Salı, 31 Mart 2020
STK ve Kamu Temsilcileri Vakfımızı Ziyaret Etti

STK ve Kamu Temsilcileri Vakfımızı Ziyaret Etti Öne Çıkarılmış

Kamu-STK İşbirliğini Güçlendirme Projesi kapsamında ülkemizin çeşitli yerlerinden gelen STK ve Kamu temsilcileri vakfımızı ziyaret ederek çalışmalarımızla ilgili bilgi aldı.

Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yürüttüğü Kamu-STK İşbirliğini Güçlendirme Projesi kapsamında 22 Ocak Çarşamba günü ülkemizin çeşitli yerlerinden gelen dernek, vakıf, üniversite ve kamu kurumu temsilcileri vakfımızı ziyaret ederek çalışmalarımızla ilgili bilgi aldı. Sabah kahvaltısı ile başlayan program da vakfımızın çalışmaları vakıf başkanımız Turgay Aldemir ve birim sorumlularının katıldığı toplantı ile misafirlere anlatıldı.

Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Suriye’ye dönük bir radyomuz var. Gazetemiz çıkıyor 5 yıldır. Televizyon stüdyomuz var. Orada da belgeseller, programlar çekiliyor, bir akademi gibi gençler yetişiyor. Televizyon yayını yok, şu anda da TRT’ye program çekiliyor. Yetim çalışmaları var, kadın ve gençlik çalışmaları var, yardım çalışmaları var. Bülbülzade Vakfı aynı zamanda Anadolu Platformu’nun kurucu üyesi. Türkiye’deki sivil toplum alanındaki çalışmaları da ortak yürütüyoruz. Çevreyle ilgili çalışmalarımız var. 250 dönüm bir arazide 3 bin 500 kamyon taş topladık. Orada 35 bin ağaç büyüttük. 70’den fazla meyve var orada.  Şuanda meyve veriyor. Orada kuş popülâsyonu değişti, hayatın akışı değişti. Onun yanına bir kervansaray projelendirdik. Gençlik merkezi, aile merkezli bir yer olacak. Bizim çabamız bakışımızı büyütmek, çerçeveyi genişletmek, hiç kimseyi dışarıda bırakmadan kapsayıcı çözümler üretmek. Bu da kendimizi geliştirmemizden geçiyor” dedi.

Toplantıda Anadolu Kadın ve Aile Derneği Başkanı Rabia Aldemir, AKADDER’in çalışmaları, Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet Yetim çalışmaları, İyilikder Gaziantep Temsilcisi Cavit Karakaş yardım çalışmaları, Ortadoğu Medya İletişim Merkezi Genel Koordinatörü Mehmet Fatih Eminoğlu da medya alanında yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Ziyaret, Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi’nin gezilmesinin ardından vakıf önünde çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Kızılay Genel Müdürü Vakfımızı Ziyaret Etti

  Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan ve beraberindeki heyet 11 Mart Çarşamba günü vakfımızı ziyaret etti.

  Ziyarette vakfımızın başkanı Turgay Aldemir ile görüşen Dr. İbrahim Altan ile İdlib’deki yardım faaliyetleri başta olmak üzere Suriye içerisindeki faaliyetler, Türkiye’deki çalışmalar ve bölgesel gelişmelerle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

 • İdlib’e Yardım Komisyonundan Vakfımızı Ziyaret Etti

  Çeşitli Suriyeli sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütleri tarafından “Kardeşlik Sınır Tanımaz” sloganıyla başlatılan İdlib’e yardım kampanyası kapsamında bir heyet vakfımızı ziyaret etti.

  Çeşitli Suriyeli sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütleri, İdlib’e Yardım Komisyonu adıyla organizasyonda bir araya gelerek bir topluluk oluşturdu ve İdlib’e yardım kampanyası başlattı. Komisyon üyelerinden Muhammed Ammar El Hafız ve beraberindeki heyet kampanya ile ilgili görüş alışverişinde bulunmak amacıyla 26 Şubat Çarşamba günü vakfımızı ziyaret etti.

  Ziyarette Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ile görüşen heyetle İdlib’e insani yardım konularıyla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Muhammed Ammar El Hafız yardım kampanyası ile ilgili detaylı bilgiler vererek kampanyayı İyilik Derneği’nin desteğiyle ile yapmak istediklerini dile getirdi. Görüşmede ortak olarak yardım çalışmaları yapılması konusunda fikir birliğine varıldı.

 • Mehmet Nezir Gül’e Hayırlı Olsun Ziyareti

  Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ve beraberindeki heyet Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehmerlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne atanan Mehmet Nezir Gül’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

  Ziyaret kapsamında Anadolu Platformu ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen program ve projeler ele alındı. Özel yetenekli çocuklarla başlatılan projenin ilerleyen aşamalardaki süreci hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Yine aynı şekilde Anadolu Kültür Merkezleri hakkında istişareler yapıldı.

  Ziyaret karşılıklı iyi niyet temennileriyle son buldu.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız