İnna Lillahi ve İnna İleyhi Raciun

İnna Lillahi ve İnna İleyhi Raciun Öne Çıkarılmış

“Onlar ki, malum insanlar kendilerine “Bakın, düşmanlarınız size saldırı için toplandı, onlardan korkun!” demişlerdi de, işte bu onların imanını artırmış ve şöyle cevap vermişlerdi: “Allah bize yeter, O ne güzel vekildir!” (Al-i İmran, 173)

Son mahkemesinde Kur’an’ın bu ifadeleriyle seslenen Muhammed Mursi, Mısır devlet televizyonunun haberine göre, ‘mahkeme salonunda geçirdiği baygınlığın ardından’ yaşamını yitirdi.

Mısır’ın 2012 yılında seçimle göreve gelen ilk lideri Muhammed Mursi, seçilmesinden bir yıl sonra küresel güçlerin desteğiyle darbe yapan ordu tarafından devrilmişti. Darbenin ardından, Müslüman Kardeşler hareketine karşı tasfiyeye girişilmiş, yüzlerce kişi güvenlik güçleri tarafından şehit edilmiş, on binlerce kişi de hapse atılmıştı.

Abdulfettah Sisi’nin 3 Temmuz 2013’te yönetime el koymasından sonra, Mursi tek kişilik hücrede tam bir izolasyona tabi tutulmuş ve cunta tarafından Mayıs 2015’te ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı. Davada 16 kişi de idam cezası almıştı.

Zalim cunta tarafından yıllardır zindanlarda tutulan Muhammed Mursi, yapılan işkenceler ve temel insani ihtiyaçlarının kısıtlanması neticesinde şehitlik makamına erişmiştir.

Darbeci Sisi yönetiminin, Mursi’nin şehadeti ardından ülke genelinde acil durum ilan etmesi yeni şiddet olaylarının habercisi gibi

Tüm dünya kamuoyunu duyarlı olmaya davet ediyoruz.

Milletinin onurunu savunurken Hakkın rahmetine kavuşan şehid;

Şehadetin kutlu olsun!

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • İşrak Gazetesi Başyazarından Veda Ziyareti

  İşrak Gazetesi Başyazarı Suphi Dusuki vakfımızı ziyaret edip vedalaştı.

  Bundan sonraki süreçte Fransa’da bulunmak üzere Türkiye’den ayrılacak olan İşrak Gazetesi Başyazarı Dusuki Türkiye’den ayrılmayı hiç istemediğini belirterek, “Vatanımdan ayrıldığım için üzgünüm. Sizlerden ayrıldığım için üzgünüm. Bülbülzade Vakfı bana büyük bir aile oldu. İnsan ailesinden ayrılırken ne hissederse, sizlerden ayrılırken onu hissediyorum. Suriye’den ayrılırken bu kadar üzüldüğümü hatırlamıyorum” dedi. İşrak Gazetesi için Fransa’da girişimlerde bulunacağını belirten Dusuki, “Gazetemizi Avrupa’ya da ulaştıracağız inşallah. Fransa’da bir eviniz olduğunu bilin” ifadelerini kullandı.

  İşrak Gazetesi’nde yürüttüğü çalışmalardan ötürü Dusuki’ye teşekkür eden Vakıf Başkanımız Turgay Aldemir de, “Gönüllerin, duyguların mesafesi, sınırları olmaz. Bizler kardeş olduk. Aynı davaya hizmet ediyoruz. Yol arkadaşlarıyız. Bu özveriniz, bu temiz vicdanınız her yerde sizi iyi işler yapmaya sevk edecektir zaten. Bizler sizlerle tanışmış, çalışmış olmaktan memnunuz. Bundan sonraki süreçte de gazetemizi Avrupa’da en iyi şekilde temsil edeceğinize olan inancımız tamdır” dedi.

  Ziyaret vakıf başkanımızın hediye takdiminin ardından son buldu.

 • Kültür ve Kardeşlik Buluşması Yapıldı

  Belkıs Derneği tarafından Türkiye ve Suriyeli sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla gerçekleştirilen “Kültür ve Kardeşlik Buluşması” Gaziantep’te yapıldı.

  5’i Türk, 5’i de Suriyeli olmak üzere toplam 10 derneğin katıldığı “Kültür ve Kardeşlik Buluşması” 7 Temmuz Pazar günü Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi avlusunda yapıldı. Kardeşlik Ormanı Projesi kapsamında yapılan organizasyonda Türkiye ve Suriye mutfağından yemekler, tatlılar, pastalar ve yöresel kıyafetlerin yer aldı. Kültür ve Kardeşlik Buluşmasında katılımcılar birlikte hasbihal etme ve hoşça vakit geçirme imkânı buldular.

  Organizasyonda Önder Çocuk Korosu tarafından Türkçe ve Arapça şarkılar söyledi. Ayrıca Türk sanat müziği dinletisi de gerçekleştirildi.

 • Van Mezunları Gaziantep’te Buluştu

  Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi mezunları iki günlük program çerçevesinde Gaziantep’te bir araya geldi.

  Bülbülzade Vakfı’nın ev sahipliğinde yapılan organizasyonda civar illerden gelen 30 kadar Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi mezununa gençlik çalışmalarımız başta olmak üzere vakfımızın çalışmaları hakkında detaylı bilgi verildi. Mezunlar daha sonra Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi’ni gezdi. Ardından Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Ormanı, İyilikder Yardım Koordinasyon Merkezi, Pusula Kitabevi ve şehrin tarihi mekânları gezildi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız