Pazar, 24 Ocak 2021
Yetimlerle Gönül Sofralarında Buluşuyoruz

Yetimlerle Gönül Sofralarında Buluşuyoruz Öne Çıkarılmış

Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu ve İyilikder Gaziantep Temsilciliği tarafından organize edilen  “Yetimlerle Gönül Sofralarında Buluşalım” kampanyası yoğun bir ilgi ile devam ediyor.

Bu yıl 5’inci yılına giren kampanya Korona Virüs salgını nedeniyle gönüllü aileler yetim aileleri en az haftada bir gün telefonla arayıp halini hatırını soruyor, iftarlık götürmek isteyen gönüllüler iftarlıklıklarını yetim ailelerin evlerine bırakabiliyor, yetim çocuklara bayramlık almak isteyenler de kıyafet alabiliyor. Yetim Komisyonu başkanı Hatice Sohbet kampanyanın ramazan sonrasında devam ederek tüm yıla yayılmasını hedeflediklerini belirtti.

Başvuru formunu doldurmak için TIKLAYIN!

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Üniversiteyi Kazanan Yetim Öğrencilerle Hasbihal

  Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu bu sene üniversiteyi kazanan yetim öğrencilerle bir araya gelerek üniversite eğitiminde yapması gerekenlerle ilgili bir hasbihal gerçekleştirdi.

  Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi avlusunda gerçekleştirilen hasbihale bu sene üniversiteye kazanan 16 yetim öğrenci ile Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet, komisyon üyeleri ve Anadolu Öğrenci Birliği bölge temsilcileri katıldı.

  Hasbihalde üniversitede iyi bir eğitim almak için yapılması gerekenler, eğitim hayatı boyunca dikkat edilmesi gereken hususlar ve Anadolu Öğrenci Birliği’nin üniversite çalışmaları hakkında bilgiler verildi. Hasbihal sonunda komisyon üyeleri tarafından öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edildi.

 • Yetimlerle Gönül Sofralarında Buluşalım

  Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu ve İyilikder Gaziantep Temsilciliği tarafından organize edilen “Yetimlerle İftar Sofralarında Buluşalım” kampanyası bu sene Korona Virüs salgını dolayısıyla format değiştirerek  “Yetimlerle Gönül Sofralarında Buluşalım” şeklinde devam edecek.

  Bu yıl 5’inci yılına giren kampanya ile gönüllü aileler iftarlıklarını alarak yetim ailelerin evlerinde iftar yapıp ailelere destekte bulunuyorlardı. Bu Ramazan ayında ise kampanya Korona Virüs salgını dolayısıyla format değiştirerek “Yetimlerle Gönül Sofralarında Buluşalım” şeklinde dönüştürüldü. Yeni kampanya ile gönüllü aileler yetim aileleri en az haftada bir gün telefonla arayıp halini hatırını soracak, iftarlık götürmek isteyen gönüllüler iftarlıklarını yetim ailelerin evlerine bırakabilecek, yetim çocuklara bayramlık almak isteyenler de kıyafet alabilecekler. Yetim Komisyonu başkanı Hatice Sohbet bu kampanyanın başlangıcının Ramazan ayı olmasını, buradan da tüm yıla yayılmasını amaçladıklarını belirtti.

  Kampanya dolayısıyla Yetim Komisyonu tarafından yapılan açıklama ise şöyle; “Bugüne kadar gönüllülerimizle zorlukları paylaştık. Paylaşırken sofralarımıza sevgiyi katık ettik. Yetim çocukları kendi çocuklarımıza kardeş ettik ve paylaştık iftar sofralarımızı. Maddi manevi imkân sahibi olan destekçilerimizi özellikle sosyal izolasyonun yalnızlık duygusunu daha da arttırdığı bu günlerde “Kardeşlik” unvanını perçinlemeye davet ediyoruz. Belki sofralarımızda değil ama ilgimizle, sevgimizle, kardeşliğimizle yetimleri kalbimizde konuk edelim. Elimizdeki nimetleri yetimlerimizle de paylaşarak bu ramazan gönül sofralarında buluşalım.”

  Başvuru formunu doldurmak için TIKLAYIN!

 • Yetimler “Küçük Prens”i Tahlil Etti

  Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu’nun düzenlediği kitap tahlili programında yetim öğrenciler ve ailelerinin katılımıyla Antonie de Saint’in “Küçük Prens” isimli kitabını tahlil edildi.

  18 Kasım Cumartesi günü BEKAM Konferans Salonunda yapılan kitap tahliline Yetim Komisyonu Başkanı Hatice Sohbet, komisyon üyeleri öğrenciler ve aileleri katıldı. 47 yetim öğrencinin katıldığı programda kitabı okuyarak gelen öğrencilere yönelik önce bir sınav yapıldı. Sınavda öğrenciler komisyon tarafından kitapla ilgili hazırlanan soruları yanıtladı. Ardından dört yetim öğrenci tarafından kitabın tahlili yapıldı. Tahlil sonunda sınav sonucunda dereceye giren 7 öğrenciye hediye çekleri komisyon üyeleri tarafından verildi.

  İyilikder Gaziantep Temsilciliği kitap tahlili programına katılan tüm öğrencilere çanta hediye etti. Program hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız