Perşembe, 23 Ocak 2020
Abdulrezzak Aslan Vakfımızı Ziyaret Etti

Abdulrezzak Aslan Vakfımızı Ziyaret Etti Öne Çıkarılmış

Suriyeli siyasetçi Abdulrezzak Aslan vakfımızı ziyaret ederek çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

2015 yılından itibaren Türkiye ile Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Geçici Hükümeti arasındaki ilişkileri koordine eden Abdulrezzak Aslan ziyarette Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ile görüştü.  30 Temmuz Salı günü gerçekleşen ziyarette Suriye’de ve Türkiye’de yaşayan Suriyelilere dönük çalışmalar ele alındı. Aldemir görüşmede şunları söyledi; “Biz kardeşliğin sınırı olmaz diyoruz. Türkiye’deki sivil toplum kuruluşları olarak bizim işimiz sosyal çalışmalar. Bireyin kendi halini bilmesi, bilinçlenmesi ve ona göre hayatına yön vermesini amaçlıyoruz. Ve en önemlisi de bu bilincin örgütlenmesi. Biz şuna inanıyoruz; özgürlüğümüz sosyal örgütlülüğümüze bağlı. Şuanda dünyanın firavunları Suriyelileri katlediyor ya da Suriye’nin cins beyinlerini devşiriyorlar. Suriye’nin yeniden yaşanabilir bir yer olması için sizler her kesimden insanla birlik olup çalışmalarınızı sürdürmeniz lazım. Biz de bunu başarmanız için her zaman yanınızda olacağız” dedi.

Suriye Geçici Hükümeti İçişleri Bakan Adayı Abdulrezzak Aslan da; “Bölgede çizilen suni sınırlara inanmıyorum. Suriye’nin şehirlerine ‘Kardeşlik Sınır Tanımaz’ diye pankartlar astırdık. Daha yaşanabilir bir Suriye için asayiş ve hukuk alanında daha etkin çözümler ortaya koyacağız. Bölgeyi iyi tanıyan ve bölgeden biri olarak bunu hep beraber başaracağımıza inanıyorum” dedi.

Aldemir ziyaret sonunda Abdulrezzak Aslan’a Arapçaya çevrilen kitaplarını hediye etti.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız