerine, nice ramazan bayramlarına, nice kurban bayramlarına çıkmanızı temenni ediyoruz” dedi.

Selamlama konuşmalarının ardından iftar programı Celal Er tarafından yapılan dua ile sona erdi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • "Tahta Kalem" Fanzininin Üçüncü Sayısı Çıktı

  Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu Genç Öğretmen Birimi tarafından hazırlanan “Tahta Kalem” fanzininin üçüncü sayısı yayımlandı. “Bazı Kalemler Ufku Göstermek İçindir” sloganıyla ayda bir çıkarılan fanzinin bu sayısında Allan Bloom’un “Eğitim karanlıktan aydınlığa olan harekettir” sözü manşete taşınmış.

  Bir edebiyat çalışması olarak çıkarılan fanzinde; öğretmen günlükleri, denemeleri, hatıraları, öğretmen-öğrenci iletişiminin mizahi boyutu yer alıyor.

  “Tahta Kalem” fanzinine siz de katkıda bulunmak isterseniz, eğitime ve öğretmene dair tüm eserlerinizi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresinden yayın kuruluna ulaştırabilirsiniz.

  Fanzini PDF formatında okumak/indirmek için tıklayın

 • Genç Öğretmen Birimi Makale Okumaları Devam Ediyor

  Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu Genç Öğretmen Birimi tarafından düzenlenen çevrimiçi makale okumaları devam ediyor.

  Bu hafta beşincisi gerçekleştirilen oturumlarda Ortadoğu, din psikolojisi, İslam tarihi gibi alanlarda okumalar yapılıyor. Zoom platformu üzerinden çevrimiçi olarak yapılan oturuma genç öğretmen birimi ekibi katılıyor. Bu ayki oturumda “Haset” konusu işlendi. Haset konusunu Sema Demir Öztürk sundu. Diğer katılımcılarında interaktif olarak katkı sağladığı oturum müzakerelerin ardından sona erdi.

 • Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü’ne Ziyaret

  Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu Başkanı Mesut Aydağ ve genç öğretmen birimi ekibi Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç’a nezaket ziyaretinde bulundu.

  Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu Başkanı Mesut Aydağ, genç öğretmen biriminden Fazilet Taş, Ayşenur Kaya ve İsmail Gülen’den oluşan heyet, 25 Mart Perşembe günü Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç’ı ziyaret etti. Ziyarette öğretmen çalışmalarıyla ilgili görüş alışverişinde bulunulurken genç öğretmen birimimiz tarafından çıkarılan Tahta Kalem Fanzini içinde “eğitim” konusu ile alakalı bir röportaj gerçekleştirildi.

  Erdal Kılınç görüşmede şu ifadelere yer verdi: “Çocuklara ve öğretmenlerimize fırsat vermek bu alanda kendilerini geliştirmek için önemli bir adım. Biz de size destek oluruz. Her branştan öğretmenimizin ortak payda olan edebiyat ve kültürde buluşması eğitim camiası için bir avantajdır.”

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow