Renas Programının Üçüncü Sezon Çekimleri Başladı

Renas Programının Üçüncü Sezon Çekimleri Başladı Öne Çıkarılmış

Ortadoğu Medya İletişim Merkezi tarafından TRT Kürdi için hazırlanan Renas (Yol Gösteren) programının üçüncü sezon çekimleri başladı.

13 bölümlük üçüncü sezon çekimleri Gaziantep’deki tarihi camilerde yapılıyor. Suriyeli âlim ve mütefekkir Prof. Dr. Mustafa Müslim tarafından sunulan programda güncel meselelerden itikadi konulara kadar birçok konu gündeme alınarak izleyicilerle paylaşılıyor. Çekimleri yapılan ilk iki programda Toplum Güvenliği İçin Aile Güvenliği ve Sıla-İ Rahim konuları ele alındı. Programda camide sohbeti dinleyen katılımcılardan ve izleyicilerden de sorular alınarak konular derinlemesine irdeleniyor.

Renas (Yol Gösteren) programı önümüzdeki günlerde TRT Kürdi’de izleyicileri ile buluşacak.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Ayıntap Sohbetlerine Mehmet Kırıcı Konuk Oldu

  Gaziantep’in kadim kültürünün gelecek nesillere aktarıldığı Ayıntap Sohbetlerine vakıf gönüllülerimizden ve Gaziantep’in yerel sanatçılardan olan Mehmet Kırıcı konuk oldu.

  Hüseyin Rahmi Açıkkol tarafından her Perşembe saat 10.00’da sunulan programda Mehmet Kırıcı’nın hayat hikayesi, geçmiş yıllarda Gaziantep’deki hayat mücadelesi, aile kültürü, Antep’in lehçesi eşliğinde hoş sohbet tadında dinleyicilere aktarıldı. Şafak Radyo’da canlı olarak yayınlanan programda Mehmet Kırıcı’nın Türk musikisi ile olan iştigalleri ele alındı, yerel eserler seslendirildi, dinleyicilerden gelen sorular yanıtlandı.

  Şafak Radyo’nun yayınlarını FM 98.0’dan Gaziantep’te, www.safakradyo.net web adresi üzerinden de tüm dünyada dinleyebilirsiniz. Ayrıca facebook hesabından geçmiş yayınların tekrarını izleyebilirsiniz.

 • Düşünce Kuruluşları Raporu Tanıtım Filmi Yayımlandı

  Ortadoğu Medya İletişim Merkezi, Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM)’ın düzenlediği ve rapor haline getirdiği “Bir Sivil Toplum Örgütlenmesi Modeli Olarak Düşünce Kuruluşları” atölye çalışmasıyla ilgili bir tanıtım filmi yayımladı.

  Tanıtım filminde BEKAM Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Eminoğlu tarafından dört hafta devam eden atölye çalışmasında ele alınan konular olan; Sivil Toplum ve Düşünce Kuruluşu Kavramı, Türkiye’de ve Dünyada Düşünce Kuruluşları, Türkiye’deki Düşünce Kuruluşlarının Faaliyet Alanları ve Genel Değerlendirme oturumları hakkında bilgi verildi.

  Filimde ayrıca; sivil ve sivil toplum kavramı, düşünce kavramı, düşünce kuruluşu kavramı, erken dönem İslam tarihinde düşünce merkezleri, atölye notları – mülahazalar, Türkiye’de ve dünyada düşünce kuruluşları, düşünce kuruluşu örneklerinin tahlili, organizasyonel açıdan düşünce kuruluşları hakkında da bilgiler verildi.

   

 • Ayıntab Sohbetlerine Sanatçılar Konuk Oldu

  Gaziantep’in kadim kültürünün gelecek nesillere aktarıldığı Ayıntab Sohbetlerine bu hafta Gaziantepli yerel sanatçılardan Ahmet Özoğlu ve Mustafa Kaleoğlu konuk oldu.

  Hüseyin Rahmi Açıkkol tarafından sunulan ve Şafak Radyo’da canlı olarak yayınlanan Ayıntab Sohbetlerinde konukların hayat hikâyeleri ve musiki ile olan iştigalleri ele alındı. Programda Türk sanat müziği ve yöresel türkülerden örnekler verilerek dinleyicilerden gelen sorular da yanıtlandı.

  Şafak Radyo’nun yayınlarını FM 98.0’dan Gaziantep’te, www.safakradyo.net web adresi üzerinden de tüm dünyada dinleyebilirsiniz. Ayrıca facebook hesabından geçmiş yayınların tekrarını izleyebilirsiniz.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız