Pazartesi, 24 Şubat 2020
Semt Dernekleri Çalıştayı Yapıldı

Semt Dernekleri Çalıştayı Yapıldı Öne Çıkarılmış

Bülbülzade Vakfı tarafından semtlerdeki çalışmaların koordinasyonu için düzenlenen Semt Dernekleri Çalıştayı 25 Ağustos Pazar günü yapıldı.

İlimiz genelindeki semtlerde faaliyetlerine devam eden 5 derneğin katıldığı çalıştay Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda yapıldı. Çalıştaya; Bülbülzade Vakfı Başkan Yardımcısı Yunus Atilla Hamallar, Semtlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Hıdır Akaslan, Merveşehir Derneği Başkanı Mustafa Şakı, Semt-i İbrahimli Derneği Başkanı Mahmut Kaçmazer, Şehreküstü Derneği Başkanı Mehmet Özkan, Fidander Başkanı Mustafa Münisker, Bilimder Başkanı Hamdi Keleş, yönetim kurulu üyeleri ve gönüllüler katıldı.

Dernek Başkanları ve Bülbülzade Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Hıdır Akaslan’ın selamlama konuşmalarıyla başlayan çalıştayda AKADDER Başkanı Rabia Aldemir, teşkilatlanmaya dair bir sunum gerçekleştirdi. Aldemir sunumunda; kurum gönüllülüğü, kurumlarımızda yapılan işlerin takibi, insan ilişkileri, kurum içi disiplin, planlama, uygulama, raporlama, sorumluluk bilinci ve beraber iş yapma bilinci konularına değindi.

Öğleden sonraki bölümde ise atölye çalışmaları yapıldı. Bu bölümde 4 gruba ayrılan katılımcılar; kurumumuzun imkânları ve güçlü yönleri, kurumumuzun noksan ve zayıf yönleri, vakıf merkezi ile ilişkiler, öğrenci ve kadın çalışmaları, ders gruplarının değerlendirilmesi, dernekler arasındaki iletişim, dernek içerisinde sorumluluk paylaşımı gibi konularını değerlendirdi ve bir rapor haline getirdi. Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir atölye gruplarını tek tek gezerek katılımcıların görüş ve önerilerini dinledi, tavsiyelerde bulundu.

 Semt Dernekleri Çalıştayı atölye çalışmalarının ardından sona erdi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Bölge Toplantısı Gaziantep'te Yapıldı

  Anadolu Platformu Gaziantep Bölge Toplantısı 16 Şubat Pazar günü Bülbülzade Vakfı’nın ev sahipliğinde Gaziantep’te yapıldı.

  BEKAM Konferans salonunda yapılan toplantıya; Gaziantep Bölge Başkanı Mustafa Kar, Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, Batman, Adıyaman, Kilis, Kahramanmaraş, Gaziantep, Elbistan, Kâhta ve Nizip'ten üye kuruluş temsilcileri katıldı.

  Toplantıda; Anadolu Platformu İstişare ve İcra Kurulu Bilgilendirmeleri, Anadolu Platformu 6. Olağan Genel Kurulu, Temayül Yoklamaları, Delege İsimleri, Aile Buluşması, Aile Olmak Kitabı, Anadolu Öğrenci Birliği Çalışmaları, AÖB Ortaöğretim Yarıyıl Kampları, Dernek Bilgilendirmeleri ile Dönem Değerlendirilmesi ve Hedefler ele alındı.

  Gündem maddelerinin ardından komisyon oturumlarına geçildi. Komisyon oturumlarında; Vakıf ve dernek başkanları, İyilikder, Yetim Komisyonu, Evde Karakter Eğitimi, Anadolu Kadın ve Aile Derneği, Anadolu Öğrenci Birliği Yükseköğretim ve Ortaöğretim Birimi, Öğretmen ve Esnaf Komisyonları toplanarak çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 • Şubat Ayı Personel Kahvaltısı Yapıldı

  Bülbülzade Vakfı yönetimi, vakıf ve bağlı birimlerde çalışan personellerle sabah kahvaltısında bir araya geldi.

  5 Şubat Çarşamba günü Davut Özgül Konferans Salonunda düzenlenen ve ayda bir yapılan kahvaltı programında, birimlerdeki ve vakıf merkezindeki çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu, tavsiyeler ve öneriler dile getirildi. Kahvaltı programına; Bülbülzade Vakfı Müdürü Cumali Kaplan, Bülbülzade Yurtları Genel Müdürü Oktay Altun, vakıf çatısı altında faaliyet gösteren, Mozaik Kadın ve Aile Derneği (Mozaikder), Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM), Katre Sanat Merkezi, Ortadoğu Medya İletişim Merkezi, İyilik Derneği Yardım Koordinasyon Merkezi, İstikrar Spor Kulübü, Bülbülzade Aygün Erkek Öğrenci Yurdu ile Bülbülzade Eruslu Kız Öğrenci Yurdu’nda çalışan personeller katıldı.

  Kahvaltının ardından Bülbülzade Vakfı Müdürü Cumali Kaplan, “Kurum Kültürü ve Kurumsallık” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Kaplan sunumunda Osmanlıdan günümüzde vakıf kültürü ve kurumların sağlıklı işleyebilmeleri için çalışanların ihtimam göstermesi gereken konulara değindi. Kahvaltı programı sunumun ardından sona erdi.

 • Semt Dernekleri Hizmetiçi Eğitim Programı Yapıldı

  Bülbülzade Vakfı tarafından semtlerdeki çalışmaların koordinasyonu için düzenlenen ve 4 derneğin katıldığı Semt Dernekleri Hizmetiçi Eğitim Programı 15 Aralık Pazar günü yapıldı.

  Fidander’in ev sahipliğinde yapılan hizmetiçi eğitim programına Bülbülzade Vakfı Semtlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Hıdır Akaslan, Semt-i İbrahimli Derneği Başkanı Mahmut Kaçmazer, Şehreküstü Derneği Başkanı Mehmet Özkan, Fidander Başkanı Mustafa Münisker, Minberşam Derneği yönetim kurulu üyeleri ve gönüllüler katıldı.

  Hizmetiçi eğitim programında dernekler yapılan faaliyetlerle ilgili bilgi aktarımında bulunarak tecrübe paylaşımında bulundu. Önümüzdeki dönemde sosyal, kültürel ve eğitim alanlarda yapılacak faaliyetlerle ilgili istişarelerde bulunuldu.  Hizmetiçi eğitim programı toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız