İşrak Gazetesi Başyazarından Veda Ziyareti

İşrak Gazetesi Başyazarından Veda Ziyareti Öne Çıkarılmış

İşrak Gazetesi Başyazarı Suphi Dusuki vakfımızı ziyaret edip vedalaştı.

Bundan sonraki süreçte Fransa’da bulunmak üzere Türkiye’den ayrılacak olan İşrak Gazetesi Başyazarı Dusuki Türkiye’den ayrılmayı hiç istemediğini belirterek, “Vatanımdan ayrıldığım için üzgünüm. Sizlerden ayrıldığım için üzgünüm. Bülbülzade Vakfı bana büyük bir aile oldu. İnsan ailesinden ayrılırken ne hissederse, sizlerden ayrılırken onu hissediyorum. Suriye’den ayrılırken bu kadar üzüldüğümü hatırlamıyorum” dedi. İşrak Gazetesi için Fransa’da girişimlerde bulunacağını belirten Dusuki, “Gazetemizi Avrupa’ya da ulaştıracağız inşallah. Fransa’da bir eviniz olduğunu bilin” ifadelerini kullandı.

İşrak Gazetesi’nde yürüttüğü çalışmalardan ötürü Dusuki’ye teşekkür eden Vakıf Başkanımız Turgay Aldemir de, “Gönüllerin, duyguların mesafesi, sınırları olmaz. Bizler kardeş olduk. Aynı davaya hizmet ediyoruz. Yol arkadaşlarıyız. Bu özveriniz, bu temiz vicdanınız her yerde sizi iyi işler yapmaya sevk edecektir zaten. Bizler sizlerle tanışmış, çalışmış olmaktan memnunuz. Bundan sonraki süreçte de gazetemizi Avrupa’da en iyi şekilde temsil edeceğinize olan inancımız tamdır” dedi.

Ziyaret vakıf başkanımızın hediye takdiminin ardından son buldu.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Kültür ve Kardeşlik Buluşması Yapıldı

  Belkıs Derneği tarafından Türkiye ve Suriyeli sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla gerçekleştirilen “Kültür ve Kardeşlik Buluşması” Gaziantep’te yapıldı.

  5’i Türk, 5’i de Suriyeli olmak üzere toplam 10 derneğin katıldığı “Kültür ve Kardeşlik Buluşması” 7 Temmuz Pazar günü Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi avlusunda yapıldı. Kardeşlik Ormanı Projesi kapsamında yapılan organizasyonda Türkiye ve Suriye mutfağından yemekler, tatlılar, pastalar ve yöresel kıyafetlerin yer aldı. Kültür ve Kardeşlik Buluşmasında katılımcılar birlikte hasbihal etme ve hoşça vakit geçirme imkânı buldular.

  Organizasyonda Önder Çocuk Korosu tarafından Türkçe ve Arapça şarkılar söyledi. Ayrıca Türk sanat müziği dinletisi de gerçekleştirildi.

 • Van Mezunları Gaziantep’te Buluştu

  Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi mezunları iki günlük program çerçevesinde Gaziantep’te bir araya geldi.

  Bülbülzade Vakfı’nın ev sahipliğinde yapılan organizasyonda civar illerden gelen 30 kadar Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi mezununa gençlik çalışmalarımız başta olmak üzere vakfımızın çalışmaları hakkında detaylı bilgi verildi. Mezunlar daha sonra Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi’ni gezdi. Ardından Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Ormanı, İyilikder Yardım Koordinasyon Merkezi, Pusula Kitabevi ve şehrin tarihi mekânları gezildi.

 • Mursi için Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı

  Gaziantep Gönüllü Kuruluşlar ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı olan ve dün mahkeme salonunda şehit olan Muhammed Mursi için Ulu Camii'de gıyabi cenaze namazı kılındı.

  Mısır'ın seçilen ilk cumhurbaşkanı olan ve yapılan darbe sonucu idama mahkûm edilen Muhammed Mursi dün yargılandığı mahkeme salonda fenalaşarak şehit olmuştu. Hayatını kaybeden Mursi için Türkiye'nin dört bir yanında olduğu gibi Gaziantep'te de gıyabi cenaze namazı kılındı. Aralarında vakfımızın da bulunduğu Gaziantep Gönüllü Kuruluşlar ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen gıyabi cenaze namazı Gaziantep Ulu Camii'de öğle namazını müteakip kılındı. Cenaze namazına Gaziantep Valisi Davut Gül, 33 dernek ve vakıf tarafından oluşturulan Gaziantep Gönüllü Kuruluş temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cenaze namazını İl Müftüsü Ahmet Çelik kıldırırken, Şahinbey Müftüsü Mahmut Arcaklıoğlu da dua okudu. Cenaze namazının bitimiyle birlikte vatandaşlar tekbirler getirirken, darbeci Sisi yönetimine tepki gösterdi.

  Cenaze namazının ardından yapılan ortak basın açıklamasında, "Mısır'da seçimle iş başına gelen Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, darbeci Sisi ve yandaşları olan Siyonist İsrail, ABD, Avrupa Birliği ve hain körfez ülkelerinin darbesi ile görevinden uzaklaştırılıp tutuklanmıştı. Demokrasi havariliğine soyunan batı çifte standardı ile Mısır'da Müslüman halkın özgür iradesine dünyanın gözü önünde darbe vurmuştur. Batı dünyası kendi çıkarları söz konusu olduğunda hiçbir insan hak ve hürriyetini tanımadığını bir kez daha ispatlamıştır. Darbeci Sisi ve yandaşları özgür Müslüman Mısır halkının haklı talepleri karşısında Tahrir ve Adeviyye Meydanlarında hedef gözeterek kadın, çocuk, yaşlı demeden binlerce masum Müslüman Mısır halkını keskin nişancılarla ve katil çetelerle katlettirmiştir. Zalim ve cuntacı Sisi yönetimi sahte suikast bahaneleri ile binlerce Müslümanı hapislere atmakta, akla hayale gelmeyecek şekilde türlü işkenceler etmekte ve her türlü insani haktan mahrum bırakmaktadır. Hapiste tuttuğu Müslümanların tedavi edilmesine ve ilaçlarını kullanmasına izin verilmemektedir. Şehit Muhammed Mursi birçok defa mahkemeye perişan halde sedye ile getirilmesi ve son mahkemesinde fenalaşıp vefat etmesi zalimliklerinin göstergesidir. Zalim ve cuntacı Sisi yönetimi Müslüman Mısır halkını sindirmek için yüzlerce genci idam etmekte ve yüzlercesini de idam etmek için bekletmektedir. Bütün bu zalimliklere karşı batı ve İslam dünyası derin bir sessizlik içerisinde bulunmaktadır. Bizler Müslümanlar olarak Mısır halkının ve Şehit Muhammed Mursi'nin haklı davasının her zaman yanında olduk ve yanında olmaya devam edeceğiz. Rabbimizin buyruğunda belirttiği gibi, 'Yakında zalimler nasıl bir inkılâpla devrileceklerini göreceklerdir' emri gereğince şehidimiz Muhammed Mursi'nin şehadeti zalimlerin sonunu getirecektir. Gaziantep Gönüllü Kuruluşlar olarak şehidimizin şehadetini kutluyor, zalimlerin yaptıklarını nefret ve şiddet ile kınıyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız