Platform Heyetinden Cerablus’a Günü Birlik Ziyaret

Platform Heyetinden Cerablus’a Günü Birlik Ziyaret Öne Çıkarılmış

Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Zekeriya Şengöz, İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir, Meşale Derneği Başkanı Tamer Çalhan, İyilikder Gaziantep Şube Başkanı Talip Çelik ve beraberindeki heyet Cerablus’ta çeşitli temaslarda bulundu.

12 Temmuz Cuma günü gerçekleştirilen ziyarette Cerablus Yerel Meclisi ziyaret edildi. Ardından İyilikder Cerablus Yardım Koordinasyon Merkezine geçen heyet burada incelemelerde bulundu. Heyet daha sonra Malatya’dan gönderilen 1 TIR insani yardım malzemesini İyilikder Cerablus Yardım Koordinasyon Merkezinde ve çadır kentteki ihtiyaç sahiplerine dağıttı.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • 15 Temmuz, Özgürlüğün Nöbetini Tutma ve Duyarlılığı Sürdürme Günüdür!

  Anadolu Platformu 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde yazılı bir bildiri yayımladı.

  Anadolu Platformu, 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe girişiminin yıl dönümünde yazılı bir bildiri yayımladı. İşte o bildiri:

  Küresel hesapların bir parçası olarak 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe girişimi; ülkemize, İslam âlemine ve insanlığa karşı yapılmış kirli bir savaş girişimiydi. Aşamalı ve çok kapsamlı olarak hazırlandığı anlaşılan bu girişim; tüm halkımızın, sivil toplum örgütlerimizin, siyasilerimizin, basın ve medya kuruluşlarımızın, darbe karşıtı emniyet güçlerimizin ve askerlerimizin direnişi ve karşı girişimi ile kadük hale getirildi. Millet âdeta devletini, ordusunu ve geleceğini emperyalizmin esaretinden kurtardı. O gece Diyarbakır’dan Edirne’ye, Van’dan Antalya’ya bir millet olduğumuz, Kâbil’den Üsküp’e, Kahire’den Yemen’e, Somali’den Bakü’ye hatta Köln’den, Paris’ten New York’a kadar tüm dünyada cihanşümul bir ümmet olduğumuz tescil edilmiş oldu.

  15 Temmuz işgal girişimi ile ortaya çıkan gerçeklerden biri de Türkiye’nin küresel emperyalist hesapların önünde önemli bir engel olduğudur. Bu süreçte maşa olarak kullanılan hainler bu yaptıklarının elbette ki hesabını vermelidir. Ancak bizim gerçek düşmanımızın kuklacılar olduğunu, ABD ve emperyalist İngiliz aklı olduğunu, kuklacıların hesaplarının boşa çıkarılmadan kuklaların hep var olacağını unutmamamız gerekir.

  Bugüne kadar ülkemizde yapılan tüm darbe girişimlerinin dış kaynaklı ve CIA ürünü olduğunu biliyoruz. 15 Temmuz kalkışması da FETÖ görünümlü bir Gladyo/CIA yapımıydı, ABD/NATO’nun bilgisi ve desteği ile gerçekleşmişti. Darbecilerin Meclis’i bombalaması, Cumhurbaşkanı’na suikast girişimi, sivil halka acımasızca ateş açması, bir dış gücün işgal girişimi gibiydi. Yani iktidarı almak isteyen klasik bir darbeci cunta ile değil, bütün Türkiye’ye ve millete düşman bir dış güçle karşı karşıyaydık. Darbeci FETÖ çetesi, onlar için başından beri söylenen ABD/CIA’nin beşinci kolu, Gladyo’nun örgütü, küresel güçlerin taşeronu gibi iddiaların hepsini haklı çıkarmıştı.

  15 Temmuz vesilesiyle bu ülkenin tüm meydanlarında bir milletin yeniden doğuşuna, yeni bir uyanışa hep birlikte şahitlik ettik. Yeniden bir milletin ayağa kalkabileceğini, yeni bir millet olabileceğimizi gördük. 15 Temmuz, bir toplum inşa etmenin asgari müştereklerini, devlet olmanın koşullarını, bu coğrafyada var olmanın sorumluluklarını yeniden ortaya koydu. Bununla birlikte toplumsal, siyasal, sosyal, kültürel ve düşünsel bakış açılarımızı yeni döneme göre yeniden, yenileyerek inşa ve imar etmeyi zorunlu kıldı.

  15 Temmuz bizlere bir şey daha hatırlattı; su uyur düşman uyumaz, ilkesini. Unutulmamalıdır ki 15 Temmuz’da başarısızlığa uğratılanlar hedeflerinden vazgeçmiş değiller. Yeni, sinsi ve rafine planlarla ülkemiz ve İslam dünyasıyla ilgili projelerini işletmeye devam etmektedirler. Uyanık olmadığımız, teyakkuzu elden bıraktığımız, küçük hesaplarla birbirimize sırt çevirdiğimiz an yeni 15 Temmuzlarla karşılaşabileceğimizi bu vesileyle hatırlatmayı bir görev biliyoruz.

  Gün; özgürlüğün, adaletin, onurun nöbetini tutma ve duyarlılığı sürdürme günüdür.

  Vatanını korkusuzca savunan evlatlarımıza selam olsun. Aziz şehitlerimizin ruhu şad olsun.

  Anadolu Platformu

 • Gaziantep Bölge Toplantısı Yapıldı

  Anadolu Platformu Gaziantep Bölge Toplantısı 21 Nisan Ocak Pazar günü Bülbülzade Vakfı’nın ev sahipliğinde Gaziantep’te yapıldı.

  Bu sene yapılan ikinci bölge toplantısına; Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir, Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Abdulhakim Yalçın, AKADDER Başkanı Rabia Aldemir, İyilikder Genel Sekreteri Mustafa Çaylı, Gaziantep Bölge Başkanı Mustafa Kar, Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, Batman, Adıyaman, Kilis, Kahramanmaraş, Gaziantep, Elbistan, Kâhta ve Nizip'ten üye kuruluş temsilcileri katıldı.

  Toplantıda; Anadolu Platformu İstişare ve İcra Kurulu Bilgilendirmeleri, 14. Anadolu Buluşması, Aile Çalıştayı, III. Âlimler Çalıştayı, Öğretmen Komisyonu ve Yeniden Yapılanma, Genel Merkez Kitap Kahve Projesi, Dönem Değerlendirmeleri, Denetleme Kurulu Raporları, AÖB Yarıyıl Kampları Değerlendirmesi, Spor Kulüpleri, Ramazan Ayı Programları, Kitap Kafe Çalışmaları, Yaz Okulu Çalışmaları, Ders Halkası Envanterleri; Verimlilik, Davet Çalışmaları ve Eğitimci Anketi ele alındı.

  Gündem maddelerinin ardından komisyon oturumlarına geçildi. Komisyon oturumlarında; Vakıf ve dernek başkanları, İyilikder, Yetim Komisyonu, Evde Karakter Eğitimi, Anadolu Kadın ve Aile Derneği, Anadolu Öğrenci Birliği Yükseköğretim ve Ortaöğretim Birimi, Öğretmen ve Esnaf Komisyonları toplanarak çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 • ندين الاعتداءات على الشعارات والمساجد الاسلامية

  فقد تسعة وأربعون مسلمًا حياته، و جُرح العديد، جرّاء اعتداء سافر بربري، استهدف مصلين يؤدون صلاة الجمعة في مسجد النور ومسجدٍ  بلينوود، في مدينة كرايست تشيرش في نيوزلندا. 

  يعرض الإرهابي القاتل مجزرته التي ارتكبها على وسائط التواصل الاجتماعي. كذلك يعرض الاسلحة التي استخدمها، و أسماء القتلة الذين ارتكبوا في السابق مذابح مماثلة ضد المسلمين.  يهدد الإرهابي جميع المسلمين في البيان المنشور من 70 صفحة، يخصص لمسلمي تركيا مكانة خاصة يقول فيها "نأتي القسطنطينية، نحرق كل المساجد، ننقذ آيا صوفيا من المآذن، وستعود القسطنطينية مدينة مسيحية مرة أخرى .

  هذا يشير إلى أن الهجوم مخطط مسبقا، منظم مدروس بأبعاده الدولية. هذه الهجمات هي نتاج  جو الخطاب المعادي للإسلام المشكل على المستوى العالمي.لا يمكن فصل هذه المذبحة عن حقيقة أنه بعد نهاية الحرب الباردة، استبدل الناتو التهديد الأحمر بالتهديد الأخضر . هذه الجريمة المشينة هي نتيجة ربط الإرهاب بالإسلام من خلال مصطلح "الإرهاب الإسلامي".

  نحن نواجه حربًا صليبية جديدة انطلاقا من تصريح جورج بوش . هذه الحرب الصليبية هي نسخة منقحة من الأمثلة المعقدة والتاريخية للجيوش الغربية.  حيث يتم استخدام تكتيكات حرب العصابات الفردية من قبل وسائل الإعلام التي شكلت  القوات الرائدة.

  لهذا السبب، فإن اتهام  شخص واحد هو المسؤول عن هذا الهجوم البغيض، هو تغطية للحقائق ودعوة لارتكاب مجازر جديدة. بالإضافة إلى السياسة التي ربطت الإسلام بالإرهاب، فإن لغة الإعلام  التي كانت بمثابة الوعاء تتحمل المسوؤلية أيضا عن هذه المذبحة. لأن الصور التي تثير الإسلاموفوبيا تنتج في مراكز استوديوهات الدول الغربية.

  طريق منع مثل هذه الهجمات، هو تخلي السياسة العالمية ووسائل الإعلام عن أسلوبها بربط الإرهاب بالإسلام، بانهاء السياسة الغربية الحرب التي بدأت مع آخر حملة صليبية. نتمنى أن تكون هذه المجزرة بمثابة تحذير نهائي للجميع. خلاف ذلك، فإن استمرار مثل هذه الهجمات أمر لا مفر منه.

  على المسلمين التصرف بوعي وشعور، وليس عاطفيًا، في مواجهة هذا الحادث. ندعوا إلى المزيد من الشعور ليس فقط تجاه قتل الأبراء ليس المسلمين فقط  بل جميع الناس.

  سيتغلب المسلمون على هذه الهجمات بالوحدة والتضامن، مثلما تغلبوا تاريخيًا على هجمات المغول والحروب الصليبية.

  ندين هذا الهجوم الفاشي عدو الإنسانية، نقدم تعازينا لجميع المسلمين.   لقد كشف هذا الهجوم البغيض مرة أخرى عن الحاجة إلى العدالة والحرية الإنسانية.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız