Cuma, 03 Temmuz 2020
Kur’an’a Hizmet ve Kültür Derneği’nden Vakfımıza Ziyaret

Kur’an’a Hizmet ve Kültür Derneği’nden Vakfımıza Ziyaret Öne Çıkarılmış

Kur’an’a Hizmet ve Kültür Derneği Başkanı Modar Mohebidden ve beraberindeki heyet vakfımızı ziyaret ederek çalışmalarımızla ilgili bilgi aldılar.

Dernek başkanı Modar Mohebidden, Mohannad Bodani, Nadir Beyhan’dan oluşan heyetin 26 Aralık Perşembe günü gerçekleştirdiği ziyarette Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ile görüşen heyet ile camilerde yapılan eğitimlerle ilgi görüş alışverişinde bulunuldu, ortak yapılabilecek projeler üzerinde duruldu.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • FİDDER’den Vakfımıza Ziyaret

  Filistin Dayanışma Derneği (FIDDER) Ankara Temsilcisi Mumin Teyseer, 23 Haziran Salı günü vakfımızı ziyaret etti.

  Ziyarette Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ve Anadolu Kadın ve Aile Derneği (AKADDER) Başkanı Rabia Aldemir ile görüşen Teyseer ile Gezze’deki son durum, yardımlaşma, sosyal, kültürel alanda yapılacak ortak çalışmalar üzerinde duruldu.

  Ziyaret Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi'nin gezilmesinin ardından sona erdi.

 • Rıdvan Hoca Vakfı’ndan Vakfımıza Ziyaret

  Rıdvan Hoca Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Seyfi Pınarbaşı ve Kahramanmaraş Platformu Dönem Sözcüsü Süleyman Erayman’dan oluşan heyet vakfımızı ziyaret etti.

  8 Haziran Pazartesi günü gerçekleştirilen ziyarette başkanımız Turgay Aldemir ile görüşen heyetle pandemi sürecinde yapılacak çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Heyet vakfımızı da gezerek birimlerimizdeki çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

 • Suriyeli Doktorlardan Anlamlı Ziyaret

  Suriye Doktorlar Birliği Başkanı Mustafa Lölük, Hatim Cubran ve Mustafa Al Hüseyin’den oluşan heyet 21 Mayıs Perşembe günü vakfımızı ziyaret ederek pandemi sürecindeki çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

  Ziyarette Bülbülzade vakfı Başkanı Turgay Aldemir ile görüşen Mustafa Lölük, dünyanın ve ülkemizin bir numaralı gündemi olan korona virüs salgını ile ilgili bilgiler verdi. Lölük, sözlerini şöyle sürdürdü; “Gaziantep’deki göçmenlerin sağlık merkezlerinde 75 Suriyeli doktor var. Yine dernek merkezlerinde de 75 doktor arkadaşımız var. Suriye içindeki hastanelerde ise 50’nin üzerinde doktor arkadaşımız çalışıyor. Suriyeli doktorlar olarak Gaziantep Valimiz Sayın Davut Gül’den çalışmalara aktif olarak katılmak için talepte bulunduk. Sayın valimiz de Gaziantep’te sağlıkçı açığının olmadığını söyleyerek bize teşekkür etti. Biz de şehrin girişlerinde gönüllü olarak ateş ölçümleri yapmaya başladık. Yine şehrin içinde belirlenen 8 noktada ateş ölçümleri yapıyoruz. Bularlarda 700 sağlıkçı arkadaşımız gönüllü olarak nöbetleşe çalışıyor. Bu necip millet 9 yıldır Suriyelilere yardım ve himayelerini gönüllü olarak yapıyor. Biz de elimizden geldiği kadarıyla sürece katkı sunmak istiyoruz. Yine yaşlı doktorlarımız da süreçte aktif olarak görev alabilmek için izin istiyoruz. Kızılay ile anlaşarak haftada bir gün kan bağışı kampanyası yürütüyoruz. Şehrimizde korona virüse yakalanan hasta sayısı 1147 civarında. Bunun sadece 22 tanesi Suriyeli vatandaşlarımızdan oluşuyor. Suriyeli doktorlar ve muhacirler olarak bu süreçte kurallara uyarak halkımızın pandemi ile olan mücadelesine destek vermekten memnuniyet duyuyoruz” dedi.

  Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir de; “İyilik Derneği ile beraber hastalarımıza gıda ve giyim desteğinde bulunmak istiyoruz. Bayramdan sonra doktor arkadaşlarımızla bir araya gelip süreçle ilgili görüş alışverişinde bulunacağız. Ortadoğu Medya İletişim Merkezi’nin öncülüğünde Suriyeli doktorların bu süreçteki çalışmalarıyla ilgili üç dilde bir belgesel hazırlayacağız. Yine doktor arkadaşlarımızın bu süreçteki hikâyelerini yazılı hale getirerek gelecek kuşaklara ışık tutmasını istiyoruz. Suriyeli doktorların bu örnek çalışmalarını şehrimizdeki siyasi parti ve meslek örgütlerini ziyaret ederek anlatmalarınız öneriyoruz” dedi.

  Görüşmenin ardından Turgay Aldemir misafirlerine kitaplarını hediye etti.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız