Çarşamba, 28 Ekim 2020
FİDDER’den Vakfımıza Ziyaret

FİDDER’den Vakfımıza Ziyaret Öne Çıkarılmış

Filistin Dayanışma Derneği (FIDDER) Ankara Temsilcisi Mumin Teyseer, 23 Haziran Salı günü vakfımızı ziyaret etti.

Ziyarette Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ve Anadolu Kadın ve Aile Derneği (AKADDER) Başkanı Rabia Aldemir ile görüşen Teyseer ile Gezze’deki son durum, yardımlaşma, sosyal, kültürel alanda yapılacak ortak çalışmalar üzerinde duruldu.

Ziyaret Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi'nin gezilmesinin ardından sona erdi.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdüründen Vakfımıza Ziyaret

  İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürü Erkan Kılıç, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü Dış İlişkiler Daire Başkanı Ahmet Türköz, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü Proje Destek Daire Başkan Vekili Mehmet Fatih Günay,  Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, İl Sivil Toplumla İlişkiler İl Müdürü Özbey Tan ve beraberindekilerden oluşan heyet vakfımızı ziyaret etti.

  Ziyarette vakıf başkanımız Turgay Aldemir ile görüşen heyetle vakfımızın çalışmalarıyla ilgili bilgi verildi. Özellikle Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Ormanı, İşrak Gazetesi, Fecr Radyo, tercüme eserler ile ilgili bilgi veren Turgay Aldemir, gündemdeki projelerle ilgili de detaylı açıklamalarda bulundu.

  Görüşmenin ardından heyet Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi’ni gezerek birim sorumlularından çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Ziyaret vakıf önünde çekilen toplu hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

 • SMDK Başkanı Vakfımızı Ziyaret Etti

  Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Başkanı Nasır el Hariri ve beraberindeki heyet 26 Ekim Pazartesi günü vakfımızı ziyaret etti.

  SMDK Başkanı Nasır el Hariri ve beraberindeki heyet ziyarette ilk önce Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ile bir araya gelerek vakfımızın Suriye çalışmaları hakkında bilgi aldı. Aldemir, Suriye’ye dönük olarak savaşın ilk yıllarından beri halkın yanında olduklarını belirterek tercüme kitaplar, İşrak Gazetesi ve Fecr Radyo ile ilgili bilgiler verdi.

  Görüşmenin ardından SMDK Başkanı Nasır el Hariri ve beraberindeki heyet Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi’nin gezerek ilgililerden çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Hariri daha sonra Fecr Radyo’nun canlı yayın konuğu olarak Fecr Radyo Müdürü Aladdin Hüsso’nun sorularını yanıtladı.

  SMDK Başkanı Nasır el Hariri ve beraberindeki heyet son olarak Bülbülzade Vakfı’nın önünde çekilen hatıra fotoğrafının ardından vakfımızdan ayrıldı.

 • El Rahme Derneği’nden Vakfımıza Ziyaret

  Kuveyt Uluslararası El Rahme Derneği Suriye ve Türkiye sorumlusu Velid Ahmed El Suveylim vakfımızı ziyaret ederek çalışmalarımızla ilgili bilgi aldı.

  Ziyarette vakfımızın Başkanı Turgay Aldemir ile görüşen El Suveylim ile Türkiye ve Suriye’ye dönük eğitim ve insani yardım çalışmaları ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Velid Ahmed El Suveylim görüşmenin ardından Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi’ni de gezerek çalışmalarla ilgili ilgililerden bilgi aldı.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız