Arabic English Turkish
Pazar, 07 Mart 2021
Öğretmen Komisyonu “Uygarlıkların Batışı”nı Tahlil Etti

Öğretmen Komisyonu “Uygarlıkların Batışı”nı Tahlil Etti Öne Çıkarılmış

Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu tarafından düzenlenen kitap tahlili programında Amin Maalouf’un “Uygarlıkların Batışı” kitabı tahlil edildi.

Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu tarafından 11 Şubat Salı günü Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda düzenlenen kitap tahlili programında Amin Maalouf’un “Uygarlıkların Batışı” kitabı tahlil edildi. Öğretmen Komisyonu Başkanı Mesut Aydağ’ın modertörlüğünde yapılan programda kitabın sunumunu eğitimci Şavaş Ahmet Aksu yaptı.  Bu yıl ilki yapılan programa çok sayıda komisyon üyesi öğretmen katıldı.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • "Tahta Kalem" Fanzininin İkinci Sayısı Çıktı

  Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu Genç Öğretmen Birimi tarafından hazırlanan “Tahta Kalem” fanzininin ikinci sayısı yayımlandı. “Bazı Kalemler Ufku Göstermek İçindir” sloganıyla ayda bir çıkarılan fanzinin bu sayısında Aliya İzzetbegoviç’in “Yeryüzünün öğretmeni olabilmek için, gökyüzünün öğrencisi olmak lazım” sözü manşete taşınmış.

  Bir edebiyat çalışması olarak çıkarılan fanzinde; öğretmen günlükleri, denemeleri, hatıraları, öğretmen-öğrenci iletişiminin mizahi boyutu yer alıyor.

  Tahta Kalem’in ikinci sayısında Fazilet Taş; Turritopsis Dohrnii, Fatıma Zehra Soylak; Neyi Bildik ki Neyi Unutalım, Meryem Güler; Bugün Bir Düş Gördüm Ben, Esra Altıok Sevdi; Altını Çizdiklerim, Dua Elneccar; Kalbine Bir Bak, Zeynel Kaplan; Rüzgârı Dinleyen Çocuk, Serpil Yılmaz; Bir Mucizenin Öyküsü, Turgut Kahveci; Muallim ve Gönül İnsanı Nurettin Topçu yazıları yer alıyor.

  “Tahta Kalem” fanzinine siz de katkıda bulunmak isterseniz eğitime ve öğretmene dair tüm eserlerinizi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresinden yayın kuruluna ulaştırabilirsiniz.

  Fanzini PDF olarak okumak/indirmek için tıklayın

 • Genç Öğretmen Birimimizden Tahta Kalem Fanzini

  Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu Genç Öğretmen Birimi tarafından hazırlanan aylık öğretmen fanzini “Tahta Kalem”in ilk sayısı çıktı. Bir edebiyat çalışması olarak çıkarılan fanzinde; öğretmenlerin günlükleri, hatıratları, öğretmen kavramının ifade ettiği yer, birçok öğretmen-öğrenci iletişiminin mizahi boyutu yer alıyor.

  Tahta Kalem’in ilk sayısında yakın tarihte kendisini rahmeti rahmana uğurladığımız, emeğiyle, çalışmasıyla tüm öğretmenlere ufuk olan Prof. Dr. Fuat Sezgin'e geniş yer ayrılmış. Fanzinin her sayısında şahsiyet, film kritikleri, kitap tahlilleri gibi bölümlerine de yer verilmiş.

  Eğitime ve öğretmene dair tüm eserlerinizi fanzinin kapağımızda yer alan E-posta adresinden yayın kuruluna ulaştırabilirsiniz.

  Fanzini PDF olarak okumak/indirmek için tıklayın

 • Zor Zamanlar ve İmkanlar

  Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu Genç Öğretmen Birimi tarafından organize edilen ve İbrahim Özmantar’ın konuşmacı olarak katıldığı “Zor Zamanlar ve İmkanlar” konulu seminer 5 Ocak Salı günü video konferans yöntemiyle yapıldı.

  Çok sayıda öğretmen komisyonu üyesinin katıldığı seminerde konuşan İbrahim Özmantar sunumunda öğretmenlerin kendisini yetiştirmeleri için birçok konuyu ele aldı. Özmantar, dar zamanları manevi hayatı zenginleştirecek bir imkân olarak görmek gerektiğini belirterek, bunu yaparken sanat ve edebiyatı hiçbir zaman es geçmemek gerektiğini vurguladı.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Arabic English Turkish

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow