Cuma, 03 Temmuz 2020
İşrak Gazetesi’nin 106. Sayısı Çıktı

İşrak Gazetesi’nin 106. Sayısı Çıktı Öne Çıkarılmış

Ülkemizde Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak üç dilde yayımlanan İşrak Gazetesi’nin 106. sayısı çıktı. Pandemi sürecinde e-gazete olarak çıkan gazetenin bu sayısında da Suriye’nin Süveyda kentindeki gösteriler manşete taşınmış.

15 günde bir çıkan İşrak Gazetesi’nin 106. sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “İdlib’in Tekrar Çatışma Ortamına Dönmesine İzin Vermeyeceğiz” demeci, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın “Türkiye Üretim Kapasitesi ile Alternatif Güç Olacaktır” ikinci sayfanın başında yerini alıyor. Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Subhi Dusuki “Truva Atı”, Ahmed Mazhar Saadu “Sezar Yasası Kapıda ve Dans Başlıyor” Dr. Zekeriya Melahifçi “Haziran 1967’den Haziran 2020’ye Suriye” Zekeriya Kurşun “Osmanlı Kudüs’ü”, Yasin Aktay “Zulüm 1453’te Başladı Sloganını Kahire’den Duymak” ve Halime Kökçe’nin “ABD’yi Mazlumlar mı Yıkıyor, Yoksa” makaleleri öne çıkıyor. Gazetede daha birçok yazar ve şairin; şiir, deneme ve makaleleri ile Türkiye’den ve Suriye’den birçok aktivite ve haberlere de yer veriliyor.

Gazeteyi PDF formatında okumak için Tıklayın

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • İşrak Gazetesi’nin 107. Sayısı Çıktı

  Ülkemizde Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak üç dilde yayımlanan İşrak Gazetesi’nin 107. sayısı çıktı. Pandemi sürecinde e-gazete olarak yayın hayatına devam eden gazetenin bu sayısında da ABD’nin Suriye rejimine karşı yürürlüğe koyduğu “Sezar Yasası” manşete taşınmış.

  15 günde bir çıkan İşrak Gazetesi’nin 107. sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türkiye topraklarındaki mültecilere vatandaşlarıyla aynı imkânları sağlamaktadır” demeci ile Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın “Türkiye mazlumların umudu ve mültecilerin vatanı olmaya devam edecektir” demeci ikinci sayfanın başında yerini alıyor. Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Subhi Dusuki “Sezar Yasası ve Ekonomik Çöküş”, Ali Muhammed Şerif “Hayvan Yönettiğinde” Yasin Aktay “Libya’da toplu mezarlar, savaş suçları ve suç ortaklarının hesabı” Zekeriya Kurşun “Türkiye’nin Libya politikasında yeni dönem”, ve Burhanettin Duran’ın “Yunanistan ve Fransa’nın büyük derdi” makaleleri öne çıkıyor. Gazetede daha birçok yazar ve şairin; şiir, deneme, öykü ve makaleleri ile Türkiye’den ve Suriye’den birçok aktivite ve haberlere yer veriliyor.

  Gazeteyi PDF formatında okumak için Tıklayın

 • Rênas Programının Yeni Sezon Çekimleri Başladı

  Ortadoğu Medya İletişim Merkezi tarafından TRT Kürdi için hazırlanan Rênas (Yol Gösteren) programının yeni sezon çekimleri başladı.

  Önceki sezon çekimleri Gaziantep’deki tarihi camilerde yapılan Rênas’ın yeni sezon çekimleri Ortadoğu Medya İletişim Merkezi TV Stüdyosunda yapılıyor. Suriyeli âlim ve mütefekkir Prof. Dr. Mustafa Müslim tarafından sunulan programda güncel meselelerden itikadi konulara kadar birçok konu izleyicilerle paylaşılıyor. Programda stüdyodaki katılımcılardan ve dış çekim izleyicilerden gelen sorular cevaplanarak konular derinlemesine irdeleniyor.

  Rênas (Yol Gösteren) programını Pazar günleri saat 11.00’da TRT Kürdi ekranlarından izleyebilirsiniz.

 • İşrak Gazetesi’nin 105. Sayısı Çıktı

  Ülkemizde Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak üç dilde yayımlanan İşrak Gazetesi’nin 105. sayısı çıktı. Gazetenin bu sayısında da “Türk SİHA’ları Libya’da Dengeleri Değiştiriyor” manşeti atılarak ülkemizin Libya meşru hükümetine verdiği destek kapak konusu olarak seçilmiş.

  15 günde bir çıkan İşrak Gazetesi’nin 105. sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan: Müslümanların Ramazan Bayramını Tebrik Etti ve Türkiye’nin Daha Fazla Gelişme kaydedeceğinin Müjdesini Verdi” demeci, devlet yetkililerinin bayram mesajları ve Korona Virüs ile ilgili demeçleri ikinci sayfada yerini alıyor. Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Subhi Dusuki “Uluslar arası Değişkenler”, Ali Muhammed Şerif “Ey Bayram Biz Garibiz”, Dr. Muataz Muhammed Zin “Karşı devrimler Arap Baharı Devrimlerini Yok Etmeyi Başardı mı?”, Zekeriya Kurşun; “Türkiye-Mağrip ilişkilerinde yeni bir soluk”, Burhanettin Duran “İsrail yayılmacılığında yeni aşama”,  Yasin Aktay “Libya’da kimin ne işi var?” makaleleri öne çıkıyor. Gazetede daha birçok yazar ve şairin; şiir, deneme ve makaleleri yer alıyor.

  Gazete, ülkemizdeki bütün mülteci kampları ile resmi ve sivil kurumlar ile 60’ı aşkın ülkeye ücretsiz olarak gönderiliyor. İşrak Gazetesinde Türkiye’den ve Suriye’den birçok aktivite ve haberlere de yer veriliyor.

  Gazeteyi PDF formatında okumak için Tıklayın

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız