Cuma, 04 Aralık 2020
Fatma Şahin, Şafak Radyo ve Fecr Radyo’da Gündemi Değerlendirdi

Fatma Şahin, Şafak Radyo ve Fecr Radyo’da Gündemi Değerlendirdi Öne Çıkarılmış

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şafak Radyo ve Fecr Radyo’da ortak canlı yayına konuk olarak gündemdeki konularla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Fatma Şahin 1 Nisan Çarşamba günü Ortadoğu Medya İletişim Merkezi Genel Koordinatörü Mehmet Fatih Eminoğlu’nun moderatörlüğünde gerçekleştirilen canlı yayına telefonla bağlanarak, Fecr Radyo Sorumlusu Aladdin Hüsso ve Şafak Radyo Sorumlusu Adil Yeter’in sorularını yanıtladı. Şahin, şunları söyledi;  “Öncelikle Rabbimden bu musibet sürecini rahmete dönüştürmesini diliyorum. Şifa ismiyle dünyaya şifa vermesini diliyorum. Olağanüstü bir dönemden geçiyor dünya, küresel bir sorun ulusal bir mücadele var.  Ulusal mücadele de yerel mücadele de bizim için çok önemli.

Biz Cumhurbaşkanımızın ve bakanlıklarımızın göndermiş olduğu genelgelerin uygulayıcısıyız, denetleyicisiyiz, bilgilendiricisiyiz. Bu bakımdan bir taraftan genelgeler doğrultusunda yapılması gerekenleri çalışıyoruz, en önemli başlığımız şehrin dezenfektesiydi. Burada eczaneler, kuaförler olmak üzere bütün grupların dezenfektesine girdik. İkinci bölümde toplu taşıma; tramvay, otobüsler, halk otobüsleri, dolmuşlar, taksiler, bunların dezenfektesiydi. Bunların dezenfektesini sağladık. Sonra sosyal mesafe çok önemli, özellikle toplu taşımada birer koltuğu boş bırakarak yolcular arasında bir buçuk metre mesafeyi koruyarak yeniden düzenledik. Bu toplu taşımayla ilgili çalışmaların da ciddi bir denetlemesini yapıyoruz. Bundan sonra da fırıncılarla ilgili bir çalışmamız var. Mesela dün organize sanayideki işçi servislerini valimizle birlikte denetledik. Sosyal mesafeye baktık, işçilerimizin ateşlerini ölçtük. Hem onlara bir kit hazırladık, içinde kendi hazırladığımız maske var, eldiven var, deterjan var, sabun var. İşçilerimizin hepsine bunları dağıtıyoruz. GİKOM diye bir sistem kurduk. Nedir bu e-belediyecilik. İnsanların belediyeye gelmeden belediye hizmetini yapacağı, insanların belediyeye dair bütün ihtiyaçlarını, sorusunu cevaplandıracağı bir iletişim koordinasyon merkezi yaptık. Şimdi onun çok faydasını görüyoruz. Şehrin bütün talebini alıp GİKOM üzerinden dönecek bir altyapıyı oluşturduk” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, konuşmasının son bölümlerinde online olarak devam eden GASMEK kurslarından bahsetti. Ayrıca şehrin girişlerinde gönüllü nöbet tutan Suriyeli doktorlara da teşekkür etti.

Şafak Radyo’nun yayınlarını FM 98.0’dan Gaziantep’te, www.safakradyo.net web adresi üzerinden de tüm dünyada dinleyebilirsiniz. Ayrıca Facebook hesabından geçmiş yayınların tekrarını izleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Kurs Kayıtlarımız Başlıyor

  Ortadoğu Medya İletişim Merkezi tarafından düzenlenen; Gazetecilik, Muhabirlik, Fotoğrafçılık, Metin Yazarlığı, Yeni Medya ve Kamera Kullanımı kurslarına kayıtlar başladı.

  Sınırlı sayıda kursiyerin kabul edileceği kurslara kayıtlar 31 Aralık tarihine kadar devam edecek. Kayıtlar online form ile yapılacak ve süre bitiminin ardından kesin kayıt hakkı kazananlar ilan edilecek. 4 ay sürecek kursların sonunda Ortadoğu Medya İletişim Merkezi tarafından kursiyerlere sertifika verilecek. Ayrıca dört kursiyere part-time çalışma olanağı ve TRT’ye yapılan televizyon programına katılma hakkı verilecek. Başvuru bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  Başvuru Bilgileri:

  - Eğitime 18 Yaş üstü herkes başvurabilecek.

  - Eğitime başvuru yapanlar arasından yapılacak seçme ile ücretsiz 4 aylık sıkı bir kurs verilecek.

  - Kursa katılanlara Ortadoğu Medya İletişim Merkezi adına katılım belgesi verilecek.

  - Kursa katılanlardan dört kişiye part-time ücretli ve yüz yüze eğitime geçme hakkı verilecek

  - Kursa katılanlardan dört kişi TRT’ye yapılan televizyon programında stajyer olarak katılma hakkı verilecek. Roll Caption’da isimlerine yer verilecek.

  - Kursa katılanlardan bir kişinin görsel (Video – Fotoğraf) projesine prodüksiyon desteği verilecek.

  - Kursa katılım sağlayanlar için devamlılık mecburi tutulacak. %15 devamsızlık hakkı tanınacak.

  Kayıt formunu doldurmak için Tıklayın

 • İşrak Gazetesi’nin 116. Sayısı Çıktı

  Ülkemizde; Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak üç dilde yayımlanan İşrak Gazetesi’nin 116. sayısı yayımlandı. Pandemi sürecinde e-gazete olarak yayımlanan gazetenin bu sayısında Azerbaycan’ın Karabağ’da kazandığı büyük zafere vurgu yapılarak; “Azerbaycan’ın Büyük Zaferi” manşeti atılmış.

  15 günde bir çıkan gazetenin sürmanşetinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türkiye Dünyanın En Güçlü 10 Ekonomisi Arasına Girecek” demeci yer alıyor.

  Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Subhi Dusuki “Suriye Rejimi ve Normalleşme”, Ahmed Mazhar Saadu “Esad Ailesinin Vatan Hırsızlığının 50. Yıldönümü”, Semir Harrat “Dünyanın 10. Ekonomisi Türkiye!”, Zekeriya Kurşun “Biden’i Sevmeli miyiz?”,  Yasin Aktay “Tekfir Değil Tezkir”, Halime Kökçe “Avrupa’nın Yeni Kurucu Ötekisi” makaleleri öne çıkıyor.

  Gazetede daha birçok yazar ve şairin; şiir, deneme, öykü ve makaleler ile Türkiye’den ve Suriye’den birçok aktivite ve haberlere yer veriliyor.

  Gazeteyi online okumak için tıklayın.

 • Sine-Bakış Programı Şafak FM’de

  Vizyona yeni giren ve unutulmaz filmlerin kritiğinin yapıldığı Sine-Bakış programı Cumartesi günleri saat 11.00’da Şafak FM’de canlı olarak yayınlanıyor.

  Bir öğretmen ve öğrenci bakış açısıyla filmlerin yorumlandığı programın ilk bölümünde Seven filminin kritiği yapıldı. Fazilet Taş ve Hüseyin Sohbet tarafından sunulan programda filimler hakkında araştırmalar anlatılıyor, dünyada ünlü olmuş filimler yorumlanıyor.

  Şafak Radyo’nun yayınlarını FM 98,0’dan Gaziantep’te, www.safakradyo.net web adresi üzerinden de tüm dünyada dinleyebilirsiniz. Ayrıca Facebook hesabından geçmiş yayınların tekrarını izleyebilirsiniz.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız