Cuma, 23 Nisan 2021
EKE Pandemi Sürecinde Neler Yapıyor?

EKE Pandemi Sürecinde Neler Yapıyor? Öne Çıkarılmış

Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi (EKE) projesinde yer alan gruplar pandemi sürecinde çalışmalarına evde devam ediyor.

Grup öğrencileri oluşturulan whatsapp grupları üzerinden görüşmelerine devam ediyor.  Öğrenciler ramazan ayını heyecanla karşıladı.  Kimi evinin duvarlarına, kimi kapı girişine, kimi yaptıkları özel köşelerle duygu ve düşüncelerini paylaştılar. Evlerde eskiden yapılan gölge oyunlarından,  aile efradıyla birlikte kılınan teravih namazlarına kadar, ilk sahurlarını ve ilk iftar heyecanlarını oluşturulan bu ortak gruplarda sürekli paylaşarak ramazana renk katıyorlar.

Evde yapılan okumalar, organize edilen "hikâyeye ses ver" başlıklı yarışmayla bir adım öteye taşındı. Tüm Türkiye’de düzenlenen bu yarışmada öğrencimiz İnci Reyyan Çakır dereceye girerek kitap ve akıllı saat ödülünü almaya hak kazandı.

Çocuklar bu pandemi sürecinin evlerde sosyal mesafeye uyarak ve dışarı çıkmayarak geçmesini ve bir an önce normal akışa geçmeyi heyecanla bekliyorlar.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • EKE’den Ramazan Ayına Özel Atölyeler

  Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi (EKE) Komisyonu Ramazan ayına özel atölyeler düzenliyor. Ramazan ayı boyunca 4 hafta sürecek atölyeler şöyle; 04-06 yaş ve 07-09 yaş arası çocuklar için Hadis sohbetleri Atölyesi, 04-06 yaş arası çocuklar için Masal Atölyesi, 07-10 yaş arası çocuklar için Adab-ı Muaşeret Atölyesi.

  Atölyeler cumartesi günleri Zoom platformu üzerinden çevrimiçi olarak yapılacak. Kayıt ve iletişim bilgililerini ilgili afişin üzerinden edinebilirsiniz.

 • EKE Komisyonumuzdan Dört Yeni Atölye

  Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi Komisyonumuz düzenlediği Düşünce Atölyesi, Kur’an-ı Kerim - Elifba Atölyesi, Bizim Mucitler ve Peygamberler Atölyesi ile çocuklarımızın bilinçli şekilde yetişmesine katkıda bulunuyor.

  6 Şubat Cumartesi günü başlayan atölyeler Zoom uygulaması üzerinden çevirim içi olarak yapılıyor. Düşünce Atölyesi “P4C Eğitimi”nde eğitimler iki grup şeklinde veriliyor. Birinci grup; 5-6-7 yaş çocuklara yönelik olarak eğitimci Ahsen Esra Yıldırım’ın idaresinde yapılırken, ikinci grupta ise 8-9-10 yaş çocuklar yer alıyor ve eğitimci Asude Kar yönetiminde dersler işleniyor.

  Kur’an-ı Kerim ve Elifba Atölyesi 1-2-3-4 ve 5. Sınıflara yönelik olarak yapılıyor. Eğitimciler Gülizar Yılmaz ve Esma Güneş idaresinde yapılıyor. Atölyede bir de minikler grubu yer alıyor.

  Peygamberler Atölyesi, 4-6 yaş çocuklara yönelik olarak eğitimci Şehadet Söğüt tarafından yapılırken, Bizim Mucitler “Altın Çağa Yolculuk” Atölyesi, eğitimci Fatma Nur Ak tarafından 2-3-4. sınıflara yönelik olarak yapılıyor.

  Atölyelerle ilgili detaylı bilgiyi ilgili afişin altındaki telefon numaralarını arayarak ulaşabilirsiniz.

   

 • EKE Komisyonunda Görev Değişimi

  Arzın imarı neslin inşasını şiar edinen vakfımızın önemli çalışmalarından biri olan Evde Karakter Eğitimi (EKE) Komisyon başkanlığını 3 yıldır yürüten Canan Yılmaz görevini Rukiye Kaplan’a devretti.

  “Bir yıl sonrasını düşünüyorsan tohum ek, Ağaç dik on yıl sonrası ise tasarladığın, Ama yüz yıl sonrası ise düşündüğün, bir çocuk eğit”  diyen Çinli Ozan Kuan-Tzu Yu anımsatan görev teslimi sürecinde Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Ormanında verilen emeklerle EKE çocuklarımız tarafından dikilen ağaçların meyvesi olan badem ile yeni çıkan İnsanlığın Geleceği ve Sivil Toplum kitabı hediye edildi. Hediyeyi takdim eden vakıf başkanımız Turgay Aldemir emekleri için Canan Yılmaz’a teşekkürlerini iletti.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow
Snow