Çarşamba, 12 Ağustos 2020
Pusula Kitabevi’nin Tanıtım Filmi Yayımlandı

Pusula Kitabevi’nin Tanıtım Filmi Yayımlandı Öne Çıkarılmış

Ortadoğu Medya İletişim Merkezi, Gaziantep Üniversitesi içerisinde öğrencilerin, akademisyenlerin ve kitapseverlerin kitapla ve kültürle buluşma noktası haline gelen Pusula Kitapevi’nin tanıtım filmini yayımladı.

Zengin kitap çeşidiyle okuyucuların dikkatini çeken Pusula Kitabevi’nde; Kur’an-ı Kerim, siyer-hadis, fıkıh, İslam tarihi, tefsir, felsefe, psikoloji, sosyoloji, Türk edebiyatı, dünya edebiyatı, yakın tarih, dünya tarihi, Osmanlı tarihi ve süreli yayınların bölümlerin yer alıyor. Kitapevinde; söyleşiler, imza günleri ve yazarlarla hasbihal programları düzenleniyor. Farklı dillerde yazılmış kaynak eserlerin ve yardımcı ders kitaplarının da yer aldığı kitabevi gün içinde okuyuculara hizmet veriyor.

Kitapevinin üst katında yer alan kafeteryada ise öğrenciler ders çalışma imkânı bulurken kurulan kütüphane ile de öğrencilere ücretsiz hizmet veriliyor.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • İşrak Gazetesi’nin 109. Sayısı Çıktı

  Ülkemizde Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak üç dilde yayımlanan İşrak Gazetesi’nin 109. sayısı çıktı. Pandemi sürecinde e-gazete olarak yayın hayatına devam eden gazetenin bu sayısında da Ayasofya Camii manşete taşınmış.

  15 günde bir çıkan gazetede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Ey Ayasofya… Rüzgarlar essin kubbende hürriyetin ta ezelden sen bizimsin, biz de senin” demeci ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun “Ayasofya’yı Açmakla Tarihte Yeni Bir Sayfa Açtık” demeci ikinci sayfanın başında yerini alıyor. Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Subhi Dusuki “Türkiye Özlemi”, Ali Muhammed Şerif “Yumuşak ve Kurnaz”, Dr. Zekeriya Melahifçi “Meşruiyet ve Etkinlik”, Halime Kökçe “Gerçekten hayaldi, gerçekten gerçek oldu”, Zekeriya Kurşun “Ayasofya’nın Kudüs ile ne ilgisi var?”, Yasin Aktay “Ayasofya minarelerinden dünyaya ulaşacak sözler” makaleleri öne çıkıyor. Gazetede daha birçok yazar ve şairin; şiir, deneme, öykü ve makaleleri ile Türkiye’den ve Suriye’den birçok aktivite ve haberlere yer veriliyor.

  Gazeteyi PDF formatında okumak için Tıklayın

 • İşrak Gazetesi’nin 108. Sayısı Çıktı

  Ülkemizde Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak üç dilde yayımlanan İşrak Gazetesi’nin 108. sayısı yayımlandı. Pandemi sürecinde e-gazete olarak yayın hayatına devam eden gazetenin bu sayısında da 15 Temmuz hain darbe girişiminin 4. Yılı manşete taşınmış ve “Vatan Milletin İrade Milletin” manşeti atılmış.

  15 günde bir çıkan İşrak Gazetesi’nin 108. sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türkiye Güçlü Bölgesel Aktör Olmuştur” demeci ile ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun “Türkiye’ye Karşı Karar Almasından Dolayı Avrupa’yı Uyardı” demeci ikinci sayfanın başında yerini alıyor. Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Subhi Dusuki “Suriye’ye Güvenli Dönüş”, Ahmed Mazhar Saadu “Suriyelilerin Zor Durumu ve Puslu Gelecek” Zekeriya Kurşun “Cazayir’in Şehitleri: Fransa’nın Kuzey Afrika’ya Mesajı” Burhanettin Duran “Libya’da Yakın Markaj” ve Yasin Aktay’ın “Mülteciler ve Çocukları Kimin Umurunda” makaleleri öne çıkıyor. Gazetede daha birçok yazar ve şairin; şiir, deneme, öykü ve makaleleri ile Türkiye’den ve Suriye’den birçok aktivite ve haberlere yer veriliyor.

  Gazeteyi PDF formatında okumak için Tıklayın

 • İşrak Gazetesi’nin 107. Sayısı Çıktı

  Ülkemizde Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak üç dilde yayımlanan İşrak Gazetesi’nin 107. sayısı çıktı. Pandemi sürecinde e-gazete olarak yayın hayatına devam eden gazetenin bu sayısında da ABD’nin Suriye rejimine karşı yürürlüğe koyduğu “Sezar Yasası” manşete taşınmış.

  15 günde bir çıkan İşrak Gazetesi’nin 107. sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türkiye topraklarındaki mültecilere vatandaşlarıyla aynı imkânları sağlamaktadır” demeci ile Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın “Türkiye mazlumların umudu ve mültecilerin vatanı olmaya devam edecektir” demeci ikinci sayfanın başında yerini alıyor. Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Subhi Dusuki “Sezar Yasası ve Ekonomik Çöküş”, Ali Muhammed Şerif “Hayvan Yönettiğinde” Yasin Aktay “Libya’da toplu mezarlar, savaş suçları ve suç ortaklarının hesabı” Zekeriya Kurşun “Türkiye’nin Libya politikasında yeni dönem”, ve Burhanettin Duran’ın “Yunanistan ve Fransa’nın büyük derdi” makaleleri öne çıkıyor. Gazetede daha birçok yazar ve şairin; şiir, deneme, öykü ve makaleleri ile Türkiye’den ve Suriye’den birçok aktivite ve haberlere yer veriliyor.

  Gazeteyi PDF formatında okumak için Tıklayın

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız