Cumartesi, 26 Eylül 2020
Yetim Anneleri Yusuf’un Üç Gömleği’ni Tahlil Etti

Yetim Anneleri Yusuf’un Üç Gömleği’ni Tahlil Etti Öne Çıkarılmış

Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu tarafından yetim annelerine yönelik düzenlenen kitap tahlili programında “Yusuf’un Üç Gömleği” kitabı tahlil edildi.

28 Aralık Cumartesi günü BEKAM Konferans Salonunda düzenlenen kitap tahlili programına Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet, komisyon üyeleri ve 45 yetim annesi katıldı. Aylık olarak düzenlenen kitap tahlilli programında ilk önce kitabı okuyarak gelen yetim annelerine sınav yapıldı. 45 yetim annesi sınavda kitapla ilgili soruları yanıtladı. Ardından Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet’in moderatörlüğünde iki yetim annesi kitabın tahlilini yaptı. Kitap tahlilinin ardından sınava girip biri 100 olmak üzere 95 puan alan 8 yetim annesine komisyon üyeleri tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Program anısına katılan tüm yetim annelerine İyilikder Gaziantep Temsilciliği tarafından hazırlanan hediyeler takdim edildi. Program, toplu hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Yetimlerle Gönül Sofralarında Buluşuyoruz

  Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu ve İyilikder Gaziantep Temsilciliği tarafından organize edilen  “Yetimlerle Gönül Sofralarında Buluşalım” kampanyası yoğun bir ilgi ile devam ediyor.

  Bu yıl 5’inci yılına giren kampanya Korona Virüs salgını nedeniyle gönüllü aileler yetim aileleri en az haftada bir gün telefonla arayıp halini hatırını soruyor, iftarlık götürmek isteyen gönüllüler iftarlıklıklarını yetim ailelerin evlerine bırakabiliyor, yetim çocuklara bayramlık almak isteyenler de kıyafet alabiliyor. Yetim Komisyonu başkanı Hatice Sohbet kampanyanın ramazan sonrasında devam ederek tüm yıla yayılmasını hedeflediklerini belirtti.

  Başvuru formunu doldurmak için TIKLAYIN!

 • Yetimlerle Gönül Sofralarında Buluşalım

  Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu ve İyilikder Gaziantep Temsilciliği tarafından organize edilen “Yetimlerle İftar Sofralarında Buluşalım” kampanyası bu sene Korona Virüs salgını dolayısıyla format değiştirerek  “Yetimlerle Gönül Sofralarında Buluşalım” şeklinde devam edecek.

  Bu yıl 5’inci yılına giren kampanya ile gönüllü aileler iftarlıklarını alarak yetim ailelerin evlerinde iftar yapıp ailelere destekte bulunuyorlardı. Bu Ramazan ayında ise kampanya Korona Virüs salgını dolayısıyla format değiştirerek “Yetimlerle Gönül Sofralarında Buluşalım” şeklinde dönüştürüldü. Yeni kampanya ile gönüllü aileler yetim aileleri en az haftada bir gün telefonla arayıp halini hatırını soracak, iftarlık götürmek isteyen gönüllüler iftarlıklarını yetim ailelerin evlerine bırakabilecek, yetim çocuklara bayramlık almak isteyenler de kıyafet alabilecekler. Yetim Komisyonu başkanı Hatice Sohbet bu kampanyanın başlangıcının Ramazan ayı olmasını, buradan da tüm yıla yayılmasını amaçladıklarını belirtti.

  Kampanya dolayısıyla Yetim Komisyonu tarafından yapılan açıklama ise şöyle; “Bugüne kadar gönüllülerimizle zorlukları paylaştık. Paylaşırken sofralarımıza sevgiyi katık ettik. Yetim çocukları kendi çocuklarımıza kardeş ettik ve paylaştık iftar sofralarımızı. Maddi manevi imkân sahibi olan destekçilerimizi özellikle sosyal izolasyonun yalnızlık duygusunu daha da arttırdığı bu günlerde “Kardeşlik” unvanını perçinlemeye davet ediyoruz. Belki sofralarımızda değil ama ilgimizle, sevgimizle, kardeşliğimizle yetimleri kalbimizde konuk edelim. Elimizdeki nimetleri yetimlerimizle de paylaşarak bu ramazan gönül sofralarında buluşalım.”

  Başvuru formunu doldurmak için TIKLAYIN!

 • Yetimler “Küçük Prens”i Tahlil Etti

  Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu’nun düzenlediği kitap tahlili programında yetim öğrenciler ve ailelerinin katılımıyla Antonie de Saint’in “Küçük Prens” isimli kitabını tahlil edildi.

  18 Kasım Cumartesi günü BEKAM Konferans Salonunda yapılan kitap tahliline Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet, komisyon üyeleri öğrenciler ve aileleri katıldı. 47 yetim öğrencinin katıldığı programda kitabı okuyarak gelen öğrencilere yönelik önce bir sınav yapıldı. Sınavda öğrenciler komisyon tarafından kitapla ilgili hazırlanan soruları yanıtladı. Ardından dört yetim öğrenci tarafından kitabın tahlili yapıldı. Tahlil sonunda sınav sonucunda dereceye giren 7 öğrenciye hediye çekleri komisyon üyeleri tarafından verildi.

  İyilikder Gaziantep Temsilciliği kitap tahlili programına katılan tüm öğrencilere çanta hediye etti. Program hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız