Pazar, 19 Ocak 2020
İşrak Gazetesi’nin 94. Sayısı Çıktı

İşrak Gazetesi’nin 94. Sayısı Çıktı Öne Çıkarılmış

Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak yayınlanan İşrak Gazetesi’nin 94. sayısı çıktı. Gazetenin bu sayısında da Rusya’nın ve Eset rejiminin İdlib saldırıları kapağa taşınarak “İdlib Ateş Altında!” manşeti atılmış.

Yayın hayatında 4. yılını geride bırakan ve 15 günde bir çıkan İşrak Gazetesi’nin 94. sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Tel Abyad ve Resulayn şehirlerinde bir milyon kişinin iskan edilmesi çalışmalarına başladık” demeci sürmanşete taşınmış. Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Prof. Dr. Hayrettin Karaman’ın “BAE’ye karşı siyasi ve ekonomik yaptırım çağrısı”, gazeteci-yazar Halime Kökçe’nin; “NATO’ya ömür biçmek Macron’a mı kaldı?”, Prof. Dr. Yasin Aktay’ın; “Libya ve Mısır’ın favori diktatörlerinden beklenen”, Abdulbasıt Hammude’nin; “Zoraki yerleşim ve diaspora ve Fransa’daki sarı yelekliler hareketi makaleleri öne çıkıyor. Gazetede; Subhi Dusuki, Ali Şerif, Eymen Ebu Haşim, Aladdin Hüsso, Ahmet Mazhar Saadu ve daha birçok yazarın şiir, deneme ve makaleleri yer alıyor.

Gazete, ülkemizdeki bütün mülteci kampları ile resmi ve sivil kurumlar ile 60’ı aşkın ülkeye ücretsiz olarak gönderiliyor. İşrak Gazetesinde Türkiye’den ve Suriye’den birçok aktivite ve haberlere de yer veriliyor.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • İş Dünyası Programı Yeni Sezonda Yayında

  Şafak FM’de Salı günleri yayınlanan “İş Dünyası” programına bu hafta Ticari Eğitim Danışmanı Murat Aksu, Mali Müşavir Mehmet Ali Ağar ve NAR Kooperatifi Genel Müdürü İbrahim Halil Çil konuk oldu.

  Program moderatörü Fatih Çelik yönetiminde hazırlanan ve Şafak FM’de her hafta Salı günü canlı olarak yayınlanan “İş Dünyası” programına bu hafta Ticari Eğitim Danışmanı Murat Aksu, Mali Müşavir Mehmet Ali Ağar ve NAR Kooperatifi Genel Müdürü İbrahim Halil Çil konuk oldu. Yeni sezonun ilk programında;  Gaziantep’deki ticari hayat ve kooperatifçilik sektörünün sorunları hakkında hasbihal gerçekleştirildi.

  Anadolu Esnaf Sanayi ve İş Adamları Derneği’nin katkılarıyla hazırlanan İş Dünyası programı her hafta Salı günü Şafak FM’de canlı olarak yayınlanıyor. Şafak FM’in yayınlarını FM 98.0’dan Gaziantep’te, www.safakradyo.net web adresi üzerinden de tüm dünyada dinleyebilirsiniz.

 • Taekwondo Kursları Tanıtım Filmi

  Ortadoğu Medya İletişim Merkezi, İstikrar Spor Kulübü tarafından organize edilen Taekwondo kurslarına yönelik bir tanıtım filmi hazırladı.

  İstikrar Spor Kulübü’nün 2016 yılından beri sürdürdüğü Taekwondo Kurslarıyla alakalı Ortadoğu Medya İletişim Merkezi tarafından bir tanıtım filmi hazırladı. Tanıtım filminde taekwondo antrenörü Rukiye Kaplan tarafından kurslarla ilgili bilgiler verildi. Kursa katılan öğrenciler de kursla ilgili duygu ve düşüncelerini paylaştılar.

  Tanıtım filminin aşağıdan izleyebilirsiniz.

 • Aldemir, Odak Noktası'nda İdlib Meselesini Değerlendirdi

  Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, 7 Ocak Salı günü Ülke TV de canlı olarak yayınlanan Odak Noktası programına konuk olarak İdlip’deki son gelişlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

  Mustafa Yıldız tarafından sunulan programda soruları yanıtlayan Aldemir, bölgedeki son gelişmeleri ve yarım çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.

  Videonun tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız