Çarşamba, 12 Ağustos 2020
Öğretmen Birimi Gaziantep’te Toplandı

Öğretmen Birimi Gaziantep’te Toplandı Öne Çıkarılmış

Anadolu Platformu öğretmen birimi yönetim kurulu toplantısı Gaziantep’te yapıldı.

14 Aralık Cumartesi günü yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile birim başkanı İbrahim Özmantar başkanlığında gerçekleştirilen toplantının ev sahipliğini Bülbülzade Vakfı üstlendi. Yapılan görüşmeler ile öğretmen çalışmalarının son hali değerlendirildi. Önemli kararlar alınan toplantının önümüzdeki dönemlerde genişletilmiş olarak iki aylık periyotlarla toplanması kararlaştırıldı.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Öğretmen Komisyonu “Uygarlıkların Batışı”nı Tahlil Etti

  Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu tarafından düzenlenen kitap tahlili programında Amin Maalouf’un “Uygarlıkların Batışı” kitabı tahlil edildi.

  Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu tarafından 11 Şubat Salı günü Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda düzenlenen kitap tahlili programında Amin Maalouf’un “Uygarlıkların Batışı” kitabı tahlil edildi. Öğretmen Komisyonu Başkanı Mesut Aydağ’ın modertörlüğünde yapılan programda kitabın sunumunu eğitimci Şavaş Ahmet Aksu yaptı.  Bu yıl ilki yapılan programa çok sayıda komisyon üyesi öğretmen katıldı.

 • Öğretmen Komisyonundan Tanışma ve Hasbihal Programı

  Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu tarafından Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Ormanında tanışma ve hasbihal programı düzenlendi.

  12 Ekim Cumartesi günü düzenlenen etkinliğe Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu Başkanı Mesut Aydağ, 35 erkek ve 25 kadın komisyon üyesi katıldı. Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Ormanının gezilmesiyle başlayan programda daha sonra hasbihal gerçekleştirildi. Vakfı Öğretmen Komisyonu Başkanı Mesut Aydağ hasbihalde yaptığı konuşmada kurtuluş ormanının serencamından bahsetti, öğretmen komisyonunun çalışmaları hakkında haziruna bilgi verdi. Organizasyon yemek ve tatlı ikramının ardından sona erdi.

 • Öğretmen Komisyonu İftarı Yapıldı

  Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu tarafından düzenlenen, öğretmenler ve ailelerinin katıldığı iftar programı 29 Mayıs Perşembe günü Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi avlusunda yapıldı.

  İftar programına; Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Öğretmen Komisyonu Başkanı Mesut Aydağ, Kadın Öğretmen Komisyonu Başkanı Ayşegül Günaslan, şube müdürleri, eğitim yöneticileri, komisyon üyeleri ve 450 civarında davetli katıldı.

  Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan iftar programında daha sonra Bülbülzade Vakfı’nın tanıtım filmi izlendi. Ardından Bülbülzade Vakfı Kadın Öğretmen Komisyonu Başkanı Ayşegül Günaslan kürsüye gelerek kısa bir selamla konuşması yaptı. Günaslan konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Hepimiz gençlerin durumundan kaygılıyız. Her gün öğretmenler odasında gençlerin durumunu konuşuyoruz, şikayetleniyoruz, tartışıyoruz. Biz inanıyoruz ki şikâyet ettiğimiz durumu düzeltecek olan da yine biz öğretmenleriz. Bu amaçla düzenlediğimiz bir dizi etkinliğin sonuna geldik ve her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz iftar sofrasında hep birlikteyiz. Hepinizin ayaklarına sağlık hoş geldiniz” dedi.

  Tahammülsüzlük ve şikâyet bizim işimiz değildir

  Öğretmen Komisyonu Başkanı Mesut Aydağ konuşmasında şu hususlara değindi; “Ramazan aynının son günlerinde hep birlikte bir sofrada buluşmak bizler için büyük bir mutluluk kaynağı. Biliyorsunuz biz Hz. Peygamber’in vahiyle buluşmasını, oruçlar tutarak, iftarlarda bir araya gelerek, sahurlara kalkarak kutlamaktayız. Açıkçası vahyi konuştuğumuz bir dönemdir ramazan. Ramazan yeniden vahyi idrak etmenin, yeniden vahiyle buluşmanın zamanıdır. Bizler Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu olarak tahammülsüzlüğün ve şikâyetin olduğu yerde maarif davasının olmayacağına inanan bir kitleyiz. Tahammülsüzlük ve şikâyet bizim işimiz değildir. Biz yegâne çalışma alanımız olan insana ne kadar dokunabiliriz, insanı ne kadar Resullullah’ın yoluna yönlendirebiliriz onun hesabını yapmaktayız. Vahiyle buluştuğumuz ramazan ayı fetihlerin de ayıdır. Mekke’nin fethi bir ramazan gününde nasip oldu. Hz. Peygamber sahabe-i kiramla beraber Mekke’ye doğru yol alırken şöyle diyor; ‘artık oruçlarınızı açabilirsiniz. Yarın Mekke’ye giriyoruz. Şuanda sizin oruçlarınızı açmanız Mekke’nin fethi açısından çok önemlidir’ deyip önce kendisi oruçlarını açıyor. Bizler de yeni gönüller fethetmek için adımlarımızı sıklaştırdık. Bütün öğretmenlerle birlikte yemeklerimizi hazırladık yetimlerin evlerine misafir olduk. Yardımlarımızla fakir fukaranın gönlüne dokunmaya çalıştık. Nesli ıslah ederken yeryüzünü imar etmenin de kaygısını içimizde taşıyarak Kurtuluş Ormanımıza yeni fidanlar diktik. Kurtuluş Ormanımız insanın içinde huzur bulduğu bir mekâna dönüştü. Bizler arzın imarı neslin ıslahı için yola çıkan Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu olarak yaklaşan kadir gecenizi tebrik ediyoruz, onun ardından gelecek olan ramazan bayramınızı tebrik ediyoruz. Allah’tan sevdiklerinizle beraber nice kadir gecelerine, nice ramazan bayramlarına, nice kurban bayramlarına çıkmanızı temenni ediyoruz” dedi.

  Selamlama konuşmalarının ardından iftar programı Celal Er tarafından yapılan dua ile sona erdi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız