Salı, 19 Ocak 2021
Gençlerimiz Sanat ve Sporla Buluşuyor

Gençlerimiz Sanat ve Sporla Buluşuyor Öne Çıkarılmış

Vakfımızın gençlerimizi spor ve sanatla buluşturmak için başlattığı Birlikte Başaralım Projesi’nde etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor.

Bülbülzade Vakfı Ortaöğretim Komisyonunun Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteği ile gençlerimizi spor ve sanatla buluşturmak için başlattığı Birlikte Başaralım Projesi’nde etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor.

Geçtiğimiz Nisan ayında başlayan, 13-29 yaş aralığındaki 120 öğrencinin katıldığı projede kursiyerlere; Gitar, Bağlama, Keman, Yüzme, Taekwondo ve Filografi kursları veriliyor.  Poje kapsamında; kitap tahlilleri, imza günleri, gezi, piknik, doğa kampı gibi etkinlikler de yer alacak. Kasım ayında bitecek olan proje toplam 7 ay sürecek.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Kurumsal Kapasiteyi Geliştirme ve Projeli Çalışma

  Vakfımız bünyesinde devam eden projelerle ilgili “Kurumsal Kapasiteyi Geliştirme ve Projeli Çalışma” konulu toplantı gerçekleştirildi.

  Bülbülzade Vakfı Genel Sekreteri Adem Er başkanlığında yapılan toplantıya Anadolu Platformu İstişare Kurulu Üyesi Gazi Kılıçparlar ile vakıf bünyesinde devam eden projelerde görev alan proje sorumluları katıldı. Toplantıda yürütülen projelerden maksimum verim almak için yapılması gerekenlerle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

 • Göç Merkezi Projesinin İlk Toplantısı Yapıldı

  Bülbülzade Vakfı, Gaziantep Büyük Şehir Belediyesi ve İl Göç İdaresi Müdürlüğü iş birliği ile hayata geçirilecek olan “Göç Merkezi Projesi’nin ilk toplantısı yapıldı.

  Bülbülzade Vakfında yapılan toplantıya Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM) Başkanı Mehmet Ali Eminoğlu, Bülbülzade Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Âdem Er, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. M. Abdullah Aksoy, İl Göç İdaresi Müdürü Fatih Ayna, Bülbülzade Vakfı Suriye Koordinatörü Melih Ay’ın katıldı. Toplantıda projede atılacak adımlar ile toplantı periyotları karara bağlandı. Projenin ikinci toplantısı 23 Ekim Cuma günü yapılacak.

 • Öğrenci İşi Projesi Etkinliklerin Ardından Sona Erdi

  Gaziantep Üniversitesinde faaliyet gösteren Anadolu Öğrenci Topluluğu öğrencileri tarafından hazırlanan “Öğrenci İşi” projesi yapılan etkinliklerin ardından sona erdi.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri destekleme programı kapsamında yürütülen proje ile Gaziantep'te bulunan gençlik toplulukları ortak bir payda da buluşturmak hedeflendi. Gençlerin fikir ve katkılarıyla düzenli bir şekilde Youtube'dan yapılan canlı yayınlarla kendilerini özgürce ifade edebilecekleri bir ortam oluşturuldu.

  60’ı kız 60’ı da erkek olmak üzere 120 öğrencinin katıldığı projede Ortadoğu Medya İletişim Merkezi stüdyolarında 5 ayrı bölüm çekildi. Çekilen bölümlerde zamanın ruhuna uygun olarak gençlerin ortak paydalarını genişletecek şekilde; bilim, teknoloji, sosyal medya, kültür, sanat, müzik, edebiyat, spor, tarih, coğrafya ve güncel meseleler konuşuldu.

  Proje ile öğrencilere tartışma kültürü kazandırmak, farklı fikirlere saygı duymalarını ve farklılıkları zenginlik görebilmelerini sağlamak, ortak paydamızı güçlendirecek arşiv oluşturmak, öğrencilerin özgüvenlerini artırmak, analitik düşünce kazanabilecekleri ve kendilerini özgürce ifade edebilecekleri bir ortam oluşturulması amaçlandı.

  Proje kapsamında Kahramanmaraş’a günü birlik gezi de düzenlendi. Gezide Kahramanmaraş’ın tarihi ve kültürel yerleri gezildi. “Öğrenci İşi” projesi gezinin ardından sona erdi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız