Pazartesi, 01 Haziran 2020
Eminoğlu Kızılay’ın Yardım Eli Programına Konuk Oldu

Eminoğlu Kızılay’ın Yardım Eli Programına Konuk Oldu Öne Çıkarılmış

Ortadoğu Medya İletişim Merkezi Genel Koordinatörü Mehmet Fatih Eminoğlu 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla Şafak Radyo’da yayınlanan Kızılay Yardım Eli programına konuk olarak soruları yanıtladı.

Her hafta Perşembe günü saat 14.00’da yayınlanan ve Halit Fırat tarafından sunulan programda bu hafta basın bayramı olması dolayısıyla Ortadoğu Medya İletişim Merkezi Genel Koordinatörü Mehmet Fatih Eminoğlu konuk oldu. Eminoğlu söyleşi programında; basın bayramının tarihçesi, Ortadoğu Medya İletişim Merkezinin yaptığı işler, Şafak Radyo, Şafak Kürdi, Fecr Radyo, İşrak Gazetesi ve televizyon programları çekimleri hakkında genel bilgiler, basın sektöründe yaşanan zorluklar, Kızılay’ın medyadaki yeri, Bülbülzade Vakfı ve Kızılay’ın ortak çalışmaları gibi konularda görüşlerini dile getirdi.

Şafak Radyo’nun yayınlarını FM 98.0’dan Gaziantep’te, www.safakradyo.net web adresi üzerinden de tüm dünyada dinleyebilirsiniz. Ayrıca Facebook sayfasından da geçmiş yayınların tekrarını da izleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Aldemir, Keyf-i Muhabbet Programına Konuk Oldu

  Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Şafak Radyo’da canlı olarak yayınlanan Keyf-i Muhabbet programına konuk olarak gündemdeki konularla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

  22 Mayıs Perşembe günü yayınlanan programda Adil Yeter’in sorularını yanıtlayan Aldemir; pandemi sürecindeki sokağa çıkma yasakları, bu süreçte devlet ve halkın dayanışması, ramazanda boyunca Bülbülzade Vakfı’nın faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Turgay Aldemir programda sosyal medyadan gelen soruları da yanıtladı.

  Şafak Radyo’nun yayınlarını FM 98.0’dan Gaziantep’te, www.safakradyo.net web adresi üzerinden de tüm dünyada dinleyebilirsiniz. Ayrıca Facebook hesabından geçmiş yayınların tekrarını izleyebilirsiniz.

 • İşrak Gazetesi’nin 101. Sayısı Çıktı

  Ülkemizde Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak üç dilde yayınlanan İşrak Gazetesi’nin 101. sayısı çıktı. Gazetenin bu sayısında da “Panik Yok! Tedbir Var” manşeti atılarak “Koronavirüs alacağımız tedbirlerden güçlü değildir” ifadesiyle koronavirüs kapak konusu olarak seçilmiş.

  Yayın hayatında 4. yılını geride bırakan ve 15 günde bir çıkan İşrak Gazetesi’nin 101. sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bu süreci birlikte atlatacağız ve devlet kurumlarımız sizin hizmetinizde olacaktır” demeci ve devlet yetkililerinin Kovid-19 ile ilgili toplantı ve mesajları ikinci sayfada yerini alıyor. Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Subhi Dusuki “Yüzyılın Virüsü”, Ali Muhammed Şerif “İşrak.. Yüz Çiçek ve Çiçek”, Yaser El Hüseyni “Çin Amerkika’ya Önleyici Bir Savaş mı Açtı?”,  Yasin Aktay “İnsanları Birbirlerinden Uzaklaştırarak Birleştiren Virüs”, Burhanettin Duran; “Koronavirüs Etkisi”, Zekeriya Kurşun; “Gelecek Nasıl Olacak?” makaleleri öne çıkıyor. Gazetede; Subhi Dusuki, Ali Şerif, Eymen Ebu Haşim, Ahmet Mazhar Saadu ve daha birçok yazar ve şairin; şiir, deneme ve makaleleri yer alıyor.

  Gazete, ülkemizdeki bütün mülteci kampları ile resmi ve sivil kurumlar ile 60’ı aşkın ülkeye ücretsiz olarak gönderiliyor. İşrak Gazetesinde Türkiye’den ve Suriye’den birçok aktivite ve haberlere de yer veriliyor.

 • Fatma Şahin, Şafak Radyo ve Fecr Radyo’da Gündemi Değerlendirdi

  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şafak Radyo ve Fecr Radyo’da ortak canlı yayına konuk olarak gündemdeki konularla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

  Fatma Şahin 1 Nisan Çarşamba günü Ortadoğu Medya İletişim Merkezi Genel Koordinatörü Mehmet Fatih Eminoğlu’nun moderatörlüğünde gerçekleştirilen canlı yayına telefonla bağlanarak, Fecr Radyo Sorumlusu Aladdin Hüsso ve Şafak Radyo Sorumlusu Adil Yeter’in sorularını yanıtladı. Şahin, şunları söyledi;  “Öncelikle Rabbimden bu musibet sürecini rahmete dönüştürmesini diliyorum. Şifa ismiyle dünyaya şifa vermesini diliyorum. Olağanüstü bir dönemden geçiyor dünya, küresel bir sorun ulusal bir mücadele var.  Ulusal mücadele de yerel mücadele de bizim için çok önemli.

  Biz Cumhurbaşkanımızın ve bakanlıklarımızın göndermiş olduğu genelgelerin uygulayıcısıyız, denetleyicisiyiz, bilgilendiricisiyiz. Bu bakımdan bir taraftan genelgeler doğrultusunda yapılması gerekenleri çalışıyoruz, en önemli başlığımız şehrin dezenfektesiydi. Burada eczaneler, kuaförler olmak üzere bütün grupların dezenfektesine girdik. İkinci bölümde toplu taşıma; tramvay, otobüsler, halk otobüsleri, dolmuşlar, taksiler, bunların dezenfektesiydi. Bunların dezenfektesini sağladık. Sonra sosyal mesafe çok önemli, özellikle toplu taşımada birer koltuğu boş bırakarak yolcular arasında bir buçuk metre mesafeyi koruyarak yeniden düzenledik. Bu toplu taşımayla ilgili çalışmaların da ciddi bir denetlemesini yapıyoruz. Bundan sonra da fırıncılarla ilgili bir çalışmamız var. Mesela dün organize sanayideki işçi servislerini valimizle birlikte denetledik. Sosyal mesafeye baktık, işçilerimizin ateşlerini ölçtük. Hem onlara bir kit hazırladık, içinde kendi hazırladığımız maske var, eldiven var, deterjan var, sabun var. İşçilerimizin hepsine bunları dağıtıyoruz. GİKOM diye bir sistem kurduk. Nedir bu e-belediyecilik. İnsanların belediyeye gelmeden belediye hizmetini yapacağı, insanların belediyeye dair bütün ihtiyaçlarını, sorusunu cevaplandıracağı bir iletişim koordinasyon merkezi yaptık. Şimdi onun çok faydasını görüyoruz. Şehrin bütün talebini alıp GİKOM üzerinden dönecek bir altyapıyı oluşturduk” dedi.

  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, konuşmasının son bölümlerinde online olarak devam eden GASMEK kurslarından bahsetti. Ayrıca şehrin girişlerinde gönüllü nöbet tutan Suriyeli doktorlara da teşekkür etti.

  Şafak Radyo’nun yayınlarını FM 98.0’dan Gaziantep’te, www.safakradyo.net web adresi üzerinden de tüm dünyada dinleyebilirsiniz. Ayrıca Facebook hesabından geçmiş yayınların tekrarını izleyebilirsiniz.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız