Pazartesi, 24 Şubat 2020
Uluslararası Genç Derneği’nden Vakfımıza Ziyaret

Uluslararası Genç Derneği’nden Vakfımıza Ziyaret Öne Çıkarılmış

Uluslararası Genç Derneği öğrencilerinden oluşan 50 kişilik kafile 26 Ağustos Pazartesi günü vakfımızı ziyaret etti.

“Miras Avcıları Manevi ve Kültürel Mirasımızın İzinde” başlıklı proje kapsamında Yozgat, Kırşehir, Kayseri, Mardin, Hatay, Adana ve Gaziantep’e gezi düzenleyen Uluslararası Genç Derneği öğrencileri bu kapsamda vakfımızı ziyaret etti. Ziyarette Bülbülzade Vakfı başkanı Turgay Aldemir ile bir hasbihal gerçekleştiren öğrenciler, hasbihalin ardından vakıf önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Ziyarette Anadolu Öğrenci Birliği Genel Başkanı Muhammed Fatih Eren de hazır bulundu.

Heyet fotoğraf çekiminin ardından vakfımızdan ayrıldı.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Mehmet Nezir Gül’e Hayırlı Olsun Ziyareti

  Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ve beraberindeki heyet Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehmerlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne atanan Mehmet Nezir Gül’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

  Ziyaret kapsamında Anadolu Platformu ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen program ve projeler ele alındı. Özel yetenekli çocuklarla başlatılan projenin ilerleyen aşamalardaki süreci hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Yine aynı şekilde Anadolu Kültür Merkezleri hakkında istişareler yapıldı.

  Ziyaret karşılıklı iyi niyet temennileriyle son buldu.

 • Aldemir, Elazığ ve Malatya’yı Ziyaret Etti

  Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, İyilik Derneği Başkanı Ahmet Turan Koçer, Malatya Meşale Derneği Başkanı Tamer Çalhan ve beraberindeki heyetle Elazığ ve Malatya’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

  27 Ocak Pazartesi günü gerçekleştirilen ziyaret kapsamında heyet önce Kızılay Genel Koordinasyon Merkezi ve AFAD'ı ziyaret ederek işbirliği alanları hakkında istişarelerde bulunuldu. Daha sonra deprem bölgesi ve depremzedeler ziyaret edilerek son durumu hakkında bilgiler alındı.

 • STK ve Kamu Temsilcileri Vakfımızı Ziyaret Etti

  Kamu-STK İşbirliğini Güçlendirme Projesi kapsamında ülkemizin çeşitli yerlerinden gelen STK ve Kamu temsilcileri vakfımızı ziyaret ederek çalışmalarımızla ilgili bilgi aldı.

  Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yürüttüğü Kamu-STK İşbirliğini Güçlendirme Projesi kapsamında 22 Ocak Çarşamba günü ülkemizin çeşitli yerlerinden gelen dernek, vakıf, üniversite ve kamu kurumu temsilcileri vakfımızı ziyaret ederek çalışmalarımızla ilgili bilgi aldı. Sabah kahvaltısı ile başlayan program da vakfımızın çalışmaları vakıf başkanımız Turgay Aldemir ve birim sorumlularının katıldığı toplantı ile misafirlere anlatıldı.

  Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Suriye’ye dönük bir radyomuz var. Gazetemiz çıkıyor 5 yıldır. Televizyon stüdyomuz var. Orada da belgeseller, programlar çekiliyor, bir akademi gibi gençler yetişiyor. Televizyon yayını yok, şu anda da TRT’ye program çekiliyor. Yetim çalışmaları var, kadın ve gençlik çalışmaları var, yardım çalışmaları var. Bülbülzade Vakfı aynı zamanda Anadolu Platformu’nun kurucu üyesi. Türkiye’deki sivil toplum alanındaki çalışmaları da ortak yürütüyoruz. Çevreyle ilgili çalışmalarımız var. 250 dönüm bir arazide 3 bin 500 kamyon taş topladık. Orada 35 bin ağaç büyüttük. 70’den fazla meyve var orada.  Şuanda meyve veriyor. Orada kuş popülâsyonu değişti, hayatın akışı değişti. Onun yanına bir kervansaray projelendirdik. Gençlik merkezi, aile merkezli bir yer olacak. Bizim çabamız bakışımızı büyütmek, çerçeveyi genişletmek, hiç kimseyi dışarıda bırakmadan kapsayıcı çözümler üretmek. Bu da kendimizi geliştirmemizden geçiyor” dedi.

  Toplantıda Anadolu Kadın ve Aile Derneği Başkanı Rabia Aldemir, AKADDER’in çalışmaları, Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet Yetim çalışmaları, İyilikder Gaziantep Temsilcisi Cavit Karakaş yardım çalışmaları, Ortadoğu Medya İletişim Merkezi Genel Koordinatörü Mehmet Fatih Eminoğlu da medya alanında yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

  Ziyaret, Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi’nin gezilmesinin ardından vakıf önünde çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız