Pazartesi, 19 Ağustos 2019
Vakfımızda Bayramlaşma Bayramın İkinci Günü Yapıldı

Vakfımızda Bayramlaşma Bayramın İkinci Günü Yapıldı Öne Çıkarılmış

Vakfımızda bayramlaşma merasimi bayramın ikinci günü olan 5 Haziran Çarşamba günü Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi avlusunda yapıldı.

Bayramlaşma merasimine Bülbülzade Vakfı Başkan Yardımcısı Yunus Atilla Hamallar, yönetim kurulu üyeleri, Suriyeli aktivistler, komisyon başkanları ve gönüllülerimiz katıldı.

Bülbülzade Vakfı Yönetim Kurulu üyesi İbrahim Özmantar yapmış olduğu konuşmada katılımcıların bayramını kutlayarak vakfımızda ramazan boyunca yapılan faaliyetler hakkında bilgiler verdi. Özmantar kısaca şu hususlara değindi; “Vakfımızda 20 iftar programı düzenlenmiş, yaklaşık 6 bin kardeşimiz bizimle birlikte iftar etmişler, yaklaşık 170 yetim ailesine ziyarette bulunmuş ve birlikte iftarlar yapılmış, bundan çok daha fazla yetim ailemiz ise iftar programlarında ağırlanmış. Rabbim yeryüzünde dua bekleyen, yardım bekleyen tüm kardeşlerimize, dualarımızı, desteklerimizi devam ettirmemizi daim kılsın. Hepinizin bayramını tebrik ediyorum” dedi.

Bayramlaşma merasiminde komisyon başkanları ve gönüllülerimiz söz alıp duygularını ifade ederek katılımcıların bayramını kutladılar.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Bayramlaşma Bayramın Üçüncü Günü Yapıldı

  Vakfımızda Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen bayramlaşam merasimi bayramın üçüncü günü olan 13 Ağustos Salı günü Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi avlusunda yapıldı.

  Bayramlaşma merasimine Bülbülzade Vakfı Başkan Yardımcısı Yunus Atilla Hamallar, yönetim kurulu üyeleri, Suriyeli aktivistler, komisyon üyeleri ile gönüllüler ve aileleri katıldı.

  Bülbülzade Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Özmantar merasim dolayısıyla yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Kurban bayramınız mübarek olsun. Kestiğimiz kurbanlarımız kurbiyetimize vesile olsun. İbrdetlerimiz kabul ve makbul olsun. İyilikder’den arkadaşlarımız onlarca ülkede kurban keserek temsilci olarak orada bulunuyorlar. Bizim adımızda orada kesilen kurbanların hisseleri dağıtıyorlar. Bir 1 milyon 800 bin hacı Arafat’ta, Müzdelife’de, Mina’da haclarını tamamladılar. İnşallah kesilen kurbanlar kulluğumuzun bir ifadesi olarak yerlerini bulmuştur. Bu vesile ile Allah (cc) sıkıntılarımızı def eylesin, hastalarımıza şifa versin, ibadetlerimizi makbul eylesin, bizi salih kullarının arasına katsın” dedi.

  Konuşmanın ardından gönüllülerimiz bayramlaşarak hasbihal ettiler, kurban bayramı ve ülke gündemiyle ilgili görüş alışverişinde bulundular.

 • Kurban Bayramınız Mübarek Olsun...

 • Hayır Çarşısı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

  Vakfımızın 13-14-15-16 Haziranda Festival Park’ta yaptığı Hayır Çarşısı ve Bahar Şenliklerinin değerlendirme toplantısı 21 Haziran Cuma günü yapıldı.

  Bülbülzade Vakfı’nın bu sene 13-14-15-16 Haziranda Festival Park’ta yaptığı Geleneksel Hayır Çarşısı ve Bahar Şenliklerinin değerlendirme toplantısı 21 Haziran Cuma günü yapıldı. Toplantıya Bülbülzade Vakfı Başkan Yardımcısı Yunus Atilla Hamallar, Hayır Çarşısı Komisyonu Bakanı Nebi Ergen, diğer komisyonlardan temsilciler katıldı.

  Toplantıda Hayır Çarşısı ve Bahar Şenliklerinin genel bir değerlendirmesi yapılırken, sahada yaşanan aksaklıklar ve çözüm önerileri ile gelecekte yapılacak faaliyetler için planlamalar yapıldı.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız