Cuma, 23 Nisan 2021
“Hikayeye Ses Ver” Yarışması

“Hikayeye Ses Ver” Yarışması Öne Çıkarılmış

Anadolu Platformu Evde Karakter Eğitimi Komisyonu “Hikayeye Ses Ver” adlı hikaye seslendirme yarışması başlattı.

Evde Karakter Eğitimi Türkiye Geneli 3. ve 4. Sınıf öğrencileri için “Hikayeye Ses Ver” adlı yarışma başlattı.  Çocukları evde kaldıkları süre içinde aileleriyle birlikte heyecan duyacakları bir atmosfere dahil etme amacında olan yarışma 13-26 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Yarışmada Hüseyin Özhazar’ın Hikayeler ve Kavramlar serisinden belirlenen hikâyeler seslendirilecek.

Belirlenen gün ve saate kadar 533 456 19 09 numaralı telefona Whatsapp uygulaması üzerinden gönderilecek olan ses kayıtları jüri üyleri tarafından değerlendirilerek dereceye giren çocuklara aşağıdaki ödüller verilecek:

- Bilgisayar + Hikâye Kitabı
- Bisiklet + Hikâye Kitabı
- Tablet + Hikâye Kitabı
- ve 5. ye Dijital saat + Hikâye Kitabı
- Sonraki 10 kişiye Hikâyeler ve Kavramlar kitaplarından hediyeler verilecek.

Yarışmaya başvurmak ve detaylı bilgi almak için: tıklayınız!

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • EKE’den Ramazan Ayına Özel Atölyeler

  Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi (EKE) Komisyonu Ramazan ayına özel atölyeler düzenliyor. Ramazan ayı boyunca 4 hafta sürecek atölyeler şöyle; 04-06 yaş ve 07-09 yaş arası çocuklar için Hadis sohbetleri Atölyesi, 04-06 yaş arası çocuklar için Masal Atölyesi, 07-10 yaş arası çocuklar için Adab-ı Muaşeret Atölyesi.

  Atölyeler cumartesi günleri Zoom platformu üzerinden çevrimiçi olarak yapılacak. Kayıt ve iletişim bilgililerini ilgili afişin üzerinden edinebilirsiniz.

 • EKE Komisyonumuzdan Dört Yeni Atölye

  Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi Komisyonumuz düzenlediği Düşünce Atölyesi, Kur’an-ı Kerim - Elifba Atölyesi, Bizim Mucitler ve Peygamberler Atölyesi ile çocuklarımızın bilinçli şekilde yetişmesine katkıda bulunuyor.

  6 Şubat Cumartesi günü başlayan atölyeler Zoom uygulaması üzerinden çevirim içi olarak yapılıyor. Düşünce Atölyesi “P4C Eğitimi”nde eğitimler iki grup şeklinde veriliyor. Birinci grup; 5-6-7 yaş çocuklara yönelik olarak eğitimci Ahsen Esra Yıldırım’ın idaresinde yapılırken, ikinci grupta ise 8-9-10 yaş çocuklar yer alıyor ve eğitimci Asude Kar yönetiminde dersler işleniyor.

  Kur’an-ı Kerim ve Elifba Atölyesi 1-2-3-4 ve 5. Sınıflara yönelik olarak yapılıyor. Eğitimciler Gülizar Yılmaz ve Esma Güneş idaresinde yapılıyor. Atölyede bir de minikler grubu yer alıyor.

  Peygamberler Atölyesi, 4-6 yaş çocuklara yönelik olarak eğitimci Şehadet Söğüt tarafından yapılırken, Bizim Mucitler “Altın Çağa Yolculuk” Atölyesi, eğitimci Fatma Nur Ak tarafından 2-3-4. sınıflara yönelik olarak yapılıyor.

  Atölyelerle ilgili detaylı bilgiyi ilgili afişin altındaki telefon numaralarını arayarak ulaşabilirsiniz.

   

 • EKE Komisyonunda Görev Değişimi

  Arzın imarı neslin inşasını şiar edinen vakfımızın önemli çalışmalarından biri olan Evde Karakter Eğitimi (EKE) Komisyon başkanlığını 3 yıldır yürüten Canan Yılmaz görevini Rukiye Kaplan’a devretti.

  “Bir yıl sonrasını düşünüyorsan tohum ek, Ağaç dik on yıl sonrası ise tasarladığın, Ama yüz yıl sonrası ise düşündüğün, bir çocuk eğit”  diyen Çinli Ozan Kuan-Tzu Yu anımsatan görev teslimi sürecinde Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Ormanında verilen emeklerle EKE çocuklarımız tarafından dikilen ağaçların meyvesi olan badem ile yeni çıkan İnsanlığın Geleceği ve Sivil Toplum kitabı hediye edildi. Hediyeyi takdim eden vakıf başkanımız Turgay Aldemir emekleri için Canan Yılmaz’a teşekkürlerini iletti.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow