Pazar, 19 Ocak 2020
Aralık Ayı Personel Kahvaltısı Yapıldı

Aralık Ayı Personel Kahvaltısı Yapıldı Öne Çıkarılmış

Bülbülzade Vakfı yönetimi, vakıf ve bağlı birimlerde çalışan personellerle sabah kahvaltısında bir araya geldi.

4 Aralık Çarşamba günü BEKAM Toplantı Salonunda düzenlenen ve ayda bir yapılan kahvaltıda, birimlerdeki ve vakıf merkezindeki çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu, öneriler dinlendi. Kahvaltı programına; Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir,  Bülbülzade Vakfı Müdürü Cumali Kaplan, Ortadoğu Medya İletişim Merkezi Genel Koordinatörü Mehmet Fatih Eminoğlu, Bülbülzade Yurtları Genel Müdürü Oktay Altun, vakıf çatısı altında faaliyet gösteren, Mozaik Kadın ve Aile Derneği (Mozaikder), Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM), Katre Sanat Merkezi, Ortadoğu Medya İletişim Merkezi, İyilikder Yardım Koordinasyon Merkezi, İstikrar Spor Kulübü, Bülbülzade Aygün Erkek Öğrenci Yurdu ile Bülbülzade Eruslu Kız Öğrenci Yurdu’nda çalışan personeller katıldı.

Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir kahvaltıda yaptığı konuşmada “Biz kamuoyuna açık bir vakıfız. Mahallemizin, şehrimizin her insanı buralara geliyor, çocuğunu teslim ediyor, malını teslim ediyor. Buna layık olmak için daha fazla özen göstermek gerekiyor. Hizmet kalitemiz git gide artıyor. Bu çalışmayı bu şehrin insanlarının, hayırseverlerinin, bürokratlarının bilmesi gerekir. Okuyan bir vakıf olmamız lazım. Okumazsak bu hizmetler bize heyecan vermez. Okursak arka planı görürüz. Okumamız, birbirimizi dinlememiz, anlamamız lazım. Burada ortak akılla yapılan işlerle değil Gaziantep’te Türkiye’nin birçok yerinde örnek alınıyoruz. Burada insanlığın yeniden değerleriyle buluşmasına tanıklık ediyorsunuz” dedi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Semt Dernekleri Hizmetiçi Eğitim Programı Yapıldı

  Bülbülzade Vakfı tarafından semtlerdeki çalışmaların koordinasyonu için düzenlenen ve 4 derneğin katıldığı Semt Dernekleri Hizmetiçi Eğitim Programı 15 Aralık Pazar günü yapıldı.

  Fidander’in ev sahipliğinde yapılan hizmetiçi eğitim programına Bülbülzade Vakfı Semtlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Hıdır Akaslan, Semt-i İbrahimli Derneği Başkanı Mahmut Kaçmazer, Şehreküstü Derneği Başkanı Mehmet Özkan, Fidander Başkanı Mustafa Münisker, Minberşam Derneği yönetim kurulu üyeleri ve gönüllüler katıldı.

  Hizmetiçi eğitim programında dernekler yapılan faaliyetlerle ilgili bilgi aktarımında bulunarak tecrübe paylaşımında bulundu. Önümüzdeki dönemde sosyal, kültürel ve eğitim alanlarda yapılacak faaliyetlerle ilgili istişarelerde bulunuldu.  Hizmetiçi eğitim programı toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 • Hizmet Merkezimizde Yangın Tatbikatı Yapıldı

  Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi içersinde bulunan birimlerde görevli personel ve öğrencilere yangından korunma ve yangına müdahale eğitimi verilerek; yaygın tatbikatı yapıldı.

  4 Aralık Çarşamba günü yapılan eğitime yurt ve birim müdürleri, yöneticiler, personel ve öğrencilerinin katıldı. Eğitim yangın alarmı çalınmasıyla başladı. Tahliye alanında bir araya gelen personel ve öğrencilere Eren Yangın Söndürme yetkilisi Muzaffer Yıldız tarafından, yangından korunma, alınması gereken tedbirler, yangın anında yapılacaklar ve yangın söndürme konularında bilgiler verildi.

  Daha sonra temsili bir ateş yakılarak yangın söndürme tatbikatı yapıldı.

 • Ekim Ayı Personel Kahvaltısı Yapıldı

  Bülbülzade Vakfı yönetimi, vakıf ve bağlı birimlerde çalışan personellerle sabah kahvaltısında bir araya geldi.

  30 Ekim Çarşamba günü düzenlenen ve ayda bir yapılan kahvaltıya; Bülbülzade Vakfı Müdürü Cumali Kaplan, Ortadoğu Medya İletişim Merkezi Genel Koordinatörü Mehmet Fatih Eminoğlu, Bülbülzade Yurtları Genel Müdürü Oktay Altun, vakıf çatısı altında faaliyet gösteren, Mozaik Kadın ve Aile Derneği (Mozaikder), Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM), Katre Sanat Merkezi, Ortadoğu Medya İletişim Merkezi, İyilikder Yardım Koordinasyon Merkezi, İstikrar Spor Kulübü, Bülbülzade Aygün Erkek Öğrenci Yurdu ile Bülbülzade Eruslu Kız Öğrenci Yurdu’nda çalışan personeller katıldı.

  Bülbülzade Vakfı Müdürü Cumali Kaplan kahvaltıda yaptığı konuşmada her ayın son çarşambası personellerle bir araya gelip kahvaltı düzenleyeceklerini belirterek; “Bilimdeki hızlı değişim gibi kurumlar da kendilerini yenilemeli. Süreç çok hızlı işliyor. 10 yıl önce büyüklerimizden gördüğümüz tecrübelerin birçoğu bugün işe yaramıyor. Biz Bülbülzade Vakfı ailesi olarak büyük bir aileyiz. Şehrimizde değer üreten büyük işlere imza atıyoruz. Bu işlerde sizlerin emeği çok fazla. Geleceği şekillendirmek ve büyük işler başarmak için hayal kurmamız gerekiyor” dedi. Kaplan, Mimar Sinan’ın yetişmesi, verdiği eserler ve İbrahim Zeyd Gerçik’in Bir Yönetim Modeli: Süleymaniye kitabına da değinerek kitaptan çeşitli alıntılar yaptı.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız