Cumartesi, 08 Ağustos 2020
Ahmet Buğa’dan Vakfımıza Ziyaret

Ahmet Buğa’dan Vakfımıza Ziyaret Öne Çıkarılmış

Konya Mehir Vakfı Başkan Yardımcısı ve Müsiad’a bağlı Senyap Kooperatifi Genel Müdürü Ahmet Buğa 2 Ekim Çarşamba günü vakfımızı ziyaret etti.

Ziyarette Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ve Başkan Yardımcısı Yunus Atilla Hamallar’la görüşen Ahmet Buğa ile sivil toplum alanında görüş alışverişinde bulunuldu.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Gaziantep Suriye Topluluğu’ndan Vakfımıza Ziyaret

  Gaziantep Suriye Topluluğu Başkanı Mustafa El Hüseyin ve beraberindeki heyet 5 Ağustos Çarşamba günü vakfımızı ziyaret etti.

  Gaziantep Suriye Topluluğu Başkanı Mustafa El Hüseyin, Başkan Yardımcısı Muhammed Adnan Zeybani, Genel Sekreter Muhammed El Şimali, Medya Sorumlusu Nizar El Samadi, Halkla İlişkiler Sorumlusu Muhammed El Eyyup ve Mali Sorumlu Abdulbari Osman’dan oluşan heyet vakıf başkanımız Turgay Aldemir ile görüştü.

  Mustafa El Hüseyin ziyarette yaptığı konuşmada vakıfların vicdanlı insanların buluşma yeri olduğunu belirterek; “Bu insanlar Suriyeli muhacirlere sokak soka, ev ev dolaşarak yardım yaptılar. Biz Gaziantep Suriye Topluluğu olarak ilk olarak sizi ziyaret etmek istedik. Çünkü her alanda Suriyeliler için yaptığınız çalışmalarınıza bizzat şahidiz. Topluluk olarak kanunların bize tanıdığı haklar çerçevesinde Suriyelilerin haklarını her platformda dile getirmek için bulunuyoruz. Bir tüzük oluşturduk. 6 aylık periyotlar halinde dönüşümlü olarak çalışacağız. Hedeflerimizden en önemlisi Türkiye ve Suriye halkları arasında yeni ilişkiler, yeni köprüler kurmaktır. Topluluk olarak Suriye kültürünü yaşatarak tüm insanlığa hizmet etmeyi amaçlıyoruz” dedi.

  Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir de; “Duyduklarım beni ziyadesiyle memnun etti. Suriye meselesiyle 10 yıldır ilgileniyoruz. Bu Suriyelilerin birlikteliği adına son dönemde duyduğum en güzel girişim. Bu kimseye karşı değil sadece Suriyelilerin yaşadığı sorunları çözmeye dair bir girişim. Biz sizleri sahadan tanıyoruz. Her biriniz derdi olan, çabası olan insanlarsınız. Suriyelilerin derdinin ilacı sizin bu birlikteliğinizdir. Biz ayrıldıkça diktatörler güçlenir, emperyalistler ülkemizi daha çok parçalarlar. Biz Suriye’nin tüm halklarının bir olarak, kardeş olarak yaşaması gerektiğine inanırız. Bizim için esas olan şudur; düşmanlarımızla işbirliği yapmayan tüm kesimler bizim kardeşimizdir. İnsanlık olarak bu dünyada farklılıklarımızla barış içinde yaşamamız lazım. Siz Suriye toplumunun sorunlarını çalışın biz her türlü imkânımızla size yardımcı olacağız.  Suriyeliler kendi sorunlarını kendileri çözsünler biz de destek verelim. Suriye içinde kültür merkezleri açtık. Dil kursları, meslek edindirme kursları, fikir atölyeleri kuruyoruz. Ayrıca okullara kütüphane kuruyoruz. Çünkü derdimiz ortak” dedi.

 • FİDDER’den Vakfımıza Ziyaret

  Filistin Dayanışma Derneği (FIDDER) Ankara Temsilcisi Mumin Teyseer, 23 Haziran Salı günü vakfımızı ziyaret etti.

  Ziyarette Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ve Anadolu Kadın ve Aile Derneği (AKADDER) Başkanı Rabia Aldemir ile görüşen Teyseer ile Gezze’deki son durum, yardımlaşma, sosyal, kültürel alanda yapılacak ortak çalışmalar üzerinde duruldu.

  Ziyaret Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi'nin gezilmesinin ardından sona erdi.

 • Rıdvan Hoca Vakfı’ndan Vakfımıza Ziyaret

  Rıdvan Hoca Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Seyfi Pınarbaşı ve Kahramanmaraş Platformu Dönem Sözcüsü Süleyman Erayman’dan oluşan heyet vakfımızı ziyaret etti.

  8 Haziran Pazartesi günü gerçekleştirilen ziyarette başkanımız Turgay Aldemir ile görüşen heyetle pandemi sürecinde yapılacak çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Heyet vakfımızı da gezerek birimlerimizdeki çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız