Van Mezunları Gaziantep’te Buluştu

Van Mezunları Gaziantep’te Buluştu Öne Çıkarılmış

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi mezunları iki günlük program çerçevesinde Gaziantep’te bir araya geldi.

Bülbülzade Vakfı’nın ev sahipliğinde yapılan organizasyonda civar illerden gelen 30 kadar Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi mezununa gençlik çalışmalarımız başta olmak üzere vakfımızın çalışmaları hakkında detaylı bilgi verildi. Mezunlar daha sonra Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi’ni gezdi. Ardından Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Ormanı, İyilikder Yardım Koordinasyon Merkezi, Pusula Kitabevi ve şehrin tarihi mekânları gezildi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Yeni Dönem Kurs Kayıtlarımız Başladı

  Katre Sanat Merkezi yeni dönem kurs kayıtları başladı. 10 farklı alanda çocuk, genç ve yetişkin kategorilerinde yapılacak kurslara kayıtlar 15 Ekim de sona erecek.

  Çocuk ve genç grubunda; Drama, Robotik Yazılım Donanım, Hafıza Teknikleriyle İngilizce Kelime Oyunu, Gitar, Resim, Bağlama, Keman ve Mozaik kursları yer alacak. Yetişkin grubunda ise; Resim ve Tel Kırma kursları yer alacak.

  Kurslar, Güneykent Mahallesinde bulunan Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezinde yapılacak. Detaylı bilgi için 0531 923 73 60 nolu telefonu arayabilirsiniz.

 • Aldemir Hatay'da Eğitim Koordinasyon Toplantısına Katıldı

  Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir ve beraberindeki heyet, Hatay’da düzenlenen Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekât Bölgelerindeki okulların durumunun ele alındığı MEB Eğitim Koordinasyon Toplantısına katıldı.

  Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekât Bölgelerindeki okulların durumu ve eğitim ihtiyaçlarının değerlendirildiği toplantıya MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül başkanlığındaki Milli Eğitim Bakanlığı heyeti ile bölge il milli eğitim müdürleri ve konu ile ilgili çalışma yürüten STK temsilcileri katıldı.

  “Gelecek Güçlünün Zayıfa El Uzattığı Yerdedir”

  Toplantıda bir konuşma yapan konuşan Aldemir şunları söyledi;

  “Büyük bir soykırıma şahitlik ediyoruz. Dünyada var olan sosyal bilimlerin Suriye’de çaresiz kaldığına görüyoruz.  Bu millet devletiyle, milletiyle, sivil toplum kuruluşlarıyla Suriye meselesine kucak açtı. Onun içinde birçok batılı kuruluşun rakamsal olarak tarif edemediği bir durumla karşı karşıyayız. Dünyada birçok yerde krizler yaşanıyor. Bizde bu krizin içerisine girip krizin bir parçası mı olacağız yoksa çözmek için inisiyatif mi alacağız? Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekât Bölgesinin eğitim üssü olması için çaba sarf ediyoruz.  Eğer bu bölgenin çocukları buralarda eğitilmezlerse dünyanın neresinde olursa olsunlar terör grupları onları rahat bırakmayacaktır. Gelecek güçlünün zayıfa el uzattığı yerdedir. Buradaki okulların tamamına kütüphane kurmak istiyoruz. Ayrıca; Afrin’de, Azez’de, Cerablus’ta öğretmenlerin de gelip oturabileceği kültür merkezi projelerimiz var ve Azez’dekine başladık. Buraya Türkiye’den entelektüellerinde geleceği bir mekân kurmak istiyoruz” dedi.

 • İşrak Gazetesi Başyazarından Veda Ziyareti

  İşrak Gazetesi Başyazarı Suphi Dusuki vakfımızı ziyaret edip vedalaştı.

  Bundan sonraki süreçte Fransa’da bulunmak üzere Türkiye’den ayrılacak olan İşrak Gazetesi Başyazarı Dusuki Türkiye’den ayrılmayı hiç istemediğini belirterek, “Vatanımdan ayrıldığım için üzgünüm. Sizlerden ayrıldığım için üzgünüm. Bülbülzade Vakfı bana büyük bir aile oldu. İnsan ailesinden ayrılırken ne hissederse, sizlerden ayrılırken onu hissediyorum. Suriye’den ayrılırken bu kadar üzüldüğümü hatırlamıyorum” dedi. İşrak Gazetesi için Fransa’da girişimlerde bulunacağını belirten Dusuki, “Gazetemizi Avrupa’ya da ulaştıracağız inşallah. Fransa’da bir eviniz olduğunu bilin” ifadelerini kullandı.

  İşrak Gazetesi’nde yürüttüğü çalışmalardan ötürü Dusuki’ye teşekkür eden Vakıf Başkanımız Turgay Aldemir de, “Gönüllerin, duyguların mesafesi, sınırları olmaz. Bizler kardeş olduk. Aynı davaya hizmet ediyoruz. Yol arkadaşlarıyız. Bu özveriniz, bu temiz vicdanınız her yerde sizi iyi işler yapmaya sevk edecektir zaten. Bizler sizlerle tanışmış, çalışmış olmaktan memnunuz. Bundan sonraki süreçte de gazetemizi Avrupa’da en iyi şekilde temsil edeceğinize olan inancımız tamdır” dedi.

  Ziyaret vakıf başkanımızın hediye takdiminin ardından son buldu.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız