Çarşamba, 20 Ocak 2021
Alemi İslamın Kurban Bayramı Mübarek Olsun

Alemi İslamın Kurban Bayramı Mübarek Olsun Öne Çıkarılmış

Bülbülzade Vakfı Kurban Bayramı dolayısıyla bir bayram mesajı yayımladı.

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler

 • Bülbülzade Vakfı Uluslararası Proje Birimi Toplantısı Yapıldı

  Bülbülzade Vakfı Uluslararası Proje Birimi 'International Projects' çalışmalarına devam ediyor.

  Alanında uzman proje eğitimcilerinin bir araya geldiği toplantıda yeni yılda yapılması planlanan projelerle ilgili görüş alışverişi yapıldı. Vakıf kültürünün gelecek nesillere aktarılmasında projeli çalışmanın önemine değinilirken proje çerçevesinde sivil toplum çalışmaları, eğitim, kültür, sanat, spor, çevre ve birçok alanda tecrübe paylaşımı için uluslararası platformlarda çalışmalar yapılması planlandı.

  Toplantı vakıf ve birimlerin proje işleyişiyle ilgili raporlamanın ardından sona erdi.

 • Vakıf Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

  Bülbülzade Vakfı yönetimi, vakıf merkezi ve bağlı birimlerde çalışan birim sorumlularıyla koordinasyon toplantısında bir araya geldi.

  21 Aralık Pazartesi günü vakıf merkezinde yapılan toplantıya; Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Bülbülzade Vakfı Genel Sekreteri Adem Er, vakıf çatısı altında faaliyet gösteren kurum ve birimlerden, Ortadoğu Medya İletişim Merkezi, Mozaik Kadın ve Aile Derneği (Mozaikder), Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM), Katre Sanat Merkezi, Ortadoğu Medya İletişim Merkezi, İyilik Derneği Yardım Koordinasyon Merkezi, İstikrar Spor Kulübü, Proje Birimi, Bülbülzade Aygün Erkek Öğrenci Yurdu ile Bülbülzade Eruslu Kız Öğrenci Yurdu’ndan sorumlular katıldı.

  Toplantıda konuşan Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, vakıf çalışmalarının gelecek nesillere aktarılması için yazılı olarak kayıt altına alınmasının önemine değindi. Toplantıda ayrıca vakıf ve birimlerin işleyişiyle ilgili konular ele alındı.

 • Semt Dernekleri Çalıştayının İkincisi Yapıldı

  Bülbülzade Vakfı tarafından semtlerdeki çalışmaların koordinasyonu için düzenlenen Semt Dernekleri Çalıştayı’nın ikincisi 1 Kasım Pazar günü yapıldı.

  İlimiz genelindeki semtlerde faaliyetlerine devam derneklerin katıldığı çalıştay Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda yapıldı. Çalıştaya; Bülbülzade Vakfı Semtlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Hıdır Akaslan, Bülbülzade Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Özmantar, Merveşehir Derneği Başkanı Mustafa Şakı, Semt-i İbrahimli Derneği Başkanı Mahmut Kaçmazer, Şehreküstü Derneği Başkanı Mehmet Özkan, Fidander Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kılınç, Bilimder Başkanı Hamdi Keleş, yönetim kurulu üyeleri ve gönüllüler katıldı.

  Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dernek başkanlarının selamlama konuşmaları ile başlayan çalıştayın açılış konuşmasını Bülbülzade Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Hıdır Akaslan yaptı.

  Akaslan, konuşmasında; değişim, yenilik ve süreklilik, hayatın durağan değil sürekli bir değişim içinde olduğundan, 2 binli yılların Türkiye’si ile 2 bin 20’li yılların Türkiye’sinin çok farklı olduğundan, iki alanda yenilik yapmak gerektiğini, bunlardan birincisinin entelektüel alanda, ikincisi teşkilat anlamında teşkilatları çağın gereklerine uygun bir şekilde yenilemek gerektiğinden bahsetti.

  Açılış konuşmasının ardından panel kısmına geçildi. Bilimder Başkanı Hamdi Keleş’in moderatörlüğünde yapılan panelde Bülbülzade Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Özmantar; “Mahallede iz bırakmak”, Tekin Başer; “Pandemi döneminde STK’ların çalışmaları ve yeni tecrübeler”, Ayşe Kar; “Toplumda gönüllülük ve örgütlülük” konularında sunumlarını gerçekleştirdiler.

  Semt Dernekleri Çalıştayı’nın öğleden sonraki bölümünde ise forum düzenlendi.  Forumda; Pandemi döneminde ders gurupları ve verimliliği, Yeni Çalışma alanlarımız ve Mahallelerimizde derneklerimizin tanınırlığı konuları müzakere edildi.

  İkinci semt dernekleri çalıştayı forumun ardından sona erdi.

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

logolarımız