Yakın Dönem Göç Hareketlerinde Gaziantep’in Konumu

Yakın Dönem Göç Hareketlerinde Gaziantep’in Konumu Öne Çıkarılmış

Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM) tarafından düzenlenen “Bitmeyen Hikâye Göç” atölye çalışmasının ilk oturumu “Yakın Dönem Göç Hareketlerinde Gaziantep’in Konumu” başlığı ile yapıldı.

“Din, dindarlık ve Değerler” atölye çalışmasının ardından bu dönem ikinci atölye çalışması olan “Bitmeyen Hikâye Göç” atölye çalışmasının ilk oturumu 23 Kasım Cumartesi günü BEKAM Çok Amaçlı Salon’da yapıldı. Atölye çalışmasının ilk oturumunda “Yakın Dönem Göç Hareketlerinde Gaziantep’in Konumu” konusu Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halil İbrahim Yakar tarafından interaktif bir sunumla irdelendi.

5 hafta sürecek atölye çalışmasının ikinci oturumunda “Geçmişten Günümüze Göç: Suriye Özelinde Arap Baharı ve Türkiye’ye Etkileri” konusu masaya yatırılacak.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Göç ve İnsan Ticareti Yollarında Türkiye’nin Konumu

  Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM) tarafından düzenlenen “Bitmeyen Hikâye Göç” atölye çalışmasının dördüncü oturumunda “Dünya Göç ve İnsan Ticareti Yollarında Türkiye’nin Konumu” masaya yatırıldı.

  Atölye danışmanlığını İbrahim Özhazar’ın yaptığı dördüncü oturum 14 Aralık Cumartesi günü BEKAM Çok Amaçlı Salon’da yapıldı. Oturuma Hasan Kalyoncu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emel Topçu konuşmacı olarak katıldı.  Prof. Dr. Emel Topçu “Dünya Göç ve İnsan Ticareti Yollarında Türkiye’nin Konumu” konusunu interaktif bir sunumla slâytlar eşliğinde dinleyicilerle paylaştı.

  5 hafta sürecek atölye çalışmasının son oturumu 21 Aralık Cumartesi günü yapılacak. Son oturumda “Göçün Türkiye Sosyo-Ekonomisi Üzerine Etkileri” ele alınacak.

 • BEKAM Tanıtım Standı Açtı

  Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM) 9-10 Aralık tarihlerinde Hasan Kalyoncu Üniversitesinde düzenlenen "Göç Savaş ve Kadın" sempozyumunda stant açarak faaliyetlerini ve yayınlarını tanıttı.

  Sempozyum dolayısıyla Hasan Kalyoncu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde açılan stantta; BEKAM'ın faaliyetleri, yayınları ve raporlarıyla ilgili sempozyum katılımcılarına sunum yapıldı.

 • Türkiye’nin Suriyeli Göçmen Politikası

  Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM) tarafından düzenlenen “Bitmeyen Hikâye Göç” atölye çalışmasının üçüncü oturumunda “Türkiye’nin Güvenli Bölge Stratejileri Bağlamında Suriyeli Göçmen Politikası” masaya yatırıldı.

  Atölye danışmanlığını İbrahim Özhazar’ın yaptığı üçüncü oturum 7 Aralık Cumartesi günü BEKAM Çok Amaçlı Salon’da yapıldı. Oturuma BEKAM Başkanı Mehmet Ali Eminoğlu konuşmacı olarak katıldı.  Mehmet Ali Eminoğlu “Türkiye’nin Güvenli Bölge Stratejileri Bağlamında Suriyeli Göçmen Politikası” konusunu interaktif bir sunumla dinleyicilerle paylaştı.

  5 hafta sürecek atölye çalışmasının 14 Aralıkta yapılacak dördüncü oturumunda “Dünya Göç ve İnsan Ticareti Yollarında Türkiye’nin Konumu” ele alınacak. Oturuma Prof. Dr. Emel Topçu konuşmacı olarak katılacak.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız