İşrak Gazetesi’nin 90. Sayısı Çıktı

İşrak Gazetesi’nin 90. Sayısı Çıktı Öne Çıkarılmış

Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak yayınlanan İşrak Gazetesi’nin 90. sayısı çıktı. Gazetenin kapak konusu olarak “Barış Pınarı Harekâtı” seçilmiş.

Yayın hayatında 4. yılını geride bırakan, 15 günde bir çıkan ve 3 dilde yayınlanan gazetenin 90. sayısında Türkiye’nin kuzey Suriye’de düzenlendiği “Barış Pınarı Harekâtı” kapak konusu yapılmış. Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu İşrak Gazetesinde; Burhaneddin Duran, Yasin Aktay, İbrahim Karagül, Subhi Dusuki, Ali Şerif, Eymen Ebu Haşim, Ahmet Qasim, Ahmet Mazhar Saadu, Dr. Zekeriya Melahefçi ve daha birçok yazarın makale, deneme ve şiirleri yer alıyor. Gazete, ülkemizdeki bütün mülteci kampları ile resmi ve sivil kurumlara ücretsiz olarak dağıtılıyor. İşrak Gazetesinde Türkiye’den ve Suriye’den birçok habere de yer veriliyor.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • İşrak Gazetesi’nin 92. Sayısı Çıktı

  Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak yayınlanan İşrak Gazetesi’nin 92. sayısı çıktı. Gazetenin bu sayısında da Ortadoğu’da meydana gelen halk hareketleri kapağa taşınarak “Arap Baharında İkinci Dalga” manşeti atılmış.

  Yayın hayatında 4. yılını geride bırakan, 15 günde bir çıkan ve 3 dilde yayınlanan gazetenin 92. sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Suriyeliler Gitsin Diyenlere Kulak Asmayacağız” demeci ikinci manşete taşınmış. Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Halime Kökçe; “Barış Pınarı’dan sonra PYD’nin tükenişi”, Yasin Aktay; “Suriye’nin toprak bütünlüğü, istikrarı ve geleceği kimin sorunu?”, İbrahim Karagül; “Trump: “Biz Suriye’de petrolü aldık bırakın diğerleri savaşsın” demiş”, Dr. Zekeriya Melahfeci; “Tüm Bunların Ardından Neden Başarılı Olamadık?” ve Fransa’daki Suriyeli Mülteciler makaleleri öne çıkıyor. Gazetede; Subhi Dusuki, Ali Şerif, Eymen Ebu Haşim, Ahmet Qasim, Ahmet Mazhar Saadu ve daha birçok yazarın şiir, deneme ve makaleleri yer alıyor. Gazete, ülkemizdeki bütün mülteci kampları ile resmi ve sivil kurumlar ile 60 ülkeye ücretsiz olarak gönderiliyor. İşrak Gazetesinde Türkiye’den ve Suriye’den birçok aktivite ve habere de yer veriliyor.

 • Ortadoğu Medya Showreel’i Yayınladı

  Belgesel, aktüel, canlı yayın, televizyon programı, tanıtım filmleri, eğitim filmleri, reklam filmleri, radyo yayıncılığı, gazete yayıncılığı alanında faaliyet gösteren Ortadoğu Medya İletişim Merkezi’nin showreel’i yayınladı.

  Muhacirler, Rastiya Jiyane ve Renas gibi programları TRT’nin muhtelif kanallarında beğeniyle izlenen Ortadoğu Medya İletişim Merkezi; Şafak Radyo, Fecr Radyo, Şafak Kurdi Radyo, İşrak Gazetesi ve TV stüdyosuyla Gaziantep’in önde gelen medya kuruluşlarından biri durumunda. Sektöre kalifiye eleman kazandırmak için ücretsiz kurslar düzenleyerek gençlerin eğitimine büyük katkı sağlayan Ortadoğu Medya İletişim Merkezi’nin showreel’ini aşağıdan izleyebilirsiniz.

 • İşrak Gazetesi’nin 91. Sayısı Çıktı

  Ülkemizde çıkan ve 60 ülkeye gönderilen Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak yayınlanan İşrak Gazetesi’nin 91. sayısı çıktı. Gazetenin bu sayısında da kapak konusu olarak “Barış Pınarı Harekâtı” seçilmiş.

  Yayın hayatında 4. yılını geride bırakan, 15 günde bir çıkan ve 3 dilde yayınlanan gazetenin 91. sayısında Türkiye’nin Kuzey Suriye’de düzenlendiği “Barış Pınarı Harekâtı” kapak konusu olarak öne çıkarılmış. Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Turgay Aldemir; “Düzensiz Göçmenlerin Entegrasyonunda STK’ların Rolü”, Yasin Aktay; “Ve Türkiye ABD’ye Yanlışından Dönme Fırsatı Sağladı”, İbrahim Karagül; “Üç Haftada Üç Büyük Müdahale İsrail, AB, Arap Rejimleri Şaşkın”, Dr. Muaz Uleyvi; “Türkiye’nin Barış Pınarı Harekatına Karşı Arapların Çelişkili Tutumları” makaleleri öne çıkıyor. Gazetede; Subhi Dusuki, Ali Şerif, Eymen Ebu Haşim, Ahmet Qasim, Ahmet Mazhar Saadu, Dr. Zekeriya Melahefçi ve daha birçok yazarın şiir, deneme ve makaleleri yer alıyor. Gazete, ülkemizdeki bütün mülteci kampları ile resmi ve sivil kurumlara ücretsiz olarak dağıtılıyor. İşrak Gazetesinde Türkiye’den ve Suriye’den birçok habere de yer veriliyor.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız