Cuma, 03 Temmuz 2020
İşrak Gazetesi’nin 94. Sayısı Çıktı

İşrak Gazetesi’nin 94. Sayısı Çıktı Öne Çıkarılmış

Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak yayınlanan İşrak Gazetesi’nin 94. sayısı çıktı. Gazetenin bu sayısında da Rusya’nın ve Eset rejiminin İdlib saldırıları kapağa taşınarak “İdlib Ateş Altında!” manşeti atılmış.

Yayın hayatında 4. yılını geride bırakan ve 15 günde bir çıkan İşrak Gazetesi’nin 94. sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Tel Abyad ve Resulayn şehirlerinde bir milyon kişinin iskan edilmesi çalışmalarına başladık” demeci sürmanşete taşınmış. Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Prof. Dr. Hayrettin Karaman’ın “BAE’ye karşı siyasi ve ekonomik yaptırım çağrısı”, gazeteci-yazar Halime Kökçe’nin; “NATO’ya ömür biçmek Macron’a mı kaldı?”, Prof. Dr. Yasin Aktay’ın; “Libya ve Mısır’ın favori diktatörlerinden beklenen”, Abdulbasıt Hammude’nin; “Zoraki yerleşim ve diaspora ve Fransa’daki sarı yelekliler hareketi makaleleri öne çıkıyor. Gazetede; Subhi Dusuki, Ali Şerif, Eymen Ebu Haşim, Aladdin Hüsso, Ahmet Mazhar Saadu ve daha birçok yazarın şiir, deneme ve makaleleri yer alıyor.

Gazete, ülkemizdeki bütün mülteci kampları ile resmi ve sivil kurumlar ile 60’ı aşkın ülkeye ücretsiz olarak gönderiliyor. İşrak Gazetesinde Türkiye’den ve Suriye’den birçok aktivite ve haberlere de yer veriliyor.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • İşrak Gazetesi’nin 107. Sayısı Çıktı

  Ülkemizde Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak üç dilde yayımlanan İşrak Gazetesi’nin 107. sayısı çıktı. Pandemi sürecinde e-gazete olarak yayın hayatına devam eden gazetenin bu sayısında da ABD’nin Suriye rejimine karşı yürürlüğe koyduğu “Sezar Yasası” manşete taşınmış.

  15 günde bir çıkan İşrak Gazetesi’nin 107. sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türkiye topraklarındaki mültecilere vatandaşlarıyla aynı imkânları sağlamaktadır” demeci ile Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın “Türkiye mazlumların umudu ve mültecilerin vatanı olmaya devam edecektir” demeci ikinci sayfanın başında yerini alıyor. Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Subhi Dusuki “Sezar Yasası ve Ekonomik Çöküş”, Ali Muhammed Şerif “Hayvan Yönettiğinde” Yasin Aktay “Libya’da toplu mezarlar, savaş suçları ve suç ortaklarının hesabı” Zekeriya Kurşun “Türkiye’nin Libya politikasında yeni dönem”, ve Burhanettin Duran’ın “Yunanistan ve Fransa’nın büyük derdi” makaleleri öne çıkıyor. Gazetede daha birçok yazar ve şairin; şiir, deneme, öykü ve makaleleri ile Türkiye’den ve Suriye’den birçok aktivite ve haberlere yer veriliyor.

  Gazeteyi PDF formatında okumak için Tıklayın

 • İşrak Gazetesi’nin 106. Sayısı Çıktı

  Ülkemizde Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak üç dilde yayımlanan İşrak Gazetesi’nin 106. sayısı çıktı. Pandemi sürecinde e-gazete olarak çıkan gazetenin bu sayısında da Suriye’nin Süveyda kentindeki gösteriler manşete taşınmış.

  15 günde bir çıkan İşrak Gazetesi’nin 106. sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “İdlib’in Tekrar Çatışma Ortamına Dönmesine İzin Vermeyeceğiz” demeci, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın “Türkiye Üretim Kapasitesi ile Alternatif Güç Olacaktır” ikinci sayfanın başında yerini alıyor. Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Subhi Dusuki “Truva Atı”, Ahmed Mazhar Saadu “Sezar Yasası Kapıda ve Dans Başlıyor” Dr. Zekeriya Melahifçi “Haziran 1967’den Haziran 2020’ye Suriye” Zekeriya Kurşun “Osmanlı Kudüs’ü”, Yasin Aktay “Zulüm 1453’te Başladı Sloganını Kahire’den Duymak” ve Halime Kökçe’nin “ABD’yi Mazlumlar mı Yıkıyor, Yoksa” makaleleri öne çıkıyor. Gazetede daha birçok yazar ve şairin; şiir, deneme ve makaleleri ile Türkiye’den ve Suriye’den birçok aktivite ve haberlere de yer veriliyor.

  Gazeteyi PDF formatında okumak için Tıklayın

 • Rênas Programının Yeni Sezon Çekimleri Başladı

  Ortadoğu Medya İletişim Merkezi tarafından TRT Kürdi için hazırlanan Rênas (Yol Gösteren) programının yeni sezon çekimleri başladı.

  Önceki sezon çekimleri Gaziantep’deki tarihi camilerde yapılan Rênas’ın yeni sezon çekimleri Ortadoğu Medya İletişim Merkezi TV Stüdyosunda yapılıyor. Suriyeli âlim ve mütefekkir Prof. Dr. Mustafa Müslim tarafından sunulan programda güncel meselelerden itikadi konulara kadar birçok konu izleyicilerle paylaşılıyor. Programda stüdyodaki katılımcılardan ve dış çekim izleyicilerden gelen sorular cevaplanarak konular derinlemesine irdeleniyor.

  Rênas (Yol Gösteren) programını Pazar günleri saat 11.00’da TRT Kürdi ekranlarından izleyebilirsiniz.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız