Perşembe, 23 Ocak 2020
Ufuk Akademi Derneği’nden Vakfımıza Ziyaret

Ufuk Akademi Derneği’nden Vakfımıza Ziyaret Öne Çıkarılmış

Ufuk Akademi Derneği Başkanı Usame Çorbacı ve beraberindeki heyet 15 Temmuz Pazartesi günü vakfımızı ziyaret etti.

Ziyarette vakfımızın başkanı Turgay Aldemir ile görüşen Çorbacı ile vakfımızın çalışmaları ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Ziyaret dolayısıyla Bülbülzade Vakfı ve Ufuk Akademi Derneği arasında Suriye içerisinde yapılacak çalışmalarla ilgili işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında Suriye içersinde yapılacak eğitim ve yardım çalışmalarında iki STK işbirliği yapacak.

Ziyarette Bülbülzade Vakfı başkanı Turgay Aldemir, Ufuk Akademi Derneği Başkanı Usame Çorbacı ve beraberindeki heyete Arapça yayımlanan kitaplarını hediye etti.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • STK ve Kamu Temsilcileri Vakfımızı Ziyaret Etti

  Kamu-STK İşbirliğini Güçlendirme Projesi kapsamında ülkemizin çeşitli yerlerinden gelen STK ve Kamu temsilcileri vakfımızı ziyaret ederek çalışmalarımızla ilgili bilgi aldı.

  Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yürüttüğü Kamu-STK İşbirliğini Güçlendirme Projesi kapsamında 22 Ocak Çarşamba günü ülkemizin çeşitli yerlerinden gelen dernek, vakıf, üniversite ve kamu kurumu temsilcileri vakfımızı ziyaret ederek çalışmalarımızla ilgili bilgi aldı. Sabah kahvaltısı ile başlayan program da vakfımızın çalışmaları vakıf başkanımız Turgay Aldemir ve birim sorumlularının katıldığı toplantı ile misafirlere anlatıldı.

  Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Suriye’ye dönük bir radyomuz var. Gazetemiz çıkıyor 5 yıldır. Televizyon stüdyomuz var. Orada da belgeseller, programlar çekiliyor, bir akademi gibi gençler yetişiyor. Televizyon yayını yok, şu anda da TRT’ye program çekiliyor. Yetim çalışmaları var, kadın ve gençlik çalışmaları var, yardım çalışmaları var. Bülbülzade Vakfı aynı zamanda Anadolu Platformu’nun kurucu üyesi. Türkiye’deki sivil toplum alanındaki çalışmaları da ortak yürütüyoruz. Çevreyle ilgili çalışmalarımız var. 250 dönüm bir arazide 3 bin 500 kamyon taş topladık. Orada 35 bin ağaç büyüttük. 70’den fazla meyve var orada.  Şuanda meyve veriyor. Orada kuş popülâsyonu değişti, hayatın akışı değişti. Onun yanına bir kervansaray projelendirdik. Gençlik merkezi, aile merkezli bir yer olacak. Bizim çabamız bakışımızı büyütmek, çerçeveyi genişletmek, hiç kimseyi dışarıda bırakmadan kapsayıcı çözümler üretmek. Bu da kendimizi geliştirmemizden geçiyor” dedi.

  Toplantıda Anadolu Kadın ve Aile Derneği Başkanı Rabia Aldemir, AKADDER’in çalışmaları, Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet Yetim çalışmaları, İyilikder Gaziantep Temsilcisi Cavit Karakaş yardım çalışmaları, Ortadoğu Medya İletişim Merkezi Genel Koordinatörü Mehmet Fatih Eminoğlu da medya alanında yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

  Ziyaret, Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi’nin gezilmesinin ardından vakıf önünde çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

 • Vakfımızdan Maarif Vakfı’na Ziyaret

  Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ve beraberindeki heyet Maarif Vakfı’nı ziyaret ederek Suriye Koordinatörü Mehmet Emin Şimşek ile çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

  Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Yönetim Kurulu Üyesi Âdem Er, Ortadoğu Medya İletişim Merkezi Genel Koordinatörü Mehmet Fatih Eminoğlu ve beraberindekilerden oluşan heyet ziyarette Maarif Vakfı Suriye Koordinatörü Mehmet Emin Şimşek ile görüştü. Ziyarette Bülbülzade Vakfı ve Anadolu Platformu’nun Suriye çalışmaları, kültür merkezleri projesi ve kütüphane projeleri ile ilgili bilgiler paylaşıldı, ortak yürütülebilecek projelerle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

 • Ülfetder Öğretmen Komisyonu Vakfımızı Ziyaret Etti

  Adana Ülfet Derneği Öğretmen Komisyonu 31 Aralık Salı günü vakfımıza ziyaret düzenledi.

  Adana Ülfet Derneği Başkanı Gazi Kılıçparlar ve 50 öğretmenden oluşan heyet vakfımızı ziyaret ederek çalışmalarımızla ilgili bilgi aldı. Heyet üyeleri Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi’ni gezdikten sonra Hacı Firdevs Aslan Mescidi’nde Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir ve Anadolu Platformu Öğretmen Birimi Başkanı İbrahim Özmantar ile hasbihale katıldı. Geceyi vakfımızda geçiren öğretmen heyeti, sabah Şanlıurfa’ya hareket etti.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız