Vakıf Personelleri ve İyilik Gönüllüleri İftarda Buluştu

Vakıf Personelleri ve İyilik Gönüllüleri İftarda Buluştu Öne Çıkarılmış

İyilikder Gaziantep Şubesi gönüllüleri, Bülbülzade Vakfı personelleri ve aileleri için düzenlenen iftar programı 31 Haziran Cuma günü Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi avlusunda yapıldı.

İftar programına Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, İyilikder Gaziantep Şube Başkanı Talip Çelik, İyilikder gönüllüleri ve aileleri ile vakfımızda bağlı birimlerde çalışan personeller ve aileleri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Bülbülzade Vakfı tanıtım filminin izlenmesi ile başlayan programda bir konuşma yapan İyilikder Gaziantep Şube Başkanı Talip Çelik, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Buradaki insanlar sabahtan akşama kadar yorgunluk bilmeden, orucun kendilerinde oluşturduğu açlığa susuzluğa rağmen mağazamıza gelip oradaki yoksul, yetim, gariban insanların ellerinden tutup onların sevinmesine, onların duygulanmasına, onların ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı oldular. Onlarla beraber sevinip onlarla beraber üzüldüler. Bir çocukta siz giydirin yardım kampanyasını bugün bitirmiş olduk. Çalışan kardeşlerimizle beraber bir aile olduğumuzu hissettik. Her yıl olduğu gibi yardımların bittiği gün ailelerimizle beraber iftarımızı açtık. Bu yıl mağazamızda 14 Mayısta başlattık yardımlarımızı. 31 Mayısta da sona erdirdik. Bu sürede 1071 aileyi giydirdik. Bu süre zarfında 6 bin 398 çocuk giydirdik. Bununla beraber Suriye’de Cerablus’ta, Azez’de ve Afrin’de iftar yemeği verdik. Yine buralarda gıda paketleri dağıttık. Yardımlarımız öyle kişilere ulaşıyor ki hiç bilmediğimiz, tanımadığımız insanlar bizlere dua ediyor. Yardım edene de dua ediyor, buna aracı olana da dua ediyor, giydirene dua ediyor ve bu dualar beklide bizim kurtuluş reçetemiz olacak” dedi.

Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ise; “Ramazan boyunda bu mekânda birçok iftar programı gerçekleştirdik. Bunun için büyük bir ekip canı gönülden çalışarak bu ortamlara bizlere hazırladı. Ramazan bizim kardeşliğimizin sınandığı aylardan biridir. Şuan biz burada otururken onlarca ailemiz evinde öğrencileri, yine onlarca ailemiz evlerinde hazırladıkları yemekleri ile yetimlere konuk olmuş durumda. Ne mutlu bu ailelerimize. Bu vakıf ortamında kadını ile yaşlısıyla, çocuğuyla, kundaktaki bebeleriyle milletinin geleceği için çaba sarf edip bunu bize nasip eden rabbimize şükürler olsun. Bu programlar için emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Geceniz mübarek olsun” dedi.

İyilikder gönüllüsü Elif Aksu da; “İyilikder olarak her yıl düzenlediğimiz giyim yardımcılarımızın bugün sonuncusunu yaptık. AÖB ile çocuklarımıza yaptığımız yüz boyama, ritim oyunları ve bilgi yarışmalarıyla çocuklarımızı eğlendirdik. Yenilenmiş mağazamızda da çocuklarımıza yeni bayramlıklarını verdik. Bize gelen insanların yardıma ne kadar ihtiyacı varsa bizim de bu yardım çalışmalarına o kadar ihtiyacımız olduğunu görüyoruz. Hepinize verdiğiniz destekten dolayı çok teşekkür ederim. Rabbim sayılarınızı arttırsın” dedi.

Daha sonra iyilik gönüllülerinden Yasemin Aksu, Sibel Yeter, Zeynep Evren, Dilek Karaca duygu ve düşünceleri ile yardım süresi boyunca kendilerini etkileyen bir olayı hazirun ile paylaştılar.

İftar programı yapılan duanın ardından sona erdi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Bülbülzade Yurtlarında Görev Değişimi Yapıldı

  Bülbülzade Aygün Erkek Öğrenci Yurdu ve Bülbülzade Eruslu Kız Öğrenci Yurdunda yeni yöneticiler göreve başladı. Bülbülzade Yurtları Genel Müdürü Sıddık Akdoğan görevi Oktay Altun’a, Bülbülzade Eruslu Kız Öğrenci Yurdu Müdiresi Sümeyra Kaçmazer de görevi Saliha Arslan’a devretti.

  Görev değişimi dolayısıyla Bülbülzade Vakfında küçük bir merasim düzenledi. Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir Sıddık Akdoğan ve Sümeyra Kaçmazer’e hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek plaket takdiminde bulundu. Yeni müdürler Oktay Altun ve Saliha Arslan da halef selef müdürlere hediye takdiminde bulundu. Ardından toplu hatıra fotoğrafı çektirildi.

 • Personellerimiz Kahvaltıda Bir Araya Geldi

  Bülbülzade Vakfı yönetimi, vakıf ve bağlı birimlerde çalışan personellerle sabah kahvaltısında bir araya geldi.

  3 Eylül Salı günü düzenlenen ve yeni dönemde ayda bir yapılması kararlaştırılan kahvaltı programına; Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Yönetim Kurulu Üyesi Rabia Aldemir ve Fadime Eminoğlu, Bülbülzade Vakfı Müdürü Cumali Kaplan, Ortadoğu Medya İletişim Merkezi Genel Koordinatörü Mehmet Fatih Eminoğlu, Bülbülzade Yurtları Genel Müdürü Oktay Altun, vakıf çatısı altında faaliyet gösteren, Mozaik Kadın ve Aile Derneği (Mozaikder), Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM), Katre Sanat Merkezi, Ortadoğu Medya İletişim Merkezi, İyilikder Yardım Koordinasyon Merkezi, İstikrar Spor Kulübü, Bülbülzade Aygün Erkek Öğrenci Yurdu ile Bülbülzade Eruslu Kız Öğrenci Yurdu’nda çalışan personeller katıldı.

  “Vakıf İnsana Birlikte Yaşamayı Öğretiyor”

  Tanışma ve personellerin görüş ve önerilerinin dinlenmesi ile başlayan programda konuşan Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Bülbülzade Vakfı’nın toplumdaki amaç ve misyonuna değinerek çalışmaların bu idealller doğrultusunda özveriyle yürütüldüğünün altını çizdi. Aldemir sözlerini şöyle sürdürdü; “Vakıf insana birlikte yaşamayı öğretiyor. Faaliyetlerimizi çevremize anlatmalıyız. Bu personellerimizin ve gönüllülerimizin vefa borcudur. Bu tür kurumların farklılığını ve özgünlüğünü yaşatmamız lazım. Hz. Peygamber (a.s)’ı farklı kılan inandığı idealleri hayata geçirmesiydi. İnsanlığın yeniden hayat bulacağı yer güçlünün zayıfa el uzattığı yerdir. Atalarımız bilenler yol alır, bilmeyenler yolda kalır demiş. Vakıf personelleri olarak günlük bir saat okuma saati koyalım ve o kitapların tahlilini yapalım. Vakıfçılık demek ahenk demektir. O da fikirle olur. Yine personellerimiz için aylık kişisel gelişim seminerleri düzenleyeceğiz” dedi.

 • Eylül Ayı Teşkilat Toplantısı Yapıldı

  Bülbülzade Vakfı Eylül ayı teşkilat toplantısı 2 Eylül Pazartesi günü vakıf merkezinde yapıldı.

  Vakıf yönetimi tarafından aylık olarak düzenlenen teşkilat toplantısına; Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Başkan Yardımcısı Yunus Atilla Hamallar, yönetim kurulu üyeleri ve komisyon başkanları katıldı.

  Toplantıda; Anadolu Öğrenci Birliği tarafından Gaziantep’te düzenlenen Hikâyemiz Anadolu Türkiye Buluşması, yurtlar ve vakfın iştiraklerindeki yönetim değişiklikleri, semt dernekleri çalıştayı, İyilikder kurban organizasyonu, yeni dönemde istişare sohbetlerinin planlanması, proje birimi faaliyetleri, eğitimcilerin eğitimi, komisyonların ve birimlerin faaliyet raporları, yeni dönem planlamaları, aidatlar, öğrenci bursları, 7-8 Eylül’de Kayseri’de yapılacak hizmetiçi eğitim programı ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız