Cuma, 04 Aralık 2020
İşrak Gazetesi’nin 104. Sayısı Çıktı

İşrak Gazetesi’nin 104. Sayısı Çıktı Öne Çıkarılmış

Ülkemizde Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak üç dilde yayımlanan İşrak Gazetesi’nin 104. sayısı çıktı. Gazetenin bu sayısında da “Türkiye, dünyanın en ço tıbbi destek sağlayan üçüncü ülkesi” manşeti atılarak ülkemizin dünya ülkelerine yaptığı tıbbi yardımları kapak konusu olarak seçilmiş.

15 günde bir çıkan İşrak Gazetesi’nin 104. sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Avrupa Birliği’nin Türkiye’ye Karşı Olan Ayrımcılığı Bırakmaya Çağırdı” demeci ve devlet yetkililerinin Kovid-19 ile ilgili mesajları ikinci sayfada yerini alıyor. Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Subhi Dusuki “Değerler ve Korona”, Ahmed Mazhar Saadu “Yıkıma Rağmen Suriyeliler Yaşamakta Israrlı”, Dr. Zekeriya Melahiçi “Suriye Çatışmasında Son Perde”, Zekeriya Kurşun; “Bedevi Aklı, Körfez ve Libya”, Yasin Aktay “Kur’an-ı mehcur bırakmamak için”, Burhanettin Duran “Çin’i suçlamak yererli mi? “  makaleleri öne çıkıyor. Gazetede daha birçok yazar ve şairin; şiir, deneme ve makaleleri yer alıyor.

Gazete, ülkemizdeki bütün mülteci kampları ile resmi ve sivil kurumlar ile 60’ı aşkın ülkeye ücretsiz olarak gönderiliyor. İşrak Gazetesinde Türkiye’den ve Suriye’den birçok aktivite ve haberlere de yer veriliyor.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız