Bu sayfayı yazdır
Gaziantep Suriye Topluluğu’ndan Vakfımıza Ziyaret

Gaziantep Suriye Topluluğu’ndan Vakfımıza Ziyaret Öne Çıkarılmış

Gaziantep Suriye Topluluğu Başkanı Mustafa El Hüseyin ve beraberindeki heyet 5 Ağustos Çarşamba günü vakfımızı ziyaret etti.

Gaziantep Suriye Topluluğu Başkanı Mustafa El Hüseyin, Başkan Yardımcısı Muhammed Adnan Zeybani, Genel Sekreter Muhammed El Şimali, Medya Sorumlusu Nizar El Samadi, Halkla İlişkiler Sorumlusu Muhammed El Eyyup ve Mali Sorumlu Abdulbari Osman’dan oluşan heyet vakıf başkanımız Turgay Aldemir ile görüştü.

Mustafa El Hüseyin ziyarette yaptığı konuşmada vakıfların vicdanlı insanların buluşma yeri olduğunu belirterek; “Bu insanlar Suriyeli muhacirlere sokak soka, ev ev dolaşarak yardım yaptılar. Biz Gaziantep Suriye Topluluğu olarak ilk olarak sizi ziyaret etmek istedik. Çünkü her alanda Suriyeliler için yaptığınız çalışmalarınıza bizzat şahidiz. Topluluk olarak kanunların bize tanıdığı haklar çerçevesinde Suriyelilerin haklarını her platformda dile getirmek için bulunuyoruz. Bir tüzük oluşturduk. 6 aylık periyotlar halinde dönüşümlü olarak çalışacağız. Hedeflerimizden en önemlisi Türkiye ve Suriye halkları arasında yeni ilişkiler, yeni köprüler kurmaktır. Topluluk olarak Suriye kültürünü yaşatarak tüm insanlığa hizmet etmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir de; “Duyduklarım beni ziyadesiyle memnun etti. Suriye meselesiyle 10 yıldır ilgileniyoruz. Bu Suriyelilerin birlikteliği adına son dönemde duyduğum en güzel girişim. Bu kimseye karşı değil sadece Suriyelilerin yaşadığı sorunları çözmeye dair bir girişim. Biz sizleri sahadan tanıyoruz. Her biriniz derdi olan, çabası olan insanlarsınız. Suriyelilerin derdinin ilacı sizin bu birlikteliğinizdir. Biz ayrıldıkça diktatörler güçlenir, emperyalistler ülkemizi daha çok parçalarlar. Biz Suriye’nin tüm halklarının bir olarak, kardeş olarak yaşaması gerektiğine inanırız. Bizim için esas olan şudur; düşmanlarımızla işbirliği yapmayan tüm kesimler bizim kardeşimizdir. İnsanlık olarak bu dünyada farklılıklarımızla barış içinde yaşamamız lazım. Siz Suriye toplumunun sorunlarını çalışın biz her türlü imkânımızla size yardımcı olacağız.  Suriyeliler kendi sorunlarını kendileri çözsünler biz de destek verelim. Suriye içinde kültür merkezleri açtık. Dil kursları, meslek edindirme kursları, fikir atölyeleri kuruyoruz. Ayrıca okullara kütüphane kuruyoruz. Çünkü derdimiz ortak” dedi.

4L8A0708_resize.JPG 4L8A0714_resize.JPG 4L8A0716_resize.JPG

Yazar Hakkında

bulbulzade.org

"Arzın imarını ve neslin ıslahı"nı kendisine ilke edinen vakfımız 1994 yılından beri Gaziantep'te faaliyetlerine devam etmektedir...

Benzer Ögeler